http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
آرشیوی
برترین دوربین‌های بدون آینه در کلاس‌های مختلف
برترین دوربین‌های بدون آینه در کلاس‌های مختلف

زمانی برتری اصلی دوربین‌های حرفه‌ای کلاس DSLR بر حضور سنسورهای بزرگ و سیستم نوری منطبق بر آینه استوار بود.

در این سیستم، نور ورودی به مجموعه لنز پس از عبور از آینه‌هایی متقاطع به صورت مستقیم به چشمی دوربین منتقل شده و به این‌ترتیب کاربران با استفاده از ویزور، دقیقا همان تصویر نقش‌بسته روی سنسور را مشاهده می‌کنند.
این سیستم با وجود برتری‌های متعدد، از جمله کادربندی صحیح، افزایش دقت و تمرکز عکاسي و کاهش مصرف باتری به‌دلیل نیاز اندک به روشن بودن دائم صفحه‌نمایش، در عمل با مشکلاتی نظیر آسیب‌پذیری بالا، نیاز به تنظیم مجدد و البته از همه مهم‌تر ایجاد حجم و وزن بالا برای دوربین‌های DSLR آینه‌ای روبه‌رو می‌شود. دوربین‌های Mirrorless با امکان تعویض لنز و سنسورهای بزرگ راهکار اصلی حفظ کیفیت بدون به‌کارگیری آینه هستند که این روزها توسط شرکت‌های مختلف در طرح‌های گوناگون ارائه می‌شوند.
يك نکته مهم در این رده با وجود تعویض لنز در تمامی مدل‌ها، توجه به Mount‌ مورد استفاده در این کلاس است. در این رده به‌جز کلاس Micro Four Third که توسط سری لومیکس G پاناسونیک، الیمپوس‌های OMD و PEN و یک مدل جدید از کداک (PixPro S-1) استفاده می‌شود، سایر نمونه‌ها هریک از رینگ و Mount‌ جداگانه‌ای بهره می‌برند که شامل E-mount برای سری Alpha سونی (NEX سابق)، XF-mount برای فوجی‌فیلم، NX-mount برای سامسونگ سری NX، مانت EF برای مدل‌های کانن سری EOS-M، مانت Q برای مدل‌های پنتاکس و در نهایت 1-mount برای 1-Series نیکون می‌شوند؛ بنابراین قبل از خرید بهتر است نوع لنزهای مورد پشتیبانی هر دسته را مورد بررسی قرار دهید.
تنوع در این کلاس تا اندازه‌ای است که تصمیم گرفتیم با دسته‌بندی متفاوت، برترین‌های هر کلاس را به شما معرفی کنیم. با ما همراه شوید.
بهترین بدون آینه همراه با چشمی‌: Sony Alpha A6000
دوربین‌های حرفه‌ای سونی در کلاس Alpha تقریبا در تمامی موارد بدون آینه عرضه می‌شوند. در کلاس Mirrorlessها اما A6000 به‌عنوان نمونه‌ای مجهز به چشمی، برتری‌های مشخصی بر سایرین دارد. سنسور 24 مگاپیکسلی این دوربین از نوع APS-C با ابعاد 6/15×5/23 میلیمتر است و طبیعتا از RAW نیز در آن پشتیبانی می‌شود. صفحه‌نمایش سه اینچی این دوربین دارای وضوح 921 هزار نقطه است و از امکان چرخش نیز در آن پشتیبانی می‌شود. اما برتری اصلی این مدل و عامل قرارگیری آن در این لیست، چشمی الکترونیکی آن است که دارای وضوح یک‌میلیون و 440 هزار نقطه بوده و 100 درصد فضای پیش رو را پوشش می‌دهد. شاتر این دوربین حداقل با سرعت 4000/1تصویربرداری می‌کند و بورد فلش داخلی آن نیز شش متر است. باتری این مدل تا 420 عکس در یک بار شارژ را پشتیبانی می‌کند.
بهترین دوربین از لحاظ کیفیت‌: Fujifilm X-E2
بدون شک خارج از مسائلی نظیر اندازه، شکل و طراحی ظاهری، کیفیت یک دوربین حرف آخر را در انتخاب یک مدل جدید می‌زند؛ فاکتوری که اندازه سنسور در ترکیب با لنز باکیفیت و موتور پردازش تصویر، روی کاغذ بیشترین تاثیر را در آن برجای می‌گذارند. یکی از بهترین انتخاب‌ها در کلاس بدون آینه‌ها، دوربین X-E2 از فوجی‌فیلم است که با به‌كار گرفتن فیلتر اختصاصی پایین‌‌گذر (low-pass‌ filter) عملکرد فوق‌العاده‌ای از خود برجای می‌گذارد.‌ این دوربین 16 مگاپیکسلی دارای سنسور سی‌موس APS-C با سایز 6/15×6/23 میلیمتر است و صفحه‌نمایش سه اینچی ثابت آن وضوح یک‌میلیون نقطه‌ای را ارائه می‌کند. حداقل سرعت شاتر در این مدل 4000/1 ثانیه است و فلش داخلی آن نیز تا هفت متر را در ISO 100 نورافشانی می‌کند. فیلم‌برداری فول‌اچ‌دی 60 فریم و باتری با ظرفیت 350 عکس سایر مشخصات این دوربین را تشکیل می‌دهند.
برترین دوربین‌های بدون آینه در کلاس‌های مختلف
بهترین دوربین سطح بالا : Olympus OM-D E-M1
برخلاف تمامی دیگر مدل‌های این رقابت، OM-D E-M1 کاربران حرفه‌ای کلاس DSLR با نیاز به در‌اختیار داشتن مدلی کوچک‌تر را هدف گرفته است. این دوربین بسیار پیشرفته از لحاظ امکانات به‌راحتی قابل قیاس با یک DSLR میانی رو به بالا بوده و پیچیدگی‌های آن در اجرا، استفاده از این مدل را برای کاربران معمول مشکل می‌کند. این امکانات البته به قیمتی بسیار بالا نیز برای این مدل منجر می‌شود که حتی از بسیاری از DSLRها نیز رقم بیشتری را طلب می‌کند. سنسور 16 مگاپیکسلی سی‌موس این دوربین دارای ابعاد 13×3/17 میلیمتر است و سیستم پنج‌جهته لرزش‌گیر به‌خوبی لرزش‌های متفاوت دست کاربران را خنثی می‌کند. صفحه‌نمایش سه اینچی این دوربین چرخان با وضوح یک میلیون نقطه است و چشمی الکترونیکی آن با وضوح دو میلیون و 360 هزار نقطه تا 100 درصد فضای پیش رو را پوشش می‌دهد.
برترین دوربین‌های بدون آینه در کلاس‌های مختلف
هترین دوربین برای فیلم‌برداری‌: Panasonic Lumix GH4
دوربین‌های حرفه‌ای پاناسونیک معمولا بیش از عکس، روی فیلم‌برداری متمرکز شده‌اند و به همین علت مشاهده Panasonic GH4 به‌عنوان مدل برگزیده این بخش دور از انتظار نیست. مهم‌ترین ویژگی GH4 در مبحث فیلم‌برداری به امکان برداشت با وضوح 4K با بیت‌ریت مناسب و با رزولوشن 1080p با بیت‌ریتی فراتر از انتظار مرتبط است كه قدرت فوق‌العاده‌ای را به این مدل در بحث فیلم‌برداری می‌دهد. سنسور 16 مگاپیکسلی این مدل دارای سایز 13×3/17 میلیمتر است و از RAW نیز در آن پشتیبانی می‌شود. صفحه‌نمایش کاملا چرخان این مدل دارای سایز سه اینچ با وضوح یک‌میلیون نقطه بوده و چشمی دو میلیون و 360 هزار نقطه‌ای آن نیز 100 درصد فضای پیش رو را پوشش می‌دهد. GH4 با حداقل سرعت شاتر 8000/1 ثانیه دوربین کاملا سریعی به‌حساب می‌آید و باتری آن نیز با 500 عکس در یک بار شارژ بسیار خوب عمل می‌کند.
برترین دوربین‌های بدون آینه در کلاس‌های مختلف
بهترین Mirrorless کوچک و اقتصادی‌: Panasonic Lumix GF6
نکته مثبت اصلی در مورد GF6 در مورد هر دو وجه اقتصادی و کوچک بودن دستگاه است. این مدل ظریف به‌راحتی در جیب جا می‌شود و به آسانی می‌توان آن را حمل کرد. این دوربین 16 مگاپیکسلی با وجود ابعاد کوچک، کیفیت مناسبی را ارائه می‌کند. صفحه‌نمایش چرخان یکی دیگر از نکات مثبت این دوربین به‌حساب می‌آید. سایر مشخصات این دوربین را می‌توان در سنسور فورترد 13×3/17 میلیمتری، پشتیبانی از RAW، مانت Micro Four Third، صفحه‌نمایش سه اینچی با وضوح یک میلیون نقطه‌ای و حداقل سرعت شاتر 4000/1 ثانیه‌ای خلاصه کرد. GF6 به فلش داخلی با برد 3/6 متر مجهز است و باتری آن تا برداشت 340 تصویر قادر به تامین انرژی دستگاه است. این دوربین همچنین از فیلم‌برداری فول اچ‌دی با 60 فریم در ثانیه نیز پشتیبانی می‌کند.
برترین دوربین‌های بدون آینه در کلاس‌های مختلف
بهترین دوربین برای تجربه اول‌: Olympus Pen E-PL5
برای بسیاری از کاربران این رده که از کامپکت به بدون‌آینه‌ها مهاجرت کرده‌اند،‌ سادگی در اجرا، قیمت مناسب‌تر و دایره وسیع‌تر اکسسوری‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. برای این دسته مدلی همچون Pen E-PL5 با مانت Micro Four Third نمونه مناسبی به‌حساب می‌آید. نقطه قوت این دوربین در امکان به‌کارگیری آن در هر دو حالت کاملا اتوماتیک یا تمام‌دستی است که کاربران متعددی را به خود جذب می‌کند. از دیگر نقاط قوت این دوربین باید به کیفیت ساخت بالا، تصویر باکیفیت، اتوفوکوس سریع و در نهایت طیف متنوع لنزها اشاره کرد. سایر مشخصات مهم این دوربین را می‌توان در سنسور 13×3/17‌ میلیمتری، پشتیبانی از RAW، صفحه‌نمایش چرخان سه اینچی با وضوح 460 هزار نقطه‌ای، فیلم‌برداری 1080p با 30 فریم در ثانیه و چشمی الکترونیکی خلاصه کرد. باتری دستگاه تا 360 عکس را پشتیبانی می‌کند.
برترین دوربین‌های بدون آینه در کلاس‌های مختلف
بهترین جایگزین دوربین‌های کامپکت‌: Panasonic Lumix GM1
برای کاربرانی که تمایل چندانی به تعویض لنز نداشته و تنها به دوربینی کوچک با امکانات و کیفیتی فراتر از یک کامپکت خانگی احتیاج دارند، GM1 انتخاب فوق‌العاده‌ای به‌حساب می‌آید. GM1 تنها 204 گرم وزن دارد و ابعاد 30×55×99 میلیمتری آن کاملا در سطح یک کامپکت کوچک خانگی است. سایز سنسور 16 مگاپیکسلی این دوربین همانند مدل‌های پیشین 13×3/17 میلیمتر است و از حالت RAW نیز در آن پشتیبانی می‌شود. صفحه‌نمایش ثابت دستگاه دارای رزولوشن يك میلیون نقطه‌ای است و از چشمی الکترونیکی نیز در آن خبری نیست. یکی از جذابیت‌های این دوربین حداقل سرعت شاتر آن است که به 16000/1 ثانیه می‌رسد. فلش با برد چهار متر، فیلم‌برداری 1080p با 60 فریم در ثانیه و باتری با ظرفیت برداشت 230 عکس سایر نکات مهم قابل ذکر در مورد این دوربین را تشکیل می‌دهند.
برترین دوربین‌های بدون آینه در کلاس‌های مختلف


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200