http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
يكشنبه 5 مهر 1394
چگونه می توان داغ کردن لپ تاپ جلوگیری کرد؟
چگونه می توان داغ کردن لپ تاپ جلوگیری کرد؟

در محیط هایی از کامپیوتر استفاده کنید که هوای خنک وجود داشته باشد. کامپیوتر ها همانند بیشتر مردم هستند که در محیط دارای هوای خنک خیلی بهتر کار می کنند.

برخی به علت بی تجربه گی با علائم هشدار و خطرات پیش رو در اثر ایجاد گرما در لپ تاپ آشنا نیستند. راه ساده و کم خرج و معقول حفاظت و جلوگیری از آسیب های بعدی پایین نگه داشتن درجه گرمای لپ تاپ است. این کار کمک خواهد کرد که لپ تاپ خنکتر و با اطمینان بیشتر کار کند.

چگونه می توان داغ کردن لپ تاپ جلوگیری کرد؟

با رعایت این 5 نکته می توانید لپ تاپ خود را خنک نگه دارید:

1. تنظیم برق مصرفی از حداکثر استفاده به حالت تعادل

این تنظیم به سیستم می گوید که فقط از برقی که درخواست شده استفاده کند. اگر نیاز دارید که از لپ تاپ برای بازی کردن و یا کارهای سخت تر استفاده کنید، ترجیحا از سرعت پردازش بالا استفاده کنید. به عبارت دیگر ضروری است که تنظیمات بر روی حداکثر کارایی صورت بگیرد.

2. استفاده از اسپری هوای فشرده

از اسپری های حاوی هوای فشرده جهت تمیز کردن و برداشتن گرد و خاک در درز ها و مجراههای لپ تاپ استفاده کنید. مشکل با این اسپری ها به راحتی حل می شود. برای این کار لپ تاپ را خاموش کنید و اسپری را لای درزها و سوراخ ها (جهت بیرون راندن گردو خاک) بزنید.

3. استفاده از فن

از دستگاه های خنک کننده ی موجود لپ تاپ که دارای یک فن یا دو فن است، استفاده کنید. بعضی از دستگاه های خنک کننده ی موجود که فن ندارند می توانند حتی دمای اطراف لپ تاپ را افزایش دهند.

بنابراین نیاز به یک دستگاه خنک کننده قوی دارید که فن آن کارایی بالایی داشته باشد. اگر تمایل دارید که از یکی از این دستگاه ها تهیه و استفاده کنید، تحقیق کنید که کدام بهتر و دارای کارایی بالا هستند.

4. استفاده از لپ تاپ در هوای خنک

در محیط هایی از کامپیوتر استفاده کنید که هوای خنک وجود داشته باشد. کامپیوتر ها همانند بیشتر مردم هستند که در محیط دارای هوای خنک خیلی بهتر کار می کنند.

بیشتر اطاق های سرور یا مراکز دیتا در دمای 70 درجه یا پایین تر کار می کنند. بنابراین چه در منزل و چه در محل کار از درجه حرارت ایده آل استفاده کنید.

5. خاموش کردن لپ تاپ در مواقع غیر ضروری

هر وقت به کامپیوتر نیاز ندارید بهتر است آن را خاموش کنید مخصوصا زمانی که در منزل هم نیستید، زیرا ممکن است پس از مراجعه با لپ تاپ آتش گرفته روبه رو شوید.

درجه حرارت داخلی لپ تاپ قدیمی پس از یک ساعت فعالیت 181 درجه فارنهایت برابر با 83 درجه سلسیوس و خیلی بالا و خطرناک است که با استفاده از دستگاه خنک کننده لپ تاپ به 106 درجه فارنهایت یا 41 درجه سلسیوس می رسد، یعنی یک اختلاف 41 درصدی که حرارت اطاق تا 68 درجه پایین می آورد.

کلام آخر:

اگر کماکان با مشکل گرم شدن لپ تاپ روبه رو هستید با فروشنده لپ تاپ تماس بگیرید، زیرا ممکن است نشانه ای باشد که مثلا فن لپ تاپ تعویض شود یا برنامه بایوس نیاز به آپدیت شدن داشته باشد و یا چیز دیگری باعث خرابی سیستم شده است.

 

 
منبع : تکناز
 
 
 


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200