http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
چهارشنبه 1 مهر 1394
آموزش وردپرس مروری بر تنظیمات
آموزش وردپرس مروری بر تنظیمات

بخش تنظیمات قطعا یکی‌ از قسمت‌های مهم در وردپرس به حساب می‌‌آید. زیرا علاوه بر ویژگی‌‌های کاربردی در بخش مدیریت سایت، بخش‌های مختلفی‌ که توسط کاربران نیز قابل مشاهده است را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

به طور پیش‌فرض در وردپرس تنظیمات دارای شش زیر شاخه اصلی‌ است. (در صورت نصب یک پوسته و یا افزونه این تعداد ممکن است افزایش یابد) که در این شماره نگاهی‌ کلی‌ به این بخش‌ها خواهیم داشت.

تنظیمات
بخش تنظیمات قطعا یکی‌ از قسمت‌های مهم در وردپرس به حساب می‌‌آید. زیرا علاوه بر ویژگی‌‌های کاربردی در بخش مدیریت سایت، بخش‌های مختلفی‌ که توسط کاربران نیز قابل مشاهده است را تحت تاثیر قرار می‌دهد. به طور پیش‌فرض در وردپرس تنظیمات دارای شش زیر شاخه اصلی‌ است. (در صورت نصب یک پوسته و یا افزونه این تعداد ممکن است افزایش یابد) که در این شماره نگاهی‌ کلی‌ به این بخش‌ها خواهیم داشت (تصویر1).

آموزش وردپرس مروری بر تنظیمات

همگانی
در این بخش که تنظیمات کلی‌ را در بر می‌گیرد می‌توانیم عنوان سایت و نوشته پیش‌فرض آن‌ را ویرایش کنیم. همچنین در بخش نشانی‌ سایت می‌توانیم کاربران را هنگام مراجعه به سایت به یک صفحه مشخص ارجاع دهیم. (بدین معنا که کاربر با ورود به سایت اصلی‌ مستقیما به آدرسی که در این بخش تعیین می‌کنیم ارجاع داده شود). در این بخش می‌توانیم تعیین کنیم که آیا کاربران حق عضویت در سایت داشته باشند یا خیر و اگر بتوانند ثبت نام کنند در چه سطحی قادر به ساخت اکانت کاربری باشند. همچنین می‌توانیم زبان و ساعت سایت خود را تغییر دهیم.

نوشتن
در این بخش همانطور که از نام آن پیداست می‌توانیم تغیراتی‌ در اصول نوشتاری سایت ایجاد کنیم. برای مثال می‌توانیم تعیین کنیم که آیا شکلک‌ها به صورت گرافیکی نمایش داده شوند یا ساده و به صورت متن. اما ویژگی‌‌های جالب‌تری نیز در این بخش دیده می‌شود. در این بخش به صورت پیش‌فرض ۳ افزونه وجود دارد که کار نوشتن و ارسال مطلب را ساده‌تر می‌کند.
مخابره کنید نام افزونه‌ای است که کار شما هنگام خواندن سایت‌های مختلف را راحت می‌کند. فرض کنید وارد یک سایت شده‌اید و مطلب مورد نظرتان توجه شما را به خود جلب کرده است. اگر افزونه مخابره کنید را در مرورگر خود اضافه کرده باشید تنها با کلیک روی این افزونه قادر خواهید بود تا مطلب مورد نظر خود را از سایت مورد بازدید به سایت‌تان اضافه کنید (تصویر2).

آموزش وردپرس مروری بر تنظیمات

فرستادن با نامه
فرض کنید که شما مدیر یک سایت هستید و به هر دلیلی‌ قصد ندارید تا دیگر نویسندگان سایت به پنل مدیریت سایت دسترسی‌ داشته باشند. اما از طرفی‌ هم بتوانند مطلب خود را در سایت منتشر کنند. با استفاده از قابلیت فرستادن با نامه قادر خواهید بود تا ایمیلی را تعریف کنید که از طریق آن‌ بتوان به ایجاد نوشته پرداخت. بدین ترتیب ایمیلی که از طریق آدرس مورد نظر فرستاده شود به صورت یک نوشته در سایت بارگذاری می‌شود (تصویر3).

آموزش وردپرس مروری بر تنظیمات

اگر دوست دارید سایت شما در موتور‌های جست‌و‌جو رتبه بالایی‌ کسب کند بخش آگاهی‌ دهنده‌های به روز شدن سایت برای شما دارای اهمیت خواهد بود.در واقع کارکرد این افزونه بدین صورت است که پس از آپدیت کردن سایت توسط شما این افزونه، بروز رسانی را به سایت‌های دیگر اطلاع می‌دهد بدین ترتیب سرعت انتشار مطلب شما افزایش می‌یابد و در نهایت سریع‌تر در موتور‌های جست و جو ثبت خواهید شد و رتبه بالاتری را نیز کسب می‌کنید (تصویر4).

آموزش وردپرس مروری بر تنظیمات

خواندن
در این صفحه می‌توان نحوه نمایش نوشته‌ها را بر اساس: نوشته ثابت و یا آخرین نوشته تغییر داد همچنین تعداد نمایش نوشته در هر صفحه نیز در این بخش قابل ویرایش خواهد بود اما بخش مهمی‌ که در این منو وجود دارد، تنظیمات مربوط به خوراک یا همان feed است. در واقع طرز کار خوراک بدین گونه است که: یک فرد به جای مراجعه به چندین سایت در روز اقدام به اضافه کردن خوراک آنها به اکانت خود می‌کند بدین ترتیب کاربر به جای مراجعه به این سایت‌ها تنها به خوراک خود (feed‌های این سایت ها) نگاه می‌کند و بدین ترتیب از آخرین تغیرات تمامی‌ سایت‌ها مطلع می‌شود. در این بخش تنظیمات مرتبط با نحوه نمایش خوراک نیز قابل تغییر است. همچنین در انتهای این منو بخشی وجود دارد که در صورت انتخاب آن‌ محتوای سایت شما به موتور‌های جست‌و‌جو پیشنهاد نمی‌شود .اما همانطور که در این بخش نوشته شده است ممکن است موتور‌های جست و جو خودشان به مطلب سایت شما دسترسی‌ یابند.

گفت و گو ها
در این بخش از وردپرس تمرکز ویژه‌ای روی نظرات و نحوه‌ مدیریت آنها شده است و می‌توانیم به طور کلی‌ نظرات را مسدود کنیم یا با هر نظر برای ما پیام آن ارسال شود. همچنین می‌توان نحوه تایید نظرات را نیز تعیین کرد که: به صورت دستی تایید شوند‌ و یا به صورت خودکار در سایت نمایش داده شوند همچنین در این بخش می‌توانیم کلماتی‌ را نیز به لیست سیاه اضافه کنیم، که بدین ترتیب نظراتی که حاوی این کلمات باشند به طور خودکار رد بشوند.
یکی‌ دیگر از ویژگی‌‌های این بخش وجود نیمرخ‌ها و مدیریت آن‌ها است .در واقع نیمرخ‌ها یا همان avatar، عکس پروفایل کاربرانی هستند که در سایت نظرشان را ثبت می‌کنند. در این بخش می‌توانیم تعیین کنیم که کاربران آیا عکس داشته باشند یا خیر و اگر عکسی‌ را خودشان انتخاب نکنند چه عکسی‌ به صورت پیش‌فرض در نیم رخ آن‌ها قرار گیرد.

 رسانه
در این بخش قادر خواهیم بود تا اندازه پیش‌فرض تصاویر را تعیین کنیم. همچنین می‌توانیم نحوه دسته بندی رسانه‌ها را نیز مشخص کنیم.

پیوند‌های یکتا
حتما شما هم هنگام مراجعه به سایت‌های مختلف متوجه تنوع نام گذاری لینک‌ها شده‌اید (به طور مثال بعضی از سایت‌ها دسته بندی مطالب را بر اساس ماه انتخاب می‌کنند و بعضی‌ بر اساس شماره پست ارسال شده.) در واقع این بخش از وردپرس برای شخصی‌‌سازی پیوند‌های شما طراحی شده است.
در این بخش قادر خواهید بود تا پیوند‌های خود را بر اساس تاریخ، اسم، عدد و یا ساختار دلخواه قرار دهید.
همچنین در این بخش با ایجاد topic‌ها می‌توانید نوشته‌های خود را بر اساس دسته‌ها و یا برچسب‌ها نیز دسته‌بندی کنید (تصویر5).

آموزش وردپرس مروری بر تنظیمات

وردپرس فارسی
در این بخش تنظیمات مربوط به زبان و مطابقت‌های آن‌ با سایت به چشم می‌خورد. از جمله این مطابقت‌ها می‌توان به انتخاب تاریخ شمسی‌ به جای میلادی در تقویم وردپرس و یا انتخاب ساعت تهران به عنوان ساعت پیش‌فرض سایت اشاره کرد. همچنین در این بخش گزینه‌هایی‌ جهت نمایش بهتر محتوای فارسی در نظر گرفته شده ا‌‌ست. به طور مثال می‌توانیم تعیین کنیم که عدد در متن فارسی نوشته شوند و یا انگلیسی همچنین تمایز بین حروف عربی‌ و فارسی نیز از ویژگی‌‌های بصری مهم این بخش است (تصویر6).

آموزش وردپرس مروری بر تنظیمات

 


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200