http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
آرشیوی
استارت ویندوز 8 را اختصاصی کنید
استارت ویندوز 8 را اختصاصی کنید

گاهی کار کردن در منوی استارت ویندوز 8 برای بعضی‌ها راحت نیست و برای پیدا کردن یک گزینه مورد نظر با مشکل روبه‌رو می‌شوند.

اما ویندوز 8 با داشتن قابلیت انعطاف بیشتر نسبت به نمونه‌های گذشته ویندوز، امکان شخصی‌سازی منوی استارت را به کاربر داده است که برای این منظور به این صورت عمل می‌کنیم. دکمه‌های ترکیبی پنجره و i را فشار دهید و از پایین‌ترین قسمت ستونی سمت راست صفحه، به گزینه Change Pc Sittings بروید.
ستون سمت چپ به‌صورت پیش‌فرض روی گزینه Personalize قرار دارد. در سمت راست این قسمت می‌توانید تصویر Lock screen را با علاقه خود تغییر دهید. با نگاهی به بالا ،گزینه‌های Start screen و Account Picture را نیز مشاهده خواهید کرد.
به کمک گزینه Start screen امکان انتخاب تم‌های متعدد برای منو Start ویندوز ۸ فراهم می‌شود. بهتر است با توجه به نیاز خود دستی هم به کاشی‌های ویندوز بکشید. با راست‌کلیک روی کاشی‌های ویندوز۸، می‌توانید گزینه Larger و Smaller را در پایین صفحه مشاهده کنید. می‌توان کاشی‌ها را Drog and Ddrop کرد، مجموعه‌ای از کاشی‌ها را با هم جابه‌جا کرد و در مکان مناسب‌تری روی منو start ویندوز ۸ قرار داد.
برای این کار، دکمه Ctrl را فشار داده و نگه دارید و با استفاده از چرخ روی ماوس تصویر را به عقب ببرید. حال نمایی کلی و کوچک‌تر از صفحه start را مشاهده خواهید کرد که به شما امکان می‌دهد تا دسته‌های بزرگ‌تری از کاشی‌ها را به صورت یک‌جا، جابه‌جا کنيد.
فعال کردن منوی استارت کلاسیک
اما اگر اختصاصی کردن منو هم رضایت شما را جلب نکرد، می‌توانید از نرم‌افزار ViStart که يک ابزار سفارشي رايگان است و به منوي استارت در ويندوز8 امکانات سفارشي ویژه‌ای چون دکمه‌هاي منوي استارت و ... را افزوده است، کمک بگیرید.
البته اين نرم‌افزار تنها براي ويندوز 8 ساخته نشده و مي‌تواند منوی استارت ويندوزهای XP ،Vista و Se7en را داراي افزونه کند.
بعد از راه‌اندازي نرم‌افزار، صفحه منوي استارت در مکاني که در نسخه قبلي ويندوز قرار داشت، پديدار شده و به آنچه در ويندوز 7 وجود داشت، خيلي شباهت دارد.


  مطالب مرتبط
  نظرات کاربران

  ارسال نظر در مورد این مطلب:
  نام شما : *
  آدرس ایمیل : *
  متن نظر : *
  کد امنیتی :
  Refresh Code

  لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

  *
   


  کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
  انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
  تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
  این پرتال قدرت گرفته از :
  سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
  ارتباط با ما : 1000030200