http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
آرشیوی
انتخابات دومین دوره سندیکای RFID و GPS برگزار شد
انتخابات دومین دوره سندیکای RFID و GPS برگزار شد

دومین دوره انتخابات و مجمع عمومی هیئت‌ريیسه سندیکای شرکت‌های شناسایی و مکان‌یابی رادیویی در سکوت خبری و با مشارکت دو سوم اعضا برگزار شد.

به گزارش عصر ارتباط، در این دوره آرایش هیئت‌ريیسه با کمترین تغییرات روبه‌رو بود و به موجب آن افشین کلاهی، محمدرضا کاویانی، علی فتوت‌احمدی، حمیدرضا کریم‌نژاد و سعید محمودی از میان 12 کاندیدا برای یک دوره سه ساله کرسی‌های هیئت‌ريیسه سندیکای شرکت‌های شناسایی و مکان‌یابی رادیویی را به خود اختصاص دادند.
سندیکای شناسایی و مکان‌یابی رادیویی در سال 89 با 19 عضو فعالیت خود را آغاز کرد و طی سه سال گذشته با برگزاری جلسات منظم و پیگیری مطالبات صنفی موفق شد تعداد اعضای خود را به 30 شرکت برساند.
در مجمع عمومی عملکرد سه ساله این سندیکا اقدامات، تعاملات و پیگیری‌های انجام شده نیز گزارش داده شد. هرچند نتیجه برخی از برنامه‌ها و اقدامات عنوان نشد، اما نباید از نظر دور داشت که سه سال نیز مدت چندانی برای آشنا ساختن مسئولان با ضرورت‌های استفاده از این تجهیزات نوین و تعریف پروژه‌های کلان و شکل دادن به مطالبات در کشور نیست.
سه تفاهم‌نامه‌ در سه سال
در مدت سه سال فعالیت سندیکا سه تفاهم‌نامه منعقد شده یا در حال بررسی برای امضا است. از این میان، تفاهم‌نامه با آزمایشگاه مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک به مرحله امضا رسیده است. در این راستا نیز هیئت‌مدیره سندیکا از مجموعه آزمایشگاه‌های مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک در شهرک صنعتی پرند به‌منظور استفاده از امکانات آزمایشگاهی و بهره‌برداری از تجربیات این مرکز در مورد تهیه و تدوین استانداردهای مورد نیاز سندیکا، نصب برچسب ‌روی کالاهای فروخته‌شده از سوی اعضای سندیکا، پایش مراحل فروش و خدمات پس از فروش کالاهای فروخته‌شده در مورد تجهیزات GPS و RFID بازدید به عمل آورد.
تفاهم‌نامه با شرکت ایرانسل جهت همکاری‌های متقابل در زمینه‌های فنی نیز اکنون روی میز بررسی قرار دارد. در این خصوص نیز مذاکرات و مکاتباتی میان مسئولان شرکت ایرانسل و هیئت‌مدیره سندیکا جهت گرفتن امکانات و راه‌اندازی دیتاسنتر، برگزاری همایش توسط مدیران و کارشناسان شرکت ایرانسل برای سندیکا و آگاهی‌رسانی به اعضای انجام شده است.
دفاع از منافع صنفی
یکی از اهدافی که سندیکای شناسایی و مکان‌یابی رادیویی از ابتدای فعالیت به آن اهتمام بسیاری نشان داد، مشارکت و تعامل با دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف برای تعریف و دریافت پروژه‌های نوین در زمینه مرتبط با فعالیت‌های سندیکا و اعضا است.
بررسی راه‌حل‌های جایگزین جهت افزایش قابلیت‌ها و همچنین کاهش هزینه‌های طرح‌های اجرایی شرکت‌های عضو، بررسی طرح توسعه تجاری با هدف کمک به شرکت‌هایی که محصول خوبی دارند ولی توان فروش ندارند، بررسی زمینه تشکیل کنسرسیومی جهت تولید ديتا و امکان درآمدزایی از این طریق از مجموعه اقداماتی بوده که در گزارش عملکرد اولین دوره فعالیت سندیکا در راستای هم‌افزایی و گسترش توان اعضا به انجام رسیده است.
از دیگر اقدامات سه سال گذشته سندیکا در جهت حمایت از منافع صنفی، پیگیری تخلفات موجود در برخی مناقصاتی است که از سوی شهرداری‌های اصفهان و اردبیل روی داده بود و برای مثال در جریان مناقصه از یک برند یا مدل خاص در زمینه تجهیزات GPS استفاده شده بود و حق برابر شرکت‌ها با برندها و مدل‌های مختلف را ضایع مي‌كرد. در این راستا نیز سندیکا از طریق سازمان‌های فناوری اطلاعات شهرداری‌های یاد شده و همچنین سازمان همیاری در وزارت کشور شکایت‌ها را پیگیری کرد.
تعامل با دستگاه‌ها و ارگان‌های دولتی
سندیکا در راستای همکاری با دیگر دستگاه‌ها با سازمان راهداری نیز در ارزیابی شرکت‌های مورد نظر این سازمان مشارکت کرد و از میان اسامی 13 شرکتی که سازمان راهداری به سندیکا معرفی کرده بود، بر اساس شرایط و توان فنی و اجرایی تنها یک شرکت را شایسته دریافت مجوز سازمان راهداری دانست و دیگر شرکت‌ها را به دلیل نداشتن شرایط لازم رد کرد.
تعاملات سندیکای شناسایی و مکانی‌یابی رادیویی با سازمان راهداری در جهت دفاع و حمایت از منافع صنف نیز بود و جلسات مختلفی در جهت حل مشکل شرکت‌ها در پروژه‌های راهداری به‌خصوص در طرح کارنه‌تیر میان سندیکا و سازمان راهداری برگزار شد. همکاری سندیکا با سازمان راهداری به دریافت اسامی شرکت‌های مجاز به نصب تجهیزات GPS از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و اعلام آن به انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی ایران منجر شد.
سندیکا در ادامه تعاملات خود با سازمان‌ها و ارگان‌های کشور با بزرگ‌ترین کارفرما در حوزه GPS و RFID نیز ارتباط برقرار کرده است و طرح کنترل ناوگان حمل و نقل عمومی که توسط فاوای ناجا ارايه شد و مذاکره با مسئولان ناجا و بررسی احتمال همکاری در حوزه فعالیت‌های سندیکا نیز در کارنامه فعالیت‌های سه‌ساله سندیکا دیده می‌شود.
هنگامی که اعضا با ضرورت ارايه تاییدیه پلیس راهور ناجا در مناقصه شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب به مشکل برخوردند نیز سندیکا با مدیر‌کل اداره توسعه سیستم‌های حفاظت الکترونیکی وزارت نفت در مورد شرایط مناقصه اعلام‌شده وارد مذاکره شدند و دلایل خود برای حذف این شرط را پیگیری کرد. البته در جریان این گزارش اعلام نشد که سرانجام این پیگیری به کجا ختم شد.
از جمله اقدامات نمایشگاهی سندیکا در دوره نخست فعالیت خود، حضور در نمایشگاه‌های الکامپ، تلکام و حمل و نقل است و در سطح بین‌المللی نیز سندیکا در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل عمومی و خدمات شهری همراه با چهار شرکت عضو شرکت کرد.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200