http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
آرشیوی
پايان نگراني يافتن جاي پارك اتومبيل
پايان نگراني يافتن جاي پارك اتومبيل

رای همه ما پیش آمده است که برای مدت طولانی به‌دنبال جای پارک اتومبیل گشته‌ایم و در آخر یک فضای مناسب را به اشتباه برای شخص دیگر خالی گذاشته‌ایم.

این یک تجربه ناخوشایند است و معمولا در شرایطی که قرار ملاقات داریم یا تلاش می‌کنیم زودتر به محل کار خود برسیم، این مشکل بیشتر خود را نشان مي‌دهد. اما به لطف زندگی در عصر دیجیتالی و سرویس جدید Parkifi، قرار است این مشکل برای همیشه برطرف شود.
استارت‌آپ آمریکایی Parkifi به‌وسيله ریان سولیوان و ریشی مالک راه‌اندازی شده است. این دو جوان حسگرها و فناوری‌های هوشمند پاسخگویی ارایه کرده‌اند که به مردم امکان می‌دهد به‌راحتی متوجه شوند که در محیط پیرامون کدام فضاها اشغال شده‌اند و کدام‌یک برای پارک اتومبیل خالی هستند. این فناوری برای نخستین بار در جهان ارایه شده است و این شرکت نوپا می‌کوشد آن را با هزینه ارزان به تولید انبوه برساند. هر کدام از این حسگرها به اندازه یک توپ ورزش هاکی ساخته شده‌اند و قیمت تمام‌شده آن‌هم 30 دلار است. این حسگرها در فضاهایی که امکان پارک اتومبیل در آنها وجود دارد نصب می‌شوند و هر زمان که فضایی به اندازه پارک یک اتومبیل خالی باشد، با چراغ قرمز محیط پیرامون خود را روشن می‌کنند.
دفتر مرکزی شرکت Parkifi در شهر کلرادو واقع شده است که زمستان‌های سخت و پربرف دارد. اما فناوری مذکور می‌تواند حتی در شرایطی که روی زمین را برف پوشانده است رانندگان را راهنمایی کند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن جای پارک را پیدا کنند.
برای ارایه اطلاعات درست، داده‌های جمع‌آوری‌شده از حسگرهای هوشمند به یک پایگاه مرکزی منتقل می‌شوند و اگر این حسگرها در مراکز خرید، پارکینگ‌های عمومی و... نصب شده باشند، Parkifi در کوتاه‌ترین زمان تمام اطلاعات را تحلیل می‌کند تا هرگونه جای پارک در طبقات مختلف مشخص شود.
این استارت‌آپ می‌گوید در شرایط بد آب و هوایی، مراکز شهرها، ساعات شلوغ تردد، شرایطی که تنها چند دقیقه تا پرواز هواپیما باقیمانده است و ... این فناوری می‌تواند مزایای اصلی خود را نشان دهد تا در کوتاه‌ترین زمان بهترین جای پارک شناسایی شود.
سولیوان و مالک ابتدا به فکر ساخت ابزار کاربردی موبایلی برای شناسایی آسان جای پارک افتادند و هم‌اکنون فناوری هوشمند خود را به ثبت جهانی رسانده‌اند. در حال حاضر 500 حسگر Parkifi به‌صورت آزمایشی در دو شهر بولدر و دنور آمریکا نصب شده و شرکت سازنده پیش‌بینی می‌کند ظرف چند هفته آتی تعداد آنها را دوبرابر کند.
این شرکت به‌جز همکاری با شهرداری دو شهر مذکور قراردادی را با شرکت‌های بزرگ فناوری منعقد کرده است تا محصول جدید خود را به کمک آنها وارد بازار جهانی کند. شايان ذکر است که فرمانداری کالیفرنیا نیز از استارت‌آپ Parkifi خواسته تا در صورت موفقیت مرحله آزمایشی، تمام مراکز ورزشی و فروشگاه‌های این منطقه را به فناوری هوشمند شناسایی جای پارک مجهز کند.
ارزش صنعت محصولات مرتبط با پارک اتومبیل در کشور آمریکا بیش از 100 میلیارد دلار محاسبه می‌شود و این شرکت نوپا در تلاش است حاکمیت آن را در دست بگیرد.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200