http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
آرشیوی
چگونه از حذف فایل‌ها در نود 32 جلوگیری کنید
چگونه از حذف فایل‌ها در نود 32 جلوگیری کنید

با استفاده از این روش می‌توانید از حذف بعضی از نرم‌افزارها یا کرک‌ها یا بازی‌ها که به‌وسيله نرم‌افزار (Nod32)، به‌عنوان ویروس شناخته می‌شوند جلوگیری كنيد.

اگر شما از جمله کاربرانی هستید که برای نصب بازی روی سیستم خود از نسخه کرک‌شده استفاده می‌کنید، احتمالا برای‌تان پیش آمده که آنتی‌ویروس‌تان اشتباها یک فایل چون کرک نرم افزار را به‌عنوان ویروس شناسایی کرده و از سیستم پاک کند. برای حل این مشکل باید در تنظیمات آنتی‌ویروس خود تغییراتی را ایجاد کنید تا فایل مورد نظرتان به‌وسيله آنتی‌ویروس به‌عنوان فایل حاوی ویروس شناسایی و پاک نشود.
با استفاده از این روش می‌توانید از حذف بعضی از نرم‌افزارها یا کرک‌ها یا بازی‌ها که به‌وسيله نرم‌افزار (Nod32)، به‌عنوان ویروس شناخته می‌شوند جلوگیری كنيد.
برای این کار ابتدا با ﻏﯿﺮﻓﻌﺎل ﮐﺮدن ﻣﻮﻗﺖ آﻧﺘﯽ‌وﯾﺮوس، ﻓﺎﯾﻠﯽ را ﮐﻪ ﻣﻮرد ﺣﻤﻠﻪ ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻪ اﺳﺖ ﺑﺎزﯾﺎﺑﯽ کنید و سپس برای جلوگیری از حذف دوباره آن باید کارهای اعتمادسازی برای آن فایل را در نرم افزار (Nod32)، انجام دهید.
برای غیرفعال کردن آنتی‌ویروس نود32، باید روي آیکون آﻧﺘﯽ‌وﯾﺮوس در ﮐﻨـﺎر ﺳـﺎﻋﺖ ‬ﮐـﺎﻣﭙﯿﻮﺗﺮ، راست کلیک و سپس ‌ روی گزینه (Temporarily disable protection) ﮐﻠﯿﮏ کنید.‬‬
پس از آن نرم‌افزار از شما سوالی در رابطه با اﻃﻤﯿﻨﺎن از ﻏﯿﺮﻓﻌﺎل ﮐﺮدنِ آﻧﺘﯽ‌وﯾﺮوس خواهد پرسید که باید ضمن فعال کردن گزینه (Do not ask again) روی دکمه تایید (Yes) کلیک کرده و مدت زمان لازم را برای غیرفعال ماندن آنتی‌ویروس انتخاب کنید.
پس از غیرفعال شدن آنتی ویروس، برای ﺑﺎزﯾﺎﺑﯽ ﻓﺎﯾﻞ ﻣﻮرد نظر، باید آنتی‌ویروس نود ۳۲ را اجرا کرده و از ﮔﺰﯾﻨﻪ‌ﻫﺎي ﺳﻤﺖ ﭼﭗ روي (Tools) ‬ﮐﻠﯿﮏ کرده و از ﻣﯿﺎن ﮔﺰﯾﻨﻪ‌ﻫﺎي آن روي (Quarantine) ‬ﮐﻠﯿﮏ کنید.‬‬‬‬
باید در فهرست نمایش داده‌شده، روي گزینه (Record) فایلی که نود 32 حذف کرده، راﺳﺖ‌ﮐﻠﯿﮏ کرده و ﮔﺰﯾﻨﻪ (Restore) و ﺳﭙﺲ (Yes) ‬را انتخاب کرد.‬‬
حال در محیط آنتی ویروس، برای بازکردن صفحه تنظیمات پیشرفته، کلید (F5) را بزنید. پس از بازشدن صفحه تنظیمات پیشرفته، در سمت چپ این پنجره گزینه (Antiviruse and Antispyware) را انتخاب و پس از آن از زیرمجموعه‌های نمایش داده‌شده، گزینه (Exclusions) را انتخاب کنید.
پس از آن با زدن دکمه (Add)، آدرس ﻣﺤﻞ ﻓﺎﯾﻞ ﻣﻮرد ﺣﻤﻠﻪ را ﺑﻪ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ بدهید و کلید تایید را بزنید و بدانید که با طی این مراحل دیگر آنتی‌ویروس (Nod32) ﺑﻪ فایل مورد نظر شما حمله نخواهد کرد.
پس از اتمام کار، زمان فعال‌سازی مجدد آنتی‌‌ویروس فرا می‌رسد که برای این کار باید دوﺑﺎره روي آیکون آﻧﺘﯽ وﯾﺮوس در ﮐﻨﺎر ﺳﺎﻋﺖ ‬ﮐﺎﻣﭙﯿﻮﺗﺮ راست‌کلیک و ﮔﺰینه (Enable protection) را‬ اﻧﺘﺨﺎب کرد. آﻧﺘﯽ‌وﯾﺮوس ﻓﻌﺎل ﻣﯽ‌ﺷﻮد و رﻧﮓ آیکون ‬ﺑﻪ وﺿﻌﯿﺖ ﻃﺒﯿﻌﯽ ﺑﺎز ﻣﯽﮔﺮدد.‬‬‬‬


  مطالب مرتبط
  نظرات کاربران

  ارسال نظر در مورد این مطلب:
  نام شما : *
  آدرس ایمیل : *
  متن نظر : *
  کد امنیتی :
  Refresh Code

  لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

  *
   


  کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
  انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
  تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
  این پرتال قدرت گرفته از :
  سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
  ارتباط با ما : 1000030200