http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
آرشیوی
چگونه فایل‌های ازدست‌رفته را برگردانیم؟
چگونه فایل‌های ازدست‌رفته را برگردانیم؟

عکس‌های موجود در مموری‌کارت گوشی تلفن همراه یا دیگر ابزارهای الکترونیکی خود را به اشتباه پاک کرده باشید یا به علت نقص فنی و ایرادهای نرم‌افزاری، تصاویر موجود روی کارت حافظه‌تان پاک شده باشد.

شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که عکس‌های موجود در مموری‌کارت گوشی تلفن همراه یا دیگر ابزارهای الکترونیکی خود را به اشتباه پاک کرده باشید یا به علت نقص فنی و ایرادهای نرم‌افزاری، تصاویر موجود روی کارت حافظه‌تان پاک شده باشد. اما این پایان کار نیست و راه‌های زیادی برای بازگرداندن فایل‌های از دست رفته وجود دارد.
پس از پاک شدن فایل مورد نظر، از کپی و انتقال دیگر اطلاعات خودداری کنید و کارت حافظه را از گوشی، تبلت یا دوربین خود خارج کنید.
سپس برای اینکه بتوانید فایل پاک‌شده را برگردانید، به یک نرم‌افزار بازیابی اطلاعات نیاز دارید. ما نرم‌افزار (Recuva) را که یک نرم‌افزار خوب، ساده و رایگان است به شما پیشنهاد می‌کنیم.
پس از نصب نرم‌افزار و اجرا، نرم‌افزار از شما می‌خواهد از میان گزینه‌های موجود (عکس، فیلم، موسیقی، اسناد و غیره)، نوع فایل مورد نظرتان را برای بازیابی انتخابی کنید.
در ادامه مسیر برنامه از شما می‌خواهد مسیر فایل‌های ازدست‌رفته خود را تعیین کنید. در این هنگام کارت حافظه خود را با یک (Memory Card Reader) به کامپیوتر متصل کرده و از داخل برنامه، درایو مربوط به کارت و محل فایل‌های ازدست‌رفته را تعیین کنید. پوشه تصاویر در گوشی‌های همراه و دوربین‌های دیجیتال معمولا با نام (DCIM) مشخص می‌شوند، درصورتی‌که پوشه مورد نظر نیز از بین رفته باشد می‌توانید کل کارت حافظه را برای جست‌وجو انتخاب کنید.
در آخرین صفحه، روی گزینه (Scan) کلیک کنید تا برنامه جست‌وجوی فایل‌های ازدست‌رفته شما را آغاز کند. درصورتی‌که عکس‌های ازدست‌رفته شما بازیابی شود نام آنها در صفحه جست‌وجو مشخص می‌شود. سلامت فایل‌های پیداشده نیز با رنگ‌های سبز، زرد و قرمز از سوي نرم‌افزار مشخص می‌شود، که رنگ سبز دارای بهترین کیفیت است. در قسمت (Advance) نیز می‌توانید نوع فایل‌هایی که قصد پیدا کردن‌شان را دارید با استفاده از پسوندهای موجود فیلتر کنید.
در پایان تمام فایل‌هایی را که می‌خواهید بازیابی کنید انتخاب کرده و روی گزینه (Recover) کلیک کنید. در این قسمت برنامه از شما یک آدرس جدید می‌خواهد که بتواند فایل‌های بازیابی‌شده را در آن قرار دهد. بهتر است در این مرحله محل مورد نظر برای بازیابی فایل‌ها را مجددا کارت حافظه انتخاب نکرده و یک محل در کامپیوتر خود را برای این کار تعیین کنید.


  مطالب مرتبط
  نظرات کاربران

  ارسال نظر در مورد این مطلب:
  نام شما : *
  آدرس ایمیل : *
  متن نظر : *
  کد امنیتی :
  Refresh Code

  لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

  *
   


  کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
  انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
  تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
  این پرتال قدرت گرفته از :
  سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
  ارتباط با ما : 1000030200