http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
دوشنبه 6 مهر 1394
رونمایی از جیرینگاه؛ سامانه پرداخت اینترنتی مبتنی بر موبایل
رونمایی از جیرینگاه؛ سامانه پرداخت اینترنتی مبتنی بر موبایل

با حضور مدیرعامل همراه اول سامانه پرداخت اینترنتی مبتنی بر موبایل فروشگاه‌های اینترنتی شهروند و زنبیل رونمایی شد.

سامانه پرداخت اینترنتی مبتنی بر موبایل، در اولین روز از شانزدهمین نمایشگاه صنایع مخابرات و اطلاع رسانی (ایران تلکام ۲۰۱۵) به صورت رسمی‌توسط مدیرعامل همراه اول رونمایی شد.
مهندس صدوقی مدیرعامل اپراتور اول در مورد سامانه پرداخت اینترنتی مبتنی بر موبایل گفت: سامانه پرداخت جیرینگ، این امکان را به مشترکان می‌دهد تا از هر نقطه جغرافیایی تحت پوشش شبکه همراه اول،  بدون نیاز به اینترنت، اقدام به پرداخت فاکتور خرید انجام شده کنند.
وی افزود: امید است تا بتوانیم با توسعه این سرویس جهت خرید و پرداخت در بین مشترکان همراه اول، روش جدید و مطمئنی را برای مردم در زمینه تسهیل در پرداخت‌های غیر حضوری بر بستر تلفن همراه به ارمغان آوریم.
مدیرعامل همراه اول با تاکید بر توسعه و تنوع خدمات پرداخت الکترونیکی افزود: توسعه پرداخت الکترونیکی در چشم انداز ۱۴۰۴ نیز تاکید شده است؛ به طوری که تقویت آن می‌تواند به اقتصاد کلان کشور کمک کرده و رشد اقتصادی کشورمان را افزایش دهد.
بر اساس این گزارش، جیرینگاه یا سامانه پرداخت اینترنتی مبتنی بر موبایل، یک سامانه الکترونیکی جدید خدماتی بوده که با ترکیب قابلیت‌های بسترهای اینترنتی و تلفن همراه، نسبت به ایجاد درگاه امن پرداختی، تهیه و عرضه شده است.
از مزایای جیرینگاه می‌توان به عدم نیاز به اینترنت طی مرحله پرداخت بهای محصول در هر نقطه تحت پوشش شبکه همراه اول با قابلیت تله پرداز، رفع نگرانی امنیتی ناشی از سرقت اطلاعات کارت بانکی، جلوگیری از سوء استفاده اطلاعات و نیز سهولت و سرعت در پرداخت وجه و سفارش محصولات اشاره کرد.
در حال حاضر فروشگاه‌های مجازی دارای سامانه پرداخت اینترنتی مبتنی بر موبایل جیرینگ شامل شهروند، زنبیل، مدیسه، گلدان، تیوال، شهرکتاب، ایران سرور، گوشی شاپ، رند، شادیاب، شبکه مترجمین ایران  و رایا۲۴ می‌شود.
در همین رابطه مدیر عامل شرکت جیرینگ نیز افزایش ضریب نفوذ موبایل از یک‌سو و پیشرفت‌های تکنولوژی در ساخت و تولید گوشی‌های تلفن‌همراه از سوی دیگر را از عوامل ترغیب تمام افراد و شرکت‌های کارآفرین به استفاده موثر و بیشتر از تلفن‌همراه دانست و گفت: این وسیله ارتباطی، به تدریج از یک دستگاه ارتباطی صرف، خارج و به ابزاری برای مدیریت امور روزمره در زمینه‌های مختلف اطلاعاتی، اقتصادی و اجتماعی تبدیل شده است.
مهرداد خطیبی با بیان این مطلب گفت: با توجه به ضریب نفوذ بالای تلفن‌همراه، یکی از کاربردهای وسوسه برانگیز برای اپراتورها، ورود به حوزه خدمات ارزش‌افزوده پرداخت بر روی موبایل است. کاربران تلفن‌همراه، اندک اندک به یکی از مهم‌ترین مشتریان خرید الکترونیکی خدمات و کالا از طریق فروشگاه‌های مجازی تبدیل شده‌اند و از این‌ رو تامین خواسته‌ها و نیازهای آنها، برای تمامی صاحبان کسب و کار، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
وی با اشاره به اینکه سامانه پرداخت اینترنتی مبتنی بر موبایل جیرینگ، جدیدترین سرویس ارایه شده توسط جیرینگ در حوزه پرداخت از طریق تلفن همراه است، افزود: جیرینگ با توجه به ارزیابی این روند رو به رشد، تمرکز خود را در شانزدهمین نمایشگاه ایران تلکام روی پرداخت از طریق تلفن‌همراه گذاشته است.
خطیبی گفت: جیرینگ با مشارکت شرکت‌های ارایه دهنده خدمات پرداخت و فروشگاه‌های اینترنتی و با ترکیب قابلیت‌های بسترهای اینترنت و تلفن همراه، نسبت به ایجاد درگاه امن پرداخت با نام سامانه پرداخت اینترنتی مبتنی بر موبایل جیرینگ، اقدام کرده است.
وی افزود: سامانه پرداخت اینترنتی مبتنی بر موبایل جیرینگ، با حذف ضرورت ورود اطلاعاتی نظیر CVV2و تاریخ اعتبار کارت و تکرار شماره کارت بانکی، ضمن رفع دغدغه‌های امنیتی خریداران، خریدی آسان و سریع را به کاربران هدیه می‌دهد.
وی عنوان کرد: از مزایای سامانه پرداخت اینترنتی مبتنی بر موبایل جیرینگ، می‌توان به نبودنیاز به اینترنت در مرحله پرداخت، امکان پرداخت بهای محصول در هر نقطه تحت پوشش شبکه همراه اول با قابلیت تله‌پرداز، رفع نگرانی امنیتی ناشی از سرقت اطلاعات کارت بانکی و سوء استفاده مالی از این اطلاعات و نیز سهولت و سرعت در پرداخت وجه و سفارش محصولات اشاره کرد.
مدیرعامل شرکت جیرینگ گفت: در حال حاضر فروشگاه‌های مجازی دارای سامانه پرداخت اینترنتی مبتنی بر موبایل جیرینگ، شامل فروشگاه مجازی شهروند، زنبیل، مدیسه، شیکسون، 909 کالا، گلدان، تیوال، شهر کتاب آنلاین، ایران سرور، گوشی شاپ، رند، شادیاب، شبکه مترجمین ایران و رایا 24 می‌شود.
وی گفت: طبق آمار ارایه شده از سوی شرکت شاپرک روند استفاده از پرداخت‌های موبایلی در کشور رو به فزونی گذاشته به نحوی که در خرداد ماه امسال در مجموع 148ميليون تراکنش از طریق تلفن‌همراه انجام شده و نسبت به رقم 127ميليون تراکنش فروردين ماه به‌طور متوسط ماهانه بيش از 8 درصد تعداد تراکنش‌ها رشد کرده است.
مدیرعامل جیرینگ با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 35 میلیون مشترک همراه اول، اقدام به ثبت نام کیف پول جیرینگ کرده‌اند، گفت: از این تعداد تاکنون 24 میلیون نفر از طریق سرویس‌های جیرینگ تجربه خرید شارژ، دریافت موجودی، پرداخت قبوض، خرید اینترنتی، انتقال پول و سایر امور مالی روزمره را داشته اند.
وی در خصوص سرویس همبانک جیرینگ نیز گفت: در حال حاضر با بانک‌های پارسیان، ملت، رفاه کارگران، مسکن، صادرات، سینا، آینده، انصار و حکمت ایرانیان طرف قرارداد هستیم که مشترکان از این طریق می‌توانند تنها با شماره‌گیری یک کدکوتاه USSDمختص هر بانک، وارد منوی همبانک شده و خدمات مالی مورد نظر خود را دریافت کنند.
وی افزود: جیرینگ کارت یکی دیگر از سرویس‌هایی است که جیرینگ با مشارکت شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت همراه (PSP) بر بسترUSSD  ارایه داده و به دارندگان کارت‌های عضو شبکه شتاب، خدمات پرداخت همراه مورد تایید بانک مرکزی ارایه می‌دهد.
وی بیان کرد: در حال حاضر با شرکت‌های پرداخت الکترونیک سامان، آسان پرداخت پرشین، پرداخت نوین آرین، مبنا کارت آریا، پرداخت الکترونیک پارسیان، به پرداخت ملت، فناوری اطلاعات پاسارگاد، داده‌ورزی سداد، کارت اعتباری ایران کیش و فن‌آوا کارت در حوزه پرداخت همراه مشارکت داریم.
به گفته وی، سرویس‌های رمز یک‌بار مصرف (OTP)، ارایه سرشماره پیامک اختصاصی با برچسب نام (Mask)، پرداخت قبوض خدماتی (#707*) و خرید شارژ فوق‌العاده سیم‌کارت‌های اعتباری همراه اول (#777*) از دیگر سرویس‌هایی است که توسط جیرینگ به مشترکان همراه اول ارایه می‌شود.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200