http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
آرشیوی
راهنمای خرید تلویزیون‌ تا بیش از دو میلیون تومان
راهنمای خرید تلویزیون‌ تا بیش از  دو میلیون تومان

یکی از اولین ملزومات هر خانه نو، تلویزیون آن است؛ تلویزیون که‌ این روزها علاوه بر سایز و کیفیت تصویر، فاکتورهای دیگری نیز برای اطمینان از یک خرید مطمئن در آن لحاظ می‌شود،

با به تاریخ پیوستن نمونه‌های CRT و به‌آهستگی از دور خارج شدن پنل‌های پلاسما تنها در یک نمونه یعنی نمونه‌های LCD با بک‌لایت عمدتا LED ارائه می‌شود و از این لحاظ پیچیدگی‌های کمتری پیش روی کاربران قرار می‌‌گیرد. این پنل‌های تخت که اصطلاحا LED خوانده می‌شوند، در تکنولوژی تشکیل تصویر و نور پس‌زمینه از شباهت فراوانی با یکدیگر برخوردارند و تفاوت‌های کوچک و بزرگ تنها در شیوه کنار هم قرار دادن این پازل و کیفیت قطعات ایجاد می‌شود. تلویزیون‌های مختلف را از لحاظ قیمت و سایز به دسته‌های مختلفی می‌توان تقسیم کرد که در زمینه سایز شامل نمونه‌های کوچک تا 37 اینچ، مدل‌های متوسط از 40 تا 43 اینچ و مدل‌های بزرگ فراتر از 46 اینچ می‌شوند. یکی از محبوب‌ترین دسته‌بندی‌های تلویزیون‌ با قیمت متعادل و اندازه‌ای مطلوب پنل‌های 40 تا 43 اینچی هستند که در برندهای گوناگون با حوزه قیمتی نزدیک به دو میلیون تا بیش از دو میلیون و 700 هزار تومان در بازار حضور دارند. در این رده علاوه بر برندهای اصلی نظیر سامسونگ، ال‌جی و سونی به برندهای متفرقه دیگری نیز می‌توان اشاره کرد که با توجه به پشتیبانی اندک و ناشناخته بودن سخت‌افزار، خرید آنها چندان توصیه نمی‌شوند؛ هرچند این برندهای متفرقه نیز اغلب از تفاوت قیمت چندانی نسبت به نمونه‌های مشهور برخوردار نبوده و به همین خاطر معمولا دلیلی برای ترجیح دادن آنها بر برندهای معتبر وجود ندارد. یکی از جدیدترین فاکتورهای تاثیرگذار در حین خرید محصولی در این کلاس، پشتیبانی دستگاه از قابلیت اسمارت‌ یا هوشمند است که البته به‌طور مشخص و ویژه تنها در دو برند سامسونگ و ال‌جی دیده می‌شود و سونی معمولا علاقه‌ای به حضور در این رده ندارد. پشتیبانی از نمایش سه‌بعدی و ارتباط بی‌سیم یا وایرلس از دیگر گزینه‌های تاثیرگذار در خرید یک تلویزیون در این رده است. در مقاله پیش رو با 9 عنوان از تلویزیون‌های حاضر در بازار در کلاس قیمتی نزدیک به دو میلیون تا بیش از دو میلیون و 600 آشنا می‌شویم. در این لیست علاوه بر تلویزیون‌های LED برخی از عناوین خوش‌قیمت پلاسما با سایزهای بزرگ نیز جای می‌گیرند.
 
Samsung 40F6350
همچون F5590 در F6350 از سری ششم پنل‌های سامسونگ استفاده شده است. 40F6350 دارای صفحه‌نمایش 40 اینچ 200 هرتز با وضوح Full HD‌ و پشتیبانی از تصویر سه‌بعدی است که با وجود این از قابلیت اسمارت یا هوشمند در آن خبری نیست. بلندگوهای این مدل دو نمونه 10 واتی هستند و چهار پورت HDMI برای ورودی تصویر، سه پورت USB و یک پورت LAN در آن دیده می‌شود که لیست کامل‌تری نسبت به F5590 به حساب می‌آید. یکی دیگر از حذفیات این مدل ارتباط وای‌فای است و به‌ناچار تنها می‌توان به پورت LAN برای اتصال به اینترنت تکیه کرد. این مدل حوالی دو میلیون‌ و 100 هزار تومان قیمت دارد.
 
راهنمای خرید تلویزیون‌ تا بیش از  دو میلیون تومان 
 
Samsung 40F5590
تلویزیون‌های سامسونگ علاوه بر سایز پنل و حرف الفبایی با یک عدد چهار رقمی مشخص می‌شوند که عدد اول به نسل پنل اشاره دارد؛ به همین ترتیب F5590 از پنل سری پنجم استفاده می‌کند. یکی از تفاوت‌های این سری با نسل بعدی، ثابت ماندن رفرش تصاویر روی 100 است. برتری F5590‌ بر مدل‌‌هایی چون F5550 از Smart Hub بهره می‌برد و با تجهیز به امکان وای‌فای نیاز به سیم برای اتصال را از بین برده است. در بخش تصویری این مدل از یک پنل 40 اینچی Full HD‌ استفاده شده و سه پورت HDMI و دو پورت USB در آن حضور دارد. این مدل حوالی يك میلیون و 950 هزار تومان قیمت دارد.
 
راهنمای خرید تلویزیون‌ تا بیش از  دو میلیون تومان 
 
Sony KDL-40R450
R450 یکی از خوش‌قیمت‌ترین و با کیفیت‌ترین پنل‌های قابل تهیه در این کلاس است که با سایز 40 اینچ مناسب اتاق و سالن‌های نسبتا کوچک است. این تلویزیون از وضوح 1920×1080‌ پیکسل بهره می‌برد و نور آن توسط بک‌لایت LED تامین می‌شود. حاشیه اندک دورتادور صفحه‌نمایش و پایه نسبتا کوچک از جمله موارد قابل ذکر در مورد زیبایی ظاهری این مدل به حساب می‌آیند. کنتراست داینامیک يك به یک میلیون و زاویه دید 178 درجه‌ای سایر مشخصات تصویری این مدل را تشکیل می‌دهند. صدای دستگاه توسط دو بلندگوی هشت واتی تامین می‌شود و همراه پایه نزدیک به 7/4 کیلوگرم وزن دارد. قیمت این مدل حوالی يك میلیون و 950 هزار تومان است.
 
راهنمای خرید تلویزیون‌ تا بیش از  دو میلیون تومان 
 
Samsung 40F6450
تغییر مهم F6450 نسبت به F6350 افزوده شدن قابلیت هوشمند یا اسمارت‌هاب به دستگاه است. به این‌ترتیب ضمن داشتن پنل سری 6 و قابلیت سه‌بعدی از امکان هاب هوشمند نیز می‌توان بهره برد. 40F6450 دارای سایز 40 اینچی با وضوح Full HD است. دیگر تغییر بزرگ این پنل نسبت به F6350 تغییر رفرش‌ریت از 200 به 400 هرتز است که در محتوای با کیفیت بالا تاثیر مشهودی از خود برجای می‌گذارد. چهار پورت HDMI و سه پورت USB راه‌های ورودی اطلاعات را همراه با پورت‌های معمول Component و Composite تشکیل می‌دهند. در این مدل نیز همچون F6350 و F5590 از DVB-T داخلی استفاده شده است. قیمت این مدل حوالی دو میلیون و 25 هزار تومان است.
 
 راهنمای خرید تلویزیون‌ تا بیش از  دو میلیون تومان
 
Samsung PS51F4950
این مدل نیز یک نمونه پلاسما با سایز 51 اینچ است، اما وضوح تصویر بار دیگر کاهش یافته و این بار به 768×1024 پیکسل رسیده است. وزن این تلویزیون همراه با پایه بیش از 22 کیلوگرم است که نسبت به LEDها بسیار بیشتر بوده و نصب دیواری آن را اندکی با مشکلات بیشتری همراه می‌سازد. همانند قبل در این مدل نیز صدای خروجی با دو اسپیکر 10 واتی تامین می‌شود و در زمینه پورت‌ها نیز از دو پورت HDMI و یک پورت USB استفاده شده است که برای اکثر کاربران کافی خواهد بود. کاربری اصلی این مدل به این‌ترتیب بیشتر برای اماکن عمومی خواهد بود. قیمت فعلی دستگاه حوالی دو میلیون و 300 هزار تومان است.
 راهنمای خرید تلویزیون‌ تا بیش از  دو میلیون تومان
 
LG Plasma 50PN45000
یکی دیگر از انتخاب‌های خوش‌قیمت این دسته، پلاسماهای بزرگ با قیمت مناسب هستند. سایز بزرگ پنل از یک‌سو و وضوح 768×1366 از سوی دیگر، نکات مثبت و منفی انتخاب یک پلاسمای نسبتا ارزان‌قیمت را تشکیل می‌دهند. سایز پنل در این مدل همان‌طور که از نام آن مشخص است 50 اینچ است، اما محدودیت در رزولوشن آن از درخشندگی تصویر به میزان زیادی می‌کاهد. کنتراست آن اما همچون دیگر پلاسماها بسیار بالا است و با نسبت 1:3000,000 شرایط مناسبی را ایجاد می‌کند. وظیفه تولید صدا در این پلاسما بر عهده دو بلندگوی 10 واتی جانبی است. این مدل در بازار حوالی دو میلیون و 230 هزار تومان قیمت دارد.
 
 راهنمای خرید تلویزیون‌ تا بیش از  دو میلیون تومان
 
LG 42LA66100
مشخصات این ال‌ای‌دی 42 اینچی شباهت‌های نزدیکی به مدل قبلی یعنی LA62100 دارد. در اینجا از وضوح تصویر 1920×1080 پیکسل و فناوری سه‌بعدی پسیو همراه با چهار عینک سه‌بعدی همراه دستگاه استفاده شده و سه پورت HDMI و سه پورت USB‌ در آن حضور دارد. یک قابلیت برجسته دستگاه قدرت اسپیکرهای دوگانه آن است که قدرتمندتر از اکثر دیگر تلویزیون‌های این رده با قدرت 12×2 وات همراه با یک ساب‌ووفر مرکزی انتخاب شده است. در این مدل نیز طبیعتا گیرنده دیجیتال DVB-T حضور دارد که در حذف ستاب‌باکس جداگانه نقش مهمی ایفا می‌کند. قیمت این مدل در بازارهای داخلی رقمی نزدیک به دو میلیون و 650 هزار تومان است.
  راهنمای خرید تلویزیون‌ تا بیش از  دو میلیون تومان
 
LG 42LA62100
این مدل طبق نام‌گذاری از پنل 42 اینچی بهره می‌برد. وضوح صفحه‌نمایش پنل همچنان Full HD‌ یا 1920×1080 پیکسل است و تکنولوژی سه‌بعدی نیز در حالت پسیو در آن پشتیبانی می‌شود. همراه دستگاه چهار عینک سه‌بعدی پسیو ارائه می‌شود. تعداد پورت‌های HDMI این تلویزیون، سه عدد است و به همین تعداد یعنی سه عدد نیز پورت USB دارد. این مدل پیشرفته از قابلیت Smart یا هوشمند نیز پشتیبانی می‌کند که البته تفاوت‌های کوچک و بزرگی نسبت به اسمارت‌ سامسونگ در آن دیده می‌شود. دسترسی به شبکه در این تلویزیون علاوه بر LAN از طریق وای‌فای نیز تامین شده و بنابراین نیازی به سیم‌کشی نخواهد بود. قیمت این مدل حوالی دو میلیون و 500 هزار تومان است.
 
 راهنمای خرید تلویزیون‌ تا بیش از  دو میلیون تومان 
 
LG LED 47LN54200
 برای کاربران نیازمند به سایز بزرگ‌تر یک تلویزیون 47 اینچ با وضوح Full HD جذابیت‌های بسیار بالاتری نسبت به دیگر LEDهای قبلی این رده ارائه می‌‌کند. مدل 47LN54200 البته از قابلیت اسمارت پشتیبانی نمی‌کند و به همین علت برای گیک‌ها چندان جذاب نیست. صدای دستگاه از دو بلندگوی 10 واتی به گوش می‌رسد که برای یک اتاق و سالن متوسط تا حدودی کافی خواهد بود. گیرنده دیجیتال یا DVB-T در این مدل نیز حضور دارد. تعداد پورت‌های HDMI در این تلویزیون به يك مورد محدود شده‌اند و بنابراین امکان اتصال همزمان چند دیوایس HDMI وجود ندارد این مورد در رابطه با پورت USB‌ نیز صادق است. LN54200 نزدیک به دو میلیون و 450 هزار تومان قیمت دارد.
 
 راهنمای خرید تلویزیون‌ تا بیش از  دو میلیون تومان


مطالب مرتبط
نظرات کاربران
مرمر1394/12/17
نوشته شما تاریخ نداره که نشان بده قیمت ها چقدر جدید هستن. ممکنه این مطلب دوسال پیش نوشته شده باشه و من مطالعه نکنم

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200