http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
دوشنبه 30 شهريور 1394
مراقب ویروس CryptoLocker باشید
مراقب ویروس CryptoLocker باشید

ویروس CryptoLocker بدون اطلاع صاحب کامپیوتر وارد کامپیوتر می شود، فایل ها را کدگذاری می کند و بدین ترتیب فایل ها برای صاحب آن غیر قابل رویت و استفاده می شوند.

یک ویروس اینترنتی جدید حمله خود را به کامپیوترهای جهان آغاز کرده است. این ویروس جدید فایل های کامپیوتر قربانی را به گونه ای کد گذاری می کند که تاکنون هیچ فردی نتوانسته است این کد را رمز گشایی کند.

برای بازگشایی این رمز دزدان اینترنتی از مالک کامپیوتر تقاضای پول می کنند و تاکنون هیچ فردی موفق نشده است بدون پرداخت پول به فایل های خود دسترسی پیدا کند.

این ویروس CryptoLocker نام داشته و از طریق ضمیمه های ایمیل و یا از طریق ورود به سایت های آلوده، کامپیوتر را هدف گرفته و مورد حمله قرار می دهد.

نکته قابل تامل این است که این ویروس بدون اطلاع صاحب کامپیوتر وارد کامپیوتر می شود، فایل ها را کدگذاری می کند و بدین ترتیب فایل ها برای صاحب آن غیر قابل رویت و استفاده می شوند.

به گزارش العربیه، این ویروس کدگذاری بسیار قوی دارد که رمزگشایی آن تا به حال میسر نشده است و برای رمزگشایی دوباره، دزدان اینترنتی درخواست مبالغی بین 100 تا 300 دلار می کنند.

این ویروس از نوع مشابهش به نام "ویروس پلیس" که سال گذشته کامپیوترها را آلوده کرد، بسیار قوی تر است.

به توصیه کارشناسان، کاربران باید از فایل های خود نسخه برداری کنند تا در صورت حمله بتوانند از فایل های پشتیبان استفاده کنند.

 
 
 


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200