http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
آرشیوی
هفت نکته برای عکاسی با تلفن همراه
هفت نکته برای عکاسی با تلفن همراه

با افزایش کیفیت دوربین‌های عکاسی تلفن همراه، به هر کجا که نگاهی بیندازیم، افرادی را خواهیم دید که در حال عکاسی‌اند، اما از میان این‌همه عکس گرفته‌شده چند عکس دارای کیفیت خوب هستند؟

یکی از دلایل آن، ناآشنا بودن افراد با نکاتی لازم و ساده در عکاسی است که با دانستن آن می‌توانید عکس‌هایی به‌مراتب بهتر از قبل بگيريد و از دیدن عکس‌های خود لذت ببرید. با نزدیک شدن به تعطیلات نوروزی و استفاده بیشتر از دوربین‌های موبایل، دانستن چند نکته در عکاسی ضروری است.
1. لنز تمیز: همیشه لنز دوربین خود را تمیز نگه دارید.
2. فاصله مناسب: به فاصله خود و سوژه عکاسی توجه کنید. فاصله بسیار نزدیک و بسیار دور برای عکاسی مناسب نیست. از زوم گوشی استفاده نکنید و کیفیت تصویر را در بالاترین حد آن قرار دهید. بهتر است عکس خود را بگیرید و بعد با استفاده از نرم‌افزارهای مختلف عکاسی تغییرات مورد نظر خود را انجام دهید.
3. نور مناسب‌: همیشه پشت به نور باشید، هر چه نور تابیده‌شده به سوژه بیشتر باشد، عکس واضح‌تری خواهید داشت. در محیط‌های کم‌نور حتما از فلش استفاده کنید.
4. ‌تراز سفیدی: برای رهایی از تن‌مایه‌های رنگی اضافه محیطی و جلوگیری از بدرنگ‌شدن تصویر و گرفتن عکس‌هایی با رنگ طبیعی، بهتر است از White Balance استفاده کنید.
5. ثابت بودن دوربین: گزینه Stable Shot را درون تنظیمات دوربین خود فعال کنید تا به کمک شما بیاید. با فعال کردن این امکان، دوربین تا زمانی که دست شما برای یک مدت کوتاه ثابت نشود (معمولا یک یا دو ثانیه) عکس را ثبت نمی‌کند. می‌توانید با استفاده از پایه‌های دوربین یا با کمک از دیوار و... از لرزش دست خود بکاهید و عکسی بهتر داشته باشید. توجه کنید تا زمانی که عکس ثبت نشده و آن را روی صفحه ندیدید، از جای خود تکان نخورید.
6. داشتن حافظه مناسب: همیشه عکس‌های قدیمی خود را به کامپیوتر منتقل کنید تا در زمان گردش‌های نوروزی با مشکل حافظه پر مواجه نشوید.
7. نترسید: از گرفتن عکس زیاد نترسید و از میان عکس‌های گرفته‌شده بهترین را انتخاب و بقیه را حذف کنید. اگر در فرصتی که امکان تکرار گرفتن عکس وجود ندارد، عکس شما خراب شد با استفاده از نرم‌افزار‌های عکاسی کیفیت عکس خود را بالا ببرید.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200