http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
آرشیوی
کتابخانه‌های مجازی؛ نیاز امروز کتاب‌خوان‌ها
کتابخانه‌های مجازی؛ نیاز امروز کتاب‌خوان‌ها

امروزه با گسترش فناوری و امکان استفاده از کتابخانه‌های مجازی این امکان برای افراد به وجود آمده که در هر زمان و مکان به منابعی عظیم از کتب و مقالات پژوهشی به‌روز دسترسی داشته باشند.

با این کار نه‌تنها می‌توان بخشی از متن مورد نظر خود را بـرای اسـتفاده‌های بعـدی ذخـیره کرد، بلکه می‌توان با روش‌های الکترونیکی و بسیار سـریـع در تمـام متن به جست‌وجوی مطالب مـورد نظر خود پرداخـت و در وقت صرفه‌جویی کرد. در این میان شناخت سایت‌هایی که منابع و امکانات بیشتری را در اختیار ما قرار دهند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به همین منظور در ادامه 2 نمونه از این سایت‌ها را معرفی می‌کنیم.
 
كتابخانه ديجيتال نور
در میان کتابخانه‌های فارسی‌زبان مركز تحقيقات كامپيوتري علوم اسلامي اقدام به راه‌اندازي پايگاه‌هاي گوناگون کرده است كه از آن جمله پايگاه كتابخانه ديجيتال نور در آدرس (noorlib.ir) است. در این پایگاه، تاكنون ٨ هزار عنوان کتاب تخصصي بیش از ١۵هزار جلد در زمینه علوم اسلامی، ارایه شده و تمامی کتاب‌های موجود به‌صورت متن تایپ شده و با درج فرمت‌های تخصصی در پایگاه قابل مشاهده است. در کنار متن تایپی این کتاب‌ها نیز تمامی صفحات کتاب اسکن شده و محققان می‌توانند تصویر نسخه اصلی صفحه مورد نظر خود را مشاهده کنند.
 
FreeBook Sifter
اگر می‌دانید که به‌دنبال چه عنوان کتابی در میان کتاب‌های لاتین می‌گردید، در این سایت به احتمال زیاد و به‌سادگی آن را پیدا خواهید کرد. می‌توانید از دسته‌بندی جامع ارايه‌شده در سایت کمک گرفته یا به‌سادگی به موتور جست‌وجوی خوب آن رجوع کنید. این سایت روزانه ده‌ها عنوان کتاب جدید را به فهرست خود اضافه می‌کند.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200