http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
آرشیوی
حاشیه سود بالای افرانت از خدمات دیتاسنتر
حاشیه سود بالای افرانت از خدمات دیتاسنتر

شرکت افرانت به‌عنوان یک شرکت فعال در حوزه فناوری اطلاعات، ارايه‌دهنده خدمات اینترنت پرسرعت، دیتاسنتر و تجارت الکترونیکی است كه فعاليت آن در بازار فرابورس قابل توجه است.

عمده تمرکز شرکت بر خدمات پهنای باند است و بیش از دوسوم درآمد را شامل می‌شود. دیتاسنتر و تجارت الکترونیکی از حوزه‌های دیگر درآمدی شرکت است. شرکت بیش از یک‌هزار مشتری پهنای باند دارد و درآمد حدود 135 میلیارد ریال از این طریق در سال 1391 کسب کرده است. رشد ضریب نفوذ اینترنت و افزایش پهنای باند موردنیاز، حاکی از فرصت‌های رشد قابل‌توجه در این حوزه است. دانشگاه‌ها، وزارتخانه‌ها و شرکت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات از جمله مشتریان اصلی پهنای باند افرانت هستند.
دیتاسنتر که بیشترین رشد درآمد را در سال 1391 داشته است، با افتتاح فاز اول پروژه دیتاسنتر Cloud در امسال با افزایش سه برابری ظرفیت و درآمد روبه‌رو شده است.
حوزه‌هایی از جمله خدمات تلفن بین‌المللی به‌دلیل شدت رقابت و همچنین ورود نرم‌افزارهای تحت وب با رکود و کاهش روبه‌رو بوده است و در حال حذف تدریجی است.
با این حال، حوزه اصلی فعالیت شرکت، یعنی پهنای باند با حضور مخابرات تحت تاثیر قرار گرفته است. از یک‌سو زیرساخت لازم برای ارائه پهنای باند در اختیار مخابرات است، از سوی دیگر مخابرات به‌عنوان یک رقیب در این حوزه فعال است.
حاشیه سود تلفن اینترنتی و اینترنت تلفنی به‌شدت پایین و شرکت در حال خروج از آن است؛ از جمله عودت خطوط E1 و در مقابل حاشیه سود اینترنت پرسرعت و خدمات دیتاسنتر مناسب است.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200