http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
آرشیوی
چگونگی رمزگذاری فایل‌ها در آفیس
چگونگی رمزگذاری فایل‌ها در آفیس

امروزه بیشتر پرونده‌های مهم مالی و اداری با استفاده از نرم‌افزارهای آفیس ایجاد می‌شوند و این در حالی است که با وجود تعداد زیاد برنامه‌های جاسوسی، این اسناد مهم و حساس معمولا بدون حفاظت رها می‌شوند.

نرم‌افزار آفیس از یک امکان ویژه برخوردار است که کاربران می‌توانند با آن فایل‌های مستند خود را با یک گذرواژه محافظت و از هر گونه سوءاستفاده و تغییر در آن جلوگیری کنند. در اینجا روشی را به شما معرفی می‌کنیم که به کمک آن می‌توانید برای همه فایل‌های آفیس مانند (Word، PowerPointو‌Excel) رمز گذاشته و از دسترسی دیگران به اطلاعات موجود در پرونده‌های خود جلوگیری کنید.
رمزگذاری آفیس 2013
یکی از نرم‌افزارهای آفیس مانند ورد، اکسل یا پاورپوینت را باز کرده، روی روبان ابزار به تب (Review) بروید و روي (Restrict Editing) کلیک کنید.
در منو یا پنلی که در سمت راست باز می‌شود، در پایین بخش (Formatting Restrictions) تیک گزینه (Limit formatting to a selection of styles) را بزنید و بر دکمه (Settings) در زیر آن کلیک کنید.
در پنجره‌ای که باز می‌شود، در‌صورتی‌که تیک گزینه (Limit formatting to) زده نشده بود، آن را تیک بزنید و سپس بر دکمه (None) کلیک کنید تا مطمئن شوید هیچ تغییری در فرمت و شکل و شمایل فایل مستند شما پدید نخواهد آمد. پس از کلیک کردن بر دکمه (OK) ممکن است یک پیغام برای شما نمایش داده شود که شما را از وجود فرمت‌های غیرمجاز در فایل مستند، همچون متن مخفی باخبر کند. در صورت نمایش این پیغام، حتما روی دکمه (NO) کلیک کنید تا کل فایل به‌‌ همان شکل بماند. در گام بعدی به بخش (Editing Restrictions) بروید و در آنجا تیک گزینه (Allow only‌ this type of editing) را بزنید و از منوی پایین‌افتادنی زیر آن که فعال می‌شود، مطمئن شوید که گزینه No changes (read only) انتخاب شده باشد. در پایان باید روی دکمه (Yes Start Enforcing) در پایین بخش (Start enforcement) کلیک کرده و گذرواژه خود را برای محافظت از این فایل مستند وارد کنید.
رمزگذاری آفیس 2010
یکی از نرم‌افزارهای آفیس مانند ورد، اکسل یا پاورپوینت را باز کرده و از قسمت (File)، روی گزینه (Info) کلیک کنید. از منویی که باز می‌شود روی اولین گزینه یعنی (Protect Password) کلیک کرده و سپس (Encrypt The Password) را انتخاب کنید. در مرحله بعد پنجره‌ای باز می‌شود که باید پسورد دلخواه خود را وارد کرده و با تایپ مجدد آن را تایید کنید تا فایل آفیس شما رمزگذاری شود.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200