http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
شنبه 5 فروردين 1396
آیا اطلاعات شما در ویندوز 10 در سرورهای مایکروسافت ذخیره می شوند؟
آیا اطلاعات شما در ویندوز 10 در سرورهای مایکروسافت ذخیره می شوند؟

ویندوز 10 به اندازه ای کامل و کاربردی بود تا مردم دست از تجربه سیستم عامل های قبلی کشیده و به جدیدترین نسخه مهاجرت کنند؛ اما همانطور که از نخستین روزهای عرضه پدیدار شد، ویندوز 10 از چند جنبه مختلف با مشکلات امنیتی همراه بوده است.

ویندوز 10 به اندازه ای کامل و کاربردی بود تا مردم دست از تجربه سیستم عامل های قبلی کشیده و به جدیدترین نسخه مهاجرت کنند؛ اما همانطور که از نخستین روزهای عرضه پدیدار شد، ویندوز 10 از چند جنبه مختلف با مشکلات امنیتی همراه بوده است.

اگرچه اکثر معضلات پیشین در گذر زمان رفع شده اند و در حال حاضر ویندوز 10 از مشکل جامع امنیتی خاصی رنج نمی برد، اما همچنان موارد کوچکی هستند که از جهات مختلف نگرانی هایی را برای مردم ایجاد می کنند.

بهتر است بدانید ویندوز 10 به صورت پیش فرض از سیستمی به نام «Keylogger» بهره مند است؛ نرم افزاری که ماهیتی برای شناسایی و ذخیره دکمه های فشرده شده روی کیبورد برای فراهم آوری تجربه تایپینگ بهتر دارد، اما بعضاً مورد سوءاستفاده هکرها و سرقت اطلاعات (به خصوص رمزها) قرار می گیرد.
 

در همین رابطه کمپانی مایکروسافت واکنشی غیرمستقیم از خود نشان داده و ضمن افزودن چند لایه امنیتی مهم به این سرویس تاکید می کند کی لاگر ویندوز 10 «داده های نوشتار دستی کاربر را برای بهبود تجربه تایپ و نوشتن صحیح عبارات و الفاظ در آینده به سرورهای مایکروسافت ارسال می کند، نه برای نظارت بر امور و همه آنچه انجام می دهند».

به علاوه امکان خاموش کردن این سیستم نیز برای امنیت خاطر کاربر به بخش تنظیمات اضافه گردیده است. هرچند برخی از مردم معتقدند بعد از غیرفعال کردن کی لاگر، ویندوز 10 خود به خود آن را دوباره روشن می کند.

با همه این تفاسیر، چنانچه می خواهید این مکانیزم را غیرفعال کنید به منوی تنظیمات از پنل استارت رفته، وارد بخش Privacy شده و در زیرمجموعه General «گزینه سوم» را خاموش کنید.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200