http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
چهارشنبه 1 مهر 1394
صفحه‌ی پیش‌فرض مرورگر فایل در ویندوز 10 را تغییر دهید
صفحه‌ی پیش‌فرض مرورگر فایل در ویندوز 10 را تغییر دهید

یکی از ترفند‌های جالبی که می‌توان هم‌اکنون در ویندوز 10 استفاده کرد، باز شدن پیش‌فرض پنجره This PC به جای پنجره‌ای است که Quick Access را نشان می‌دهد.

دوره های تخصصی مجازی سازی VMWARE VCP بسیاری از ما هدف خود از باز کردن مرورگر فایل ویندوز را ورود به یکی از درایو‌های موجود بر روی سیستم می‌‌دانیم. اما ویندوز 10 به صورت پیش‌فرض پس از باز کردن برنامه مرورگر فایل، شما را به پنجره Quick Access هدایت می‌کند که آخرین فایل‌های استفاده شده و همچنین پوشه‌هایی برای دسترسی سریع‌تر را شامل می‌شود.

اما اگر می‌خواهید در زمان باز کردن مرورگر فایل ویندوز به درایو‌های سیستم دسترسی پیدا کنید یا به عبارت دیگر دوست دارید پنجره‌ی This PC را مشاهده کنید، ابتدا File Explorer را باز کنید، بر روی View کلیک کنید و Options را انتخاب کنید؛ اکنون در زیر تب General ، مقدار “Open File Explorer” را به جای  “Quick Access” به “This PC” تغییر دهید. 

مایکروسافت با پیش‌فرض کردن Quick Access قصد داشته با نشان دادن سریع‌تر فایل‌ها و پوشه‌هایی که آخرین بار استفاده کرده‌اید،  تجربه‌ی سریع‌تری از مرور فایل‌ها در سیستم بدست آورید؛ اما شاید این مورد را همه ترجیح ندهند. با این تغییر می‌توانید به روش سنتی استفاده از This PC بپردازید.

در همین بخش Quick Access نیز می‌توانید آخرین فایل‌هایی که باز کرده‌اید را با باز کردن File Explorer، کلیک بر روی View و انتخاب گزینه Clear در بخش Options حذف کنید. یا اینکه پوشه‌هایی جدیدی را به Quick Access اضافه یا از این محل حذف کنید.منبع: زومیت


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200