http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
چهارشنبه 1 مهر 1394
ترفند هایی برای بهينه‌سازي مرورگرها
ترفند هایی برای بهينه‌سازي مرورگرها

معرفي افزونه‌هاي کاربردي براي مرورگرهاي فايرفاکس و کروم

کروم و فايرفاکس دو مرورگر صاحب‌نامي هستند که امروزه کمتر کسي پيدا مي‌شود که از آن‌ها استفاده نکند. امکانات استاندارد اين مرورگر‌ها پاسخگوي نياز بسياري از کاربران است، اما برخي از افراد به امکاناتي فراتر از استانداردهاي مرورگر نياز دارند. افزونه‌ها (Extensions)يا Add-onها برنامه‌هاي جانبي هستند که براي اين منظور طراحي و عرضه شده‌اند. رقابت تنگاتنگ ميان فايرفاکس و کروم موجب شده است که تعدادي از افزونه‌ها به طور مشترک در هر دو مرورگر ارايه شوند. در اين مقاله قصد داريم تعدادي از اين افزونه‌ها با کاربردهاي متنوع را به شما معرفي کنيم.
 افزايش کارايي


Black Menu  
http://bit.ly/1xSF8xo
ترفند هایی برای بهينه‌سازي مرورگرها

بسياري از کاربران به شدت به سرويس‌هاي آنلاين گوگل نظير Gmail Maps، Google+e و Google Translate علاقه‌مند هستند. اين افزونه يک منوي Pop Up پيکربندي‌شده را روي مرورگرگوگل شما نمايش‌ مي‌دهد. بدين‌ترتيب شما مي‌توانيد تنها با يک کليک به سايت‌ها و خدمات محبوب گوگل دسترسي پيدا کنيد. از طريق اين منو شما مي‌توانيد به آساني اعلان‌هاي اکانت +G خود را چک و پست را ارسال کنيد.  در اين منو سرويس‌هايي چون Drive، Youtube، Search گنجانده شده است.

 ‍Click & Clean
http://mzl.la/1qYFvET

ترفند هایی برای بهينه‌سازي مرورگرها
پاک‌سازي تاريخچه مرورگر قابليتي‌است که به طور استاندارد در مرورگرها گنجانده شده است امااين افزونه يک روش ساده براي پاک‌سازي سريع و انتخابي تاريخچه(history) ، کوکي‌ها، فايل‌هاي موقت و ساير داده‌هاي شخصي روي مرورگر را فراهم کرده است. شما مي‌توانيد به سادگي روي آيکن کاغذ توالت کليک کنيد تا همه چيز پاک شود. همچنين امکان تنظيم پاک‌سازي خودکار مرورگر در هنگام خروج يا پاک‌کردن داده‌هاي خاص در اين افزونه تعبيه شده است.
 ايجاد زبانه جديد

Awesome New Tab Page  
http://bit.ly/1y3YehA
ترفند هایی برای بهينه‌سازي مرورگرها

تنوع در اينترفيس ابزارهاي کاربردي مانند مرورگرها تقريبا مطلوب همه کاربران است. اين افزونه در حقيقت يک زبانه زيبا و کاربردي است که از اينترفيس Metro الهام گرفته شده است. توسط اين افزونه شما مي‌توانيد صفحه‌/زبانه پيش‌فرض کروم را پيکربندي کنيد. Awesome New Tab Page به شما امکان مي‌دهد که تعدادي از ويجت‌ها و لينک‌هاي برخي از صفحات وب وهمچنين خدمات محبوب خود را در اين زبانه اضافه کنيد.New Tab King  
http://mzl.la/1rgTrVh

ترفند هایی برای بهينه‌سازي مرورگرها
شايد شما هم از آن دسته از کاربراني باشيد، که از صفحه خانه مرورگر فايرفاکس خسته‌شده‌ايد و دنبال يک تنوع هستيد. جايگزين کردن يک زبانه جديد معمولا با هدف دستيابي آسان به Bookmark‌ها، وب‌سايت‌هاي محبوب‌ و وب‌سايت‌هايي که بيشترين بازديد را داشته‌اند، همراه خواهد بود. براي اعمال اين تغيير بد نيست افزونه New Tab King را امتحان کنيد. اين افزونه به همراه تنظيمات متنوع ظاهر مرورگر شما را دگرگون خواهد کرد.


مديريت دانلود

Video Downloader professional  
http://bit.ly/1y6zEO4

ترفند هایی برای بهينه‌سازي مرورگرها
 بسياري از کاربران بزرگترين کارايي وب محتواي بي‌کران آن مي‌دانند. مرورگر کروم به طور استاندارد امکان دانلود محتواي وب را براي کاربران خود فراهم کرده است اما در مواردي اين ابزار توکار پاسخگوي نياز کاربران نيست. افزونهVideo Downloader professional براي دانلود ويديوها از وب‌سايت‌ها و همچنين مشاهده ليست ويديوهاي يک سايت بدون دانلود آن طراحي شده است. اين افزونه قادر است ويديوها را دانلود و روي هاردديسک شما ذخيره کند. همچنين به راحتي مي‌توانيد يک ويديو را به ليست ويديوهايتان اضافه کنيد. علاوه بر اين امکان دسترسي سريع به ويديوها و پخش آن‌ها در هر زمان (بدون مراجعه به سايت اصلي ويديو) فراهم شده است.


FlashGot  Mass Downloader
http://mzl.la/1zi9Qgv

ترفند هایی برای بهينه‌سازي مرورگرها
FlashGot  افزونه است که به فايرفاکس کمک‌مي‌کند که با نرم‌افزارهاي مديريت دانلود محبوب به خوبي کار کند، بنابراين دانلود‌ها مي‌توانند Resume شوند، حتي اگر وقفه‌اي در ارتباط اينترنت بروز دهد.‌ اين افزونه در حقيقت به طور مستقل کار دانلود را انجام نمي‌دهد بلکه محتواي که شما قصد دانلود آن را داريد را به نرم‌افزارهاي دانلودي مانند IDM‌ هدايت مي‌کند. براي مثال اگر شما نرم‌افزار IDM را روي سيستم خود نصب کرده‌ايد، با کليک روي کليد آذرخش در زبانه سايت بازشده، پنجره‌اي از نرم‌افزار IDM‌ بازخواهد شد که کل محتواي آن صفحه از سايت را نمايش مي‌دهد و شما مي‌توانيد آيتم‌هاي دلخواه خود را انتخاب و در ليست دانلود قرار دهيد.

بزرگنمايي تصاوير آنلاين

Hover Zoom  
http://bit.ly/1zQFmms
ترفند هایی برای بهينه‌سازي مرورگرها
جست‌وجوي تصاوير در فضاي آنلاين يکي از پرکاربردترين امکاني است که هر کاربري آن را تجربه کرده است. Hover Zoom يک افزونه کوچک اما مفيد است که با قراردادن اشاره‌گر ماوس روي تصاوير آن‌ها را بزرگنمايي مي‌کند. ‌به آساني مي‌توانيد گالري‌هاي تصاوير را با قراردادن ماوس روي Thumbnail آن‌ها بررسي کنيد. تصاوير به طور خودکار به اندازه نمايشگر شما بزرگ مي‌شوند.

Thumbnail Zoom Plus  
http://mzl.la/1uR8oSY
ترفند هایی برای بهينه‌سازي مرورگرها

 همانند کروم، فايرفاکس هم داراي افزونه‌هايي براي بزرگنمايي تصاوير است. اين افزونه يک افزونه ساده اما مفيد براي بزرگنمايي تصاوير(وقتي که اشاره‌گر ماوس روي تصوير قرار دارد) يا لينک پيش‌‌نمايش ويديو در سايت‌هاي محبوب است. اين افزونه به راحتي در سايت‌هايي مانند
 Reddit، Tumblr، يوتيوب و فليکر کار مي‌کند.

جست‌وجوي تصاوير

TinEye Reverse Image Search
http://bit.ly/1qYz2ts
http://mzl.la/1y40CF4
ترفند هایی برای بهينه‌سازي مرورگرها

بي گمان شما هم در شرايطي قرار گرفته‌ايد که جست‌وجوي تصاوير با مشخصات دلخواه‌تان وقت‌ زيادي از شما گرفته است. در برخي موارد شما به تصوير اصلي از يک تصوير ويرايش شده در فضاي آنلاين نياز داريد، براي يافتن تصوير اصلي مي‌توانيد از اين افزونه استفاده کنيد. اين افزونه قدرتمند مشابه ابزار جست‌وجو براساس تصوير گوگل است اما اين‌بار در قالب يک افزونه و براي هر دو مرورگر قابل استفاده است. براي جست‌وجوي تصوير موردنظر کافيست روي تصوير در يک وب‌سايت کليک راست کرده و گزينه Search Image on TinEye را انتخاب کنيد. منابع تصوير انتخابي در يک زبانه جديد با تفکيک‌پذيري‌ها مختلف نمايش داده خواهد شد. علاوه بر اين شما مي‌توانيد تصوير اول را با هر کدام از نتايج جست‌وجو مقايسه يا براي دستيابي به لينک تصوير پيدا شده روي عبارت Linkکليک کنيد.
تماشاي ويديوهاي آنلاين

Turn Off The Lights
http://bit.ly/1uuPHQ3
http://mzl.la/1y40u8K
ترفند هایی برای بهينه‌سازي مرورگرها
اگر زمان‌زيادي را صرف تماشاي ويديوهاي آنلاين مي‌کنيد بد نيست اين افزونه را هم امتحان کنيد. شما مي‌توانيد اين افزونه ‌را در هر دو مرورگر فايرفاکس و کروم با يک نام واحد پيدا کنيد. ايجاد حس سينمايي به همراه افکت‌هاي تصويري مي‌تواند تماشاي ويديوها را دلچسب‌تر کند.  وقتي کاربر روي کليد Play کليک مي‌کند،  Turn off the Lights به طور خودکار پس زمينه سايت را تاريک مي‌کند و بدين‌ترتيب حس سينمايي  ويديو  بيشتر و پارازيت‌هاي بصري کاهش مي‌يابند. اين افزونه به ميزان قابل‌توجه‌اي قابل پيکربندي است چراکه شما مي‌توانيد با کليد‌هاي ميان‌بر رنگ‌ها، افکت‌هاي محوي و انتخاب‌هاي ديگري را تنظيم کنيد.
اين افزونه در سايت‌هاي اشتراک‌گذاري ويديو‌هاي آنلاين مانند آپارات، يوتيوب قابل استفاده است.

ذخيره محتواي آنلاين

PocketSave to/Pocket
http://bit.ly/1uuPRqD
http://mzl.la/11Pxg2y
ترفند هایی برای بهينه‌سازي مرورگرها

معمولا هدف اصلي وب‌گردي مطالعه بيشتر درباره موضوعي است. در بسياري از موارد ترجيج مي‌دهيم محتواي موردنظر خود را ذخيره و در زمان‌هاي ديگري آن‌ها را مطالعه کنيم. افزونه Pocket (در فايرفاکس) يا PocketSave to (در کروم) ‌امکان ذخيره کردن مقالات، صفحات وب، تصاوير و ويديوها براي خواندن يا تماشا در زمان‌هاي آتي را فراهم مي‌کند. درحقيقت محتواي ذخيره شده به صورت دسته‌بندي‌شده در يک بسته ذخيره مي‌شود. شما مي‌بايست يک اکانت ايجاد (درمروگر کروم مي‌توانيد از طريق اکانت گوگل خود استفاده کنيد) و به سيستم لاگين کرده و سپس شروع به ذخيره محتواي موردنظر خود کنيد. به صورت بلادرنگ محتواي ذخيره‌شده شما در بسته شما قابل مشاهده خواهد بود. همچنين امکان هماهنگ‌سازي (Syn) با محتواي ذخيره‌شده در تلفن‌هوشمند يا تبلت وجود دارد.براي ذخيره محتواي يک صفحه کافي‌است روي آيکن اين افزونه کليک کنيد.

مسدود‌کردن تبليغات آنلاين

AdBlock Plus
http://bit.ly/1yKnHfr
http://mzl.la/19cWJmP
ترفند هایی برای بهينه‌سازي مرورگرها

اگر از آن دسته از کاربراني هستيد که ترجيح مي‌دهيد سايت‌هاي محبوبتان را بدون تبليغات مشاهده کنيد، اين افزونه به کار شما مي‌آيد.  AdblockPlus  يکي از محبوب‌ترين مسدود‌کنندگان تبليغات آنلاين است. اين افزونه به آساني در هر دو مرورگر نصب و ليستي از فيلترهاي از پيش‌تعريف شده را بارگذاري کرده و به کاربران امکان مي‌دهد که تبليغات ناخواسته را مسدود کنند. AdBlock Plus علاوه بر مسدود‌کردن تبليغات امکان حذف کليدهاي شبکه‌هاي اجتماعي و مسدود‌کردن نرم‌افزارهاي جاسوسي و رديابي‌ها را فراهم مي‌کند.
شما مي‌توانيد ليست‌هاي جديد، فيلترها يا ليست‌هاي سفيد را براي اين افزونه تنظيم کنيد. AdBlock همچنين به شما امکان مي‌دهد که تبليغات مجاز براي نمايش را تعيين کنيد، هرچند ممکن‌ است که برخي از کاربران بخواهند اين گزينه را غير فعال کنند.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200