http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
آرشیوی
ویرایش فایل PDF با آفیس
ویرایش فایل PDF با آفیس

یکی از رایج‌ترین فرمت‌ها برای انتقال فایل‌های متنی و اسناد از رایانه‌ای به رایانه‌ دیگر تبدیل متن به فایل (PDF‌‌) است.

یکی از رایج‌ترین فرمت‌ها برای انتقال فایل‌های متنی و اسناد از رایانه‌ای به رایانه‌ دیگر تبدیل متن به فایل (PDF‌‌) است که مهم‌ترین مشخصه‌ آن حفظ اطلاعات و الگوی طرح اولیه در تمام رایانه‌ها و دستگاه‌هایی است که به‌نمایش درمی‌آید.
تا چند سال پیش برای مشاهده‌ فایل‌های (PDF‌‌) به ابزارهایی همچون (Adobe Reader) نیاز بود و برای ویرایش آنها نیز دو راه پیش‌رو داشتید؛ نخست اینکه با استفاده از نسخه‌ حرفه‌ای نرم‌افزار (Adobe Acrobat Pro) آن را ویرایش کنید و دوم اینکه از فرد ایجادکننده‌ فایل (PDF‌‌) بخواهید فرمت قابل ویرایش آن را مانند فرمت (Word) در اختیار شما قرار دهد.
اما امروزه شما می‌توانید بدون نیاز به نرم‌افزار (Adobe Acrobat Pro) و تنها با استفاده از نرم‌افزار(Word) در مجموعه آفیس 2013 فایل‌های (PDF)را ویرایش کنید.
اگر قصد دارید فایل‌های (PDF) خود را کمی ویرایش و اصلاح کنید، با داشتن نرم‌افزار آفیس 2013، نیاز به دانلود نرم‌افزارهای مختلف نیست و مجموعه آفیس 2013 تمام نیازهای شما را برطرف خواهد کرد.
حال برای ویرایش یک فایل (PDF) با کمک نرم‌افزار (Word 2013) به این شکل عمل کنید.
پس از اجرای نرم‌افزار (Word) با مراجعه به منوی اصلی روی گزینه (Open Other‌Documents) کلیک کنید.
به محل ذخیره‌سازی فایل (PDF) روی هارد‌دیسک رفته و آن را در برنامه باز کنید.
در این مرحله، نرم‌افزار (Word) عملیات تبدیل محتوا به اطلاعات قابل ویرایش را آغاز می‌کند. مدت زمان انجام این عملیات با توجه به حجم محتوای فایل فراخوانی‌شده متغیر است و بستگی به فایل دارد.
پس از پایان عملیات تبدیل فایل (PDF) به فایلی قابل ویرایش، با کلیک روی گزینه (Enable‌ Editing) می‌توانید بخش‌های مختلف متن را ویرایش کرده و در نهایت نیز فایل مورد نظر را در قالب (Word یا‌PDF ) ذخیره کنید.
توجه داشته باشید گاهی تصاویر، پاراگراف‌ها یا برخی خصوصیات فایل PDF به‌درستی به اطلاعات قابل ویرایش تبدیل نمی‌شوند که این مشکل در بسیاری از نرم‌افزارهای تبدیل فایل‌های PDF به محتوای قابل ویرایش وجود دارد. هرچه محتوای فایل‌تان بيشتر باشد، احتمال بروز این مشکل نیز زياد است. اما در حالت کلی بخش قابل توجهی از محتوای موجود به حالت ویرایش درآمده و می‌توانید به‌راحتی در آنها تغییرات دلخواه را اعمال کنید.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200