http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
آرشیوی
چگونه تمام ویروس‌های سیستم را پاک کنیم؟
چگونه تمام ویروس‌های سیستم را پاک کنیم؟

امروزه ويروس‌ها از روش‌های نویني در مخفی‌کاری استفاده مي‌كنند. مهم‌ترين ويژگي آنها اين است که به محض ورود به سيستم قرباني، خود را از ديد آنتي‌ويروس پنهان مي‌كنند.

امروزه ويروس‌ها از روش‌های نویني در مخفی‌کاری استفاده مي‌كنند. مهم‌ترين ويژگي آنها اين است که به محض ورود به سيستم قرباني، خود را از ديد آنتي‌ويروس پنهان مي‌كنند، به طوري که حتي با آنتي‌ويروس‌هاي قوي نيز قابل رويت و حذف نيستند!
همچنين با تعويض ويندوز نيز مشكل حل نمي‌شود و ويروس‌ها همچنان به کار خود ادامه مي‌دهند. دليل آن هم اين است که آنتي‌ويروس‌ها اجازه دسترسي به فايل‌هاي حفاظت شده سيستمي را ندارند و هنگام جست‌وجو به‌راحتي از کنار ويروس‌هايي با مشخصات فايل سيستمي عبور مي‌کنند. اين ويروس‌ها نيز بسيار زیرکانه برنامه‌ريزي شده‌اند و خود را به‌صورت فايل‌هاي حفاظت‌شده سيستم‌عامل در آورده و مخفي مي‌کنند. با این ترفند و فعال کردن قابليت نمايش فايل‌هاي حفاظت‌شده سيستم‌عامل، به آنتي‌ويروس‌ اجازه خواهید داد که به فايل‌هاي سيستمي‌تان دسترسي داشته و آنها را نيز اسکن کند و در صورت وجود ویروس به شناسایی و پاک کردن آن اقدام كند.
برای این کار ابتدا به (My computer) رفته و در قسمت (Toolbar) گزینه (Tools) را انتخاب کنيد. در منوي (Tools) گزينه (Folder Option) را انتخاب کرده و سپس به سربرگ (Veiw) بروید. در بخش (Hidden files and folders) تنظیمات زیر را اعمال كنيد.
چون بيشتر ویروس‌ها به‌صورت پنهان یا (Hidden) هستند، ابتدا گزينه (Show hidden files and‌ folders) را انتخاب کنید تا فایل‌های پنهان نمایش داده شوند. براي نمايش پسوند فايل‌ها، تيک گزينه (Hide extensions for known file types) را برداريد. توجه داشته باشید که پسوند بيشتر ويروس‌ها exe است.
تيک گزينه (Hide protected operating‌ system files (Recommended)) را براي نمايش تمامي فايل‌هاي حفاظت‌شده سيستمي برداريد. در اینجا اخطاری داده می‌شود که بايد با آن موافقت كنيد و پس از تایید از (Toolbar) خارج شوید. در اینجا کار شما به اتمام رسید و این امکان را برای آنتی‌ویروس خود فراهم کرده‌اید که به‌راحتی به فایل‌های سیستمی‌تان دسترسی داشته باشد.
حال با ورود به نرم‌افزار آنتی‌ویروس، به اسکن كامل هاردديسک، فلش و حافظه‌هاي جانبي سیستم خود اقدام كنيد تا از نبود ویروس‌ها اطمینان یابید. پس از پايان اسکن و يافتن و پاک‌کردن ويروس‌های موجود، دوباره تنظيمات قبلي را به حالت اول برگردانيد.


  مطالب مرتبط
  نظرات کاربران

  ارسال نظر در مورد این مطلب:
  نام شما : *
  آدرس ایمیل : *
  متن نظر : *
  کد امنیتی :
  Refresh Code

  لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

  *
   


  کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
  انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
  تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
  این پرتال قدرت گرفته از :
  سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
  ارتباط با ما : 1000030200