http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
آرشیوی
هفت نکته برای عکاسی پرتره
هفت نکته برای عکاسی پرتره

در عکاسی باید به‌صورتی عمل کنیم که توجه اصلی بیننده به سوژه باشد و بر این اساس، داشتن اطلاعاتی در رابطه با گرفتن عکس‌های پرتره‌ای می‌تواند به گرفتن عکس‌هایی بی‌نظیر بینجامد.

چگونه پشت‌زمینه بی‌نقص داشته باشیم
در عکاسی باید به‌صورتی عمل کنیم که توجه اصلی بیننده به سوژه باشد و بر این اساس، داشتن اطلاعاتی در رابطه با گرفتن عکس‌های پرتره‌ای می‌تواند به گرفتن عکس‌هایی بی‌نظیر بینجامد.
عوامل انحرافی را حذف کنید
یکی از مهم‌ترین کارهایی که در عکاسی پرتره باید انجام دهید این است که هر آنچه در پشت زمینه سوژه شما قرار دارد و بیننده را از سوژه منحرف می‌کند، حذف کنید و برای این منظور باید تا جایی‌که ممکن است به سوژه خود نزدیک شوید.
نگاه به پایین یا به بالا
در عکس گرفتن همیشه اگر در بالای سوژه قرار بگیرید و دیدی از بالا به پایین داشته باشید، پشت زمینه خوبی خواهید داشت و از بیشتر عوامل اضافی در محیط چون مناظر نامناسب رهایی خواهید یافت.
از تابش مستقیم نور به دور باشید
سعی کنید تا حد ممکن از تابش مستقیم نور به سوژه بکاهید و از نور غیرمستقیم نهایت استفاده را ببرید.
از لنز واید استفاده نکنید
دقت کنید در عکاسی از بالا اگر فاصله کمی با سوژه دارید و می‌خواهید شخص در عکس تصویر زیبایی داشته باشد، نباید از لنز واید استفاده کنید.
در عکاسی از کودکان با این روش می‌توانید عکس‌های زیبایی بگیرید؛ با قرار دادن آنها روی محیطی زیبا چون برگ یا فرش. همچنين می‌توانید با تغییر دید و دراز کشیدن روی زمین وقتی که آنها سرپا ایستاده‌اند از آنها با پشت‌زمینه آسمان، ابرها یا شاخ و برگ درختان عکس بگیرید.
به زاویه دید سوژه توجه کنید
گاهي پیش می‌آید که می‌خواهید سوژه شما در عکس بهتر به‌نظر برسد با زاویه رو به پایین دوربین در حالی‌که سوژه کمی به بالا نگاه می‌کند، می‌توانید عکس‌هایی بی‌نظیر بگیرید.
عمق دادن به تصویر
یکی از بهترین کار‌هایی که می‌توانید در عکاسی انجام دهید، فاصله انداختن ميان سوژه و پشت زمینه است که از مزایای آن می‌توان به تار شدن پشت‌زمینه اشاره کرد، به این ترتیب پشت زمینه شما به سمت روشن شدن یا تیره شدن پیش خواهد رفت. چون موقعیت پشت زمینه و سوژه متفاوت است، میزان نوری که به سنسورهای دوربین بازتابش می‌کنند هم متفاوت خواهد بود که با این روش عکس عمق بیشتری پیدا خواهد کرد و متوجه خواهید شد که تا چه اندازه نتیجه کار بهتر می‌شود.


  مطالب مرتبط
  نظرات کاربران

  ارسال نظر در مورد این مطلب:
  نام شما : *
  آدرس ایمیل : *
  متن نظر : *
  کد امنیتی :
  Refresh Code

  لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

  *
   


  کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
  انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
  تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
  این پرتال قدرت گرفته از :
  سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
  ارتباط با ما : 1000030200