http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
آرشیوی
میانبرهایی برای خاموش کردن کامپیوتر
میانبرهایی برای خاموش کردن کامپیوتر

افراد برای خاموش کردن کامپیوتر به شیوه‌های مختلفی اقدام می‌کنند؛ شیوه‌هایی که همانند شخصیت افراد متفاوت است.

افراد برای خاموش کردن کامپیوتر به شیوه‌های مختلفی اقدام می‌کنند؛ شیوه‌هایی که همانند شخصیت افراد متفاوت است و هرفرد می‌تواند با توجه به تمایل و علاقه خود از یکی از این روش‌ها برای خاموش کردن سیستم خود استفاده کند.
روش، (Start>>Turnoff Computer>>Turn Off) یا همان روش معمول که بیشتر افراد برای خاموش کردن کامپیوتر از آن استفاده می‌کنند، فراگیرترین روش است.
علاوه بر این روش، شیوه‌های میانبر دیگری هم وجود دارد که برخی از افراد برای نشان دادن تبحر خود در استفاده از کامپیوتر از آنها استفاده می‌کنند. در اینجا چند روش میانبر را به شما آموزش می‌دهیم. ‌با فشردن کلید‌های (Windows Key + U + U) پشت سرهم نه همزمان کامپیوتر خود را خاموش کنید. البته می‌توانید با استفاده از کلید‌های (Windows Key + U + R + R ) برای ری‌استارت و با زدن کلید‌های (Windows Key + U + S) برای بردن کامپیوتر به حالت آماده‌باش (standby) استفاده کنید.
زمانی که هیچ پنجره‌ای باز نیست، کلید‌های(Alt + F4 ) را به‌صورت همزمان فشار دهید. در این هنگام پنجره خاموش کردن ظاهر می‌شود. سپس می‌توانید با کلیک کردن روی دکمه خاموش کردن یا فشاردادن دکمه U کامپیوتر خود را خاموش کنید.
اگر عاشق کدنویسی هستید، استفاده از قسمت (Run) جذاب است. با نوشتن عبارت (Shutdown -s -t) در قسمت (Run) می‌توانید کامپیوتر را خاموش کرده و همچنین می‌توانید برای ری‌استارت کردن از عبارت (Shutdown -r -t) استفاده کنید. اگر هم مایل‌ هستید خود را عاشق صفحه سیاه و سفید داس جلوه دهید، می‌توانید همان عبارات بالا را در داس ویندوز که در آدرس (Start>>Run>>CMD) قرار دارد، نوشته و اینتر را بزنید.
برای خاموش کردن سریع به (Task Manager) بروید ‌(Alt +Ctrl +Delete)، سپس از منوی (Shutdown)، زیرمنوی (Turn off) را به همراه کلید کنترل فشار دهید تا کامپیوتر بدون ذخیره کردن تغییرات و به‌صورت سریع خاموش شود؛ البته اگر کلید کنترل را نگه ندارید کامپیوتر به‌صورت معمولی خاموش خواهد شد.
برخی از افراد به اشتباه تصور می‌کنند استفاده از کلید روشن و خاموش روی کیس برای خاموش کردن، موجب آسیب سیستم می‌شود، اما این روش هیچ آسیبی به سخت‌افزار کامپیوتر وارد نمی‌کند و در واقع یک میانبر فیزیکی برای این کار است. البته می‌توان عملکرد این دکمه را از قسمت زبانه (Advanced ) تنظیم کرد. این زبانه در قسمت کنترل‌پنل و در زیر گزینه (Power Options) قرار دارد.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200