http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
يكشنبه 24 مرداد 1395
مروری بر افکت Zoom B1Xon
مروری بر افکت Zoom B1Xon

از نگاه یک فرد مبتدی، نوازنده باس در آهنگ کار خاصی انجام نمی‌دهد اما همانقدر که فرکانس‌های بالا در آهنگ اهمیت دارند، طول موج‌های پایین که وظیفه لرزاندن باطن شنونده را بر عهده دارند نیز مهم هستند و اینجاست که کار نوازنده باس اهمیت پیدا می‌کند.

 طول موج‌های پایین که وظیفه لرزاندن باطن شنونده را بر عهده دارند نیز مهم هستند و اینجاست که کار نوازنده باس اهمیت پیدا می‌کند. طول موج کم حاصل از این ساز به سادگی با فرکانس‌های دیگر تداخل ایجاد می‌کند و به همین دلیل است که کوچک‌ترین خطا در نوازندگی این نوازنده، کل گروه را از ادامه تمرین باز می‌دارد. اگر یک نوازنده رو به پیشرفت باس هستید و می‌خواهید دل را به دریا زده و از آمپلی‌فایر ساده و قدیمی خود به سوی صداهای جدید بگرایید و یا یک نوازنده تجربی هستید و می‌خواهید اثر افکت‌های مختلف را روی صدای باستان بیازمایید دستگاه B1Xon زوم یکی از بهترین همراهان شما خواهد بود.
بدنه افکت B1Xon ۶۴۰ گرم وزن دارد که به خاطر ساختار پلاستیکی آن است و با اینکه نمی‌توان آن را جزو افکت‌های جان‌سخت بازار طبقه‌بندی کرد اما با استفاده سبک و مراقبت می‌توان تا چند سال از آن بهره جست. ابعاد دستگاه برابر ۱۵۴.۸ در ۲۳۷ در ۵۰ میلیمتر است و در بخش پشتی آن می‌توان ورودی‌های یک چهارم اینچی، یک هشتم اینچی، خروجی یک چهارم اینچی، ورودی آداپتور و پورت USB را مشاهده کرد. این دستگاه را می‌توان با ۴ باتری قلمی نیز راهاندازی کرد که در حجم صدای معمولی دوامی حدود ۲۰ ساعت خواهد داشت.  
پنل دستگاه B1Xon شامل ۳ بخش متشکل از دو پدال سوییچی و یک پدال مرحله‌ای است و در حالی که دو پدال اول برای انتخاب افکت‌ها به کار می‌روند، پدال مرحله‌ای برای تنظیم زنده پارامترهای صوتی به شکل مکانیکی کاربرد دارد. روی پدال اول می‌توان نمایشگر دستگاه را دید که دکمه‌های Home، ورود و پیچ فرمان در زیر آن نصب شده‌اند و دکمه‌های چهارجهته، ریتم و منو روی پدال مجاور آن تعبیه شده‌اند. از دکمه‌های چهارجهته می‌توان برای کپی کردن و انتخاب ترتیب افکت‌ها استفاده کرد و فشردن همزمان دو پدال تیونر داخلی را فرا می‌خواند.
دستگاه B1Xon دارای ۵ گروه افکت شامل دیستورشن، Compression، Modulation، Delay/Reverb و مدل آمپلی‌فایر است که می‌توان از آنها به صورت همزمان استفاده کرد. ترتیب افکت‌ها توسط کاربر قابل تنظیم است اما توصیه می‌شود به ترتیب پیش‌فرض آنها را با هم زنجیر کنید تا بالاترین کیفیت صدا در اختیارتان باشد. در میان افکت‌های دستگاه می توان فیلتر، اکولایزر و تنظیم‌کننده اکتاو را نیز یافت که ایجاد صداهای جدید را برای کاربر ساده‌تر می‌کند. افکت‌های تنظیم شده را می‌توان در صد وضعیت مختلف ذخیره‌سازی کرده و برای فراخوانی آینده کنار گذاشت و قابلیت Auto Save در صورت فعال بودن، کار ذخیره‌سازی افکت‌ها را برای کاربر به صورت خودکار انجام می‌دهد.
 


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200