http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
آرشیوی
دانشگاه تبریز قهرمان مسابقات چالشی ACM ایران
دانشگاه تبریز قهرمان مسابقات چالشی ACM ایران

شانزدهمین مسابقه‌ منطقه‌ای ACM ICPC در دانشکده‌ مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

آیاز عیسی‌زاده، سرپرست انجمن علمی گروه علوم کامپیوتر در گفت‌وگو با سرپرست خبری عصرارتباط در آذربایجان، با اعلام این خبر گفت: تیم برنامه‌نویسی دانشجویی Euler دانشگاه تبریز که با حمایت مدیریت فرهنگی دانشگاه تبریز به این مسابقات اعزام شد، موفق شد در سری مسابقات دو حذفی بین تیم‌های شرکت‌کننده از دانشگاه‌های سراسر کشور به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف سکوی نخست را از آن خود کند.
این دسته مسابقات در سال‌های اخیر و در راستای تشویق دانشجویان جهت فعالیت در محور برنامه‌نویسی هوش مصنوعی در کنار مسابقات رسمی ACM ICPC مورد توجه قرار گرفته است. هدف از مسابقات چالشی هوش مصنوعی تمرین برنامه‌نویسی عامل‌های هوشمند است، که مشهورترین آنها مسابقات چالشی شرکت Google (به آدرس aichallange.org) است. در این دسته مسابقات یک بازی و قوانین آن در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد و تیم‌ها باید متناسب با هدف بازی، استراتژی خود برای موفقیت در بازی را به صورت کد برنامه‌نویسی پیاده‌سازی کنند تا با دیگر شرکت‌کنندگان رقابت کنند. در چنین رقابتی علاوه بر قدرت برنامه‌نویسی و طراحی الگوریتم شرکت‌کنندگان، طراحی استراتژی درست برای رسیدن به هدف و برد بازی حایز اهمیت است. این استراتژی متناسب با نوع بازی می‌تواند شامل تکنیک‌های مختلف جست‌وجو، کسب امتیاز، دفاع یا حمله باشد.
مسابقات چالشی ACM ایران نیز از سال گذشته در کنار مسابقات آسیایی برنامه‌نویسی ACM ICPC Tehran Site برگزار می‌شود. تیم برنامه‌نویسی Euler دانشگاه تبریز در اولین دوره‌ این مسابقات در یک رقابت نزدیک و سنگین با تیمی از دانشگاه صنعتی شریف به مقام دوم نایل آمد. دوره‌ دوم این مسابقات ماه گذشته با یک بازی پیچیده‌تر و نیاز به برنامه‌نویسی عوامل هوشمند متعدد برگزار شد، که این تیم طی یک سری مسابقات دو حذفی با شکست تیم‌هایی از دانشگاه‌های مختلف کشور قاطعانه رتبه‌ نخست را کسب کرد.
تیم برنامه‌نویسی دانشجویی دانشگاه تبریز، متشکل از آقایان کارو صحافی، مهدی علقلی‌پور و علیرضا کنده، دانشجویان کار‌شناسی ورودی ۱۳۹۱ گروه علوم کامپیو‌تر، به سرپرستی مهندس مسعود اقدسی‌فام، دانشجوی کار‌شناسی ارشد علوم کامپیو‌تر این دانشگاه، موفق به کسب مقام قهرمانی دومین دوره‌‌ مسابقات چالشی ACM ایران شدند.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200