http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
آرشیوی
نكاتي برای عکاسی بهتر
نكاتي برای عکاسی بهتر

امروزه با بالارفتن کیفیت دوربین‌های موبایل، علاقه به عکاسی در ميان مردم بیشتر شده است. این افزایش علاقه همیشه با بهبود کیفیت عکس‌های گرفته شده، همراه نیست.

از طرفی رفتن به کلاس‌های عکاسی نیز برای تمام افراد ممکن نیست. در این شماره سعی داریم به آموزش نکاتی ساده و جالب در رابطه با نحوه گرفتن عکس‌های زیبا بپردازیم.
برای گرفتن عکسی زیبا باید بهترین زاویه دید را پیدا کرد و به سوژه نزدیک شد.
یکی از اشتباهات مشترک عکاسان آماتور، گرفتن عکس از فاصله دور و استفاده نکردن از زوم است. سعی کنید در عکاسی به رسایی سوژه بیشتر توجه کنید. از قانون یک‌‌سوم کمک بگیرید و سوژه را همیشه در مرکز کادر نگذارید؛ زیرا زیبایی‌اش را از دست می‌دهد. می‌توانید با قرار دادن آن در گوشه‌ای از کادر، عکس بهتر و زیباتری داشته باشید.
سعی کنید با جابه‌جایی سوژه یا دوربین بهترین موقعیت عکاسی را بیابید تا عکسی متفاوت و خوبی را ثبت کنید.
پس‌زمینه را خلوت کنید
همیشه در عکاسی سعی کنید از پس‌زمینه‌های خلوت استفاده کنید. براي مثال، عکس گرفتن از یک شخص در خیابان شلوغ و پرجمعیت، زیبا نیست و تمرکز بیننده را از سوژه اصلی پرت می‌کند. بهتر است زمان یا مکانی را برای عکاسی انتخاب کنید که بتوانید تعداد موارد اضافه عکس را به صفر برسانيد و سوژه خود را جلوه دهید. همیشه سعی کنید تعادل را حفظ کنید.
جهت تابش نور را در نظر بگیرید
زاویه‌ای که نور به سوژه می‌تابد تاثیر بسزایی در کیفیت و نمای عکس‌تان دارد. تابش نور مستقیم به‌ویژه هنگام عکاسی از چهره موجب بد دیده شدن چهره می‌شود. هنگامی که نور از پشت به سوژه می‌تابد نمای خوبی ایجاد می‌کند، اما برای روشن‌تر و بهترشدن عکس از فلاش دوربین کمک بگیرید.
نورهایی هم که از کنار و زاویه‌دار می‌تابند، ایجاد سایه کرده و فقط یک طرف سوژه را روشن می‌کنند. برای از بین بردن این سایه می‌توانید از فلاش دوربین کمک بگیرید یا زاویه دوربین نسبت به سوژه را تغییر دهید. می‌توانید از آن سایه‌ها برای خلق زیبایی بيشتر عكس‌تان نیز بهره بگیرید.
یکی از روش‌های جالب برای عکاسی از چهره در نور روز، استفاده از فلش است. با روشن کردن فلاش، دوربین، نور پس‌‌زمینه را می‌سنجد و به اندازه لازم نور به‌صورت سوژه می‌تاباند. به این ترتیب چهره فرد روشن‌تر خواهد شد. حتی می‌توان سوژه را در سایه قرار داد تا نور خورشید موجب جمع و نیمه‌بسته‌ شدن چشم نشود و پرتره، زیبایی بیشتری را به‌نمایش بگذارد.
خوب است بدانید فلاش‌های داخلی دوربین‌ها تا فاصله سه متری را بیشتر تحت پوشش خود قرار نمی‌دهد. پس برای استفاده از فلاش، حتما سعی کنید فاصله‌تان از سوژه بیشتر از این نباشد


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200