http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
يكشنبه 5 مهر 1394
يک ابزار بسيار مفيد براي تعمير رجيستري
 يک ابزار بسيار مفيد براي تعمير رجيستري

ويندوز يک ابزار بسيار مفيد براي تعمير رجيستري در اختيار شما قرار داده است. به دليل اينکه رجيستري دائمآ در ويندوز مورد استفاده قرار مي گيرد اين ابزار فقط در msdos قابل استفاده است.

 
بانک اطلاعاتي رجيستري در ويندوز از نرم افزارها و سخت افزارهاي و نصب شده در کامپيوتر نگهداري مي کند و اطلاعاتي در مورد خصوصيات اجزاي مختلف کامپيوتر نيز ذخيره مي کند. بعد از instal يا unistal کردن يا حتي تغييرات پيکر بندي در برنامه هاي رجيستر شده رجيستري ويندوز مي تواند خراب شود يا آنقدر شلوغ شود که اصطلاحآ کامپيوتر گيج شود و عکس العملهاي غير معمولي از خود نشان دهد.

ويندوز يک ابزار بسيار مفيد براي تعمير رجيستري در اختيار شما قرار داده است. به دليل اينکه رجيستري دائمآ در ويندوز مورد استفاده قرار مي گيرد اين ابزار فقط در msdos قابل استفاده است روي start کليک کنيد سپس روي shut down کليک کنيد و گزينه start in ms dos کليک کنيد. اطلاعات بيشتر در مورد اين ابزار را مي توانيد از سايت microsoft بدست بياوريد.

زمانيکه C:windows ظاهر شد اين عبارت را تايپ کنيد scanreg/fix بعد از يک تآخير کوتاه يک پنجره حاوي پيغام ظاهر مي شود و به شما اطلاع مي دهد که رجيستري با موفقيت تعمير شد با زدن کليد Enter آن را تصديق کنيد. زمانيکه دوباره C:windows ظاهر شد تايپ کنيد scanreg/opt بعد از لحظاتي دوباره C:windows ظاهر مي شود. براي باز گشت به ويندوز exit را تايپ کنيد.

 

 
 
 


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200