http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
آرشیوی
پهنای باند اینترنت 2 برابر می‌شود، راه‌اندازی نسل سوم و چهارم تلفن همراه
پهنای باند اینترنت 2 برابر می‌شود، راه‌اندازی نسل سوم و چهارم تلفن همراه

محمود واعظی که ظهر امروز با سفر به استان البرز در مراسم معارفه مدیرعامل جدید شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام شرکت کرده بود، پس از پایان این مراسم در جمع خبرنگاران حاضر شد و به پرسش‌های آنها پاسخ داد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره برنامه دولت برای افزایش خدمات اینترنت گفت: برای توسعه خدمات اینترنتی به ویژه افزایش پهنای باند برنامه‌ریزی ویژه در دولت یازدهم صورت گرفته است.
وزیر ارتباطات افزود: البته باید توجه داشت که تحقق برنامه‌ها در این حوزه نیازمند برنامه‌ریزی و جذب سرمایه‌گذاری ویژه است.
 
* افزایش 20 درصدی پهنای باند اینترنت در دولت یازدهم
واعظی خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده از ابتدای فعالیت دولت یازدهم و طی 100 روز گذشته شاهد افزایش 20 درصدی پهنای باند اینترنت در ایران بودیم.
وی تصریح کرد: تلاش ما این است که در سال آینده در مجموع پهنای پاند اینترنت 2 برابر شود و برنامه‌ریزی و اعتبارات لازم برای تحقق این مهم تامین شده است.
وزیر ارتباطات افزود: در دولت گذشته پهنای باند اینترنت 71 گیگابایت در ثانیه بود که این میزان هم اکنون بیش از 90 گیگابایت در ثانیه است.
واعظی اظهار داشت: این توسعه در این بخش با تلاش بخش خصوصی و حمایت‌های دولت انجام شده است.
وی همچنین از اجرای زیرساخت‌های لازم برای راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد و گفت: تلاش ما این است که هرچه سریعتر اینترنت پرسرعت را در غالب شبکه ملی اطلاعات در اختیار مردم قرار دهیم.
واعظی همچنین از برنامه‌ریزی دولت برای راه‌اندازی نسل سوم و چهارم تلفن همراه خبر داد و گفت: اطلاعات لازم در این زمینه به زودی به مردم ارائه می‌شود.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200