http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
آرشیوی
نقش کلید WPS در مودم‌ چیست؟
نقش کلید WPS در مودم‌ چیست؟

همان‌طور که می‌دانید تمامی دستگاه‌های تحت شبکه بی‌سیم مانند انواع مودم-روترها و اکسس‌پوینت‌ها، قابلیت رمزنگاری شبکه بی‌سیم خود را دارند.

همان‌طور که می‌دانید تمامی دستگاه‌های تحت شبکه بی‌سیم مانند انواع مودم-روترها و اکسس‌پوینت‌ها، قابلیت رمزنگاری شبکه بی‌سیم خود را دارند و شما می‌توانید با گذاشتن رمز عبور و فعال کردن رمزگذاری بی‌سیم در داخل تنظیمات دستگاه خود، امکان استفاده از آن را فقط به دستگاه‌هایی بدهید که هنگام اتصال، رمز صحیح را وارد کنند. از آنجایی که ممکن است بعضی از کاربران هنگام گذاشتن رمز عبور و محدودیت دسترسی در شبکه‌های بی‌سیم سردرگم شوند یا گذاشتن رمز و برقراری ارتباط بی‌سیم رمزگذاری شده برای آنها فرایند پرزحمت و پیچیده‌ای باشد، باید به سراغ یک روش ساده‌تر بروند.
موسسه Wi-Fi در سال 2007 یک راه بسیار ساده و مطمئن برای برقراری ارتباط در شبکه‌های بی‌سیم ارایه کرد که با نام WPS شناخته می‌شود. WPS مخفف عبارت WiFi Protected Setup و به‌ معنی اتصال حفاظت‌شده بی‌سیم است. در واقع WPS یک روش ساده‌ برای برقراری ارتباط به‌صورت بی‌سیم ميان انواع دستگاه‌های شبکه با لپ‌تاپ، گوشی موبایل، تبلت و کارت شبکه بی‌سیم به‌حساب می‌آید. البته بعضی از شرکت‌ها از نام دیگری برای این روش استفاده می‌کنند؛ به طور مثال شرکت TP-Link از نام QSS استفاده می‌کند. برای اتصال گوشی‌ موبایل، تبلت یا لپ‌تاپ به یک مودم یا روتر، باید کلید WPS را روی دستگاه شبکه فشرد و وارد تنظیمات اتصال بی‌سیم (Wi-Fi) و قسمت WPS این دستگاه‌ها شد تا دو دستگاه به یکدیگر متصل شوند. برای مثال، فرض کنید که شما یک میهمان دارید و می‌خواهید دستگاه میهمان‌تان را از طریق مودم-روتر خود به اینترنت متصل کنید، ولی رمز عبور شبکه بی‌سیم شما خیلی طولانی است و حوصله تایپ کردن آن ‌را ندارید یا آن ‌را فراموش کرده‌اید. در صورتی که دستگاه میهمان شما از قابلیت WPS پشتیبانی کند، می‌توانید بعد از فشردن کلید WPS روی مودم-روتر خود وارد قسمت تنظیمات بی‌سیم (Wi-Fi) گوشی موبایل میهمان‌تان شوید و پس از انتخاب نام مودم-روتر خود، به جای وارد کردن رمز عبور به قسمت WPS بروید تا گوشی موبایل میهمان‌تان بدون نیاز به تایپ رمز عبور، به مودم-روتر شما متصل شود. ناگفته نماند برای اتصال دو دستگاهی که هر دو دارای کلید WPS باشند، این کار آسان‌تر است و لازم نیست عمل خاصی انجام شود؛ فقط کافی است روی هر دو دستگاه کلید WPS را فشار داد تا دو دستگاه به یکدیگر متصل شوند.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200