http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
دوشنبه 21 تير 1395
توسعه زنگ می‌خورد؛ گوشی را بردارید
توسعه زنگ می‌خورد؛ گوشی را بردارید

هم‌زمان با توسعه فناوری مخابرات در دنیا، در سال 1368، استفاده از سیستم‌های دیجیتال در ایران نیز آغاز شد و صنعت تلفن ثابت در کشور پیشرفت چشمگیری کرد.

صنعت تلفن ثابت که به‌عنوان دومین فناوری مخابراتی پس از تلگراف در دنیا معرفی می‌شود؛ صنعتی که روی آن بسیاری ازخدمات ارزش افزوده مخابرات در حوزه VOICE و دیتا ارایه می‌شود و بسیاری از امور الکترونیکی دنیا در حال حاضر از طریق خطوط مسی تلفن ثابت، انجام می‌شود.
اما این صنعت که به همت تلاشگران و متخصصان شرکت مخابرات ایران در سال 1378 از لحاظ درصد رشد سالانه دایری تلفن ثابت، میان کشورهای جهان، مقام پنجم را کسب کرد، مدت‌ها است مورد کم‌لطفی قرار گرفته است. تعرفه‌های تلفن ثابت، 10 سال است که تغییری نکرده است، در حالی که در این سال‌ها تعرفه‌های آب و برق و گاز افزایش یافته است.
این در حالی است که شرکت مخابرات ایران با وجود اینکه برایش هزینه‌بر و زیان‌ده است، سرمایه‌گذاری برای توسعه شبکه تلفن ثابت را متوقف نکرده است و همچنان این شبکه عظیم مخابراتی برای مخابراتی‌ها، از اهمیت زیادی برخوردار است و توسعه آن را با وجود کم‌لطفی‌ها، متوقف نمی‌کند.
دلیل این ادعا توسعه چهارونیم میلیون شماره تلفن ثابت از سال 88 تا پایان سال 1394 است. درحال حاضر 30 میلیون و 250 هزار شماره تلفن ثابت در کشور دایر است که نسبت به سال گذشته رشدی معادل 8/2 درصد را نشان می‌دهد. این درحالی ا‌ست که در پنج سال اخیر، تعداد مشترکان تلفن ثابت در جهان کاهش یافته است. امروز ایران از نظر تعداد مشترکان تلفن ثابت در جهان مقام هفتم و در منطقه مقام اول را دارد و هرگز دست از توسعه بر نداشته است.
ولی با گذشت زمان و با وجود افزایش فناوری‌های متعدد ارتباطی چون رونق شبکه‌های مجازی، شبکه تلفن ثابت، زیان‌ده شده است. ایجاد یک خط تلفن ثابت با توجه به شرایط آب‌وهوایی و موقعیت جغرافیایی بین 500 هزار تا یک میلیون تومان هزینه دارد. در حالی که اکنون هر شهروند ایرانی برای دریافت هرخط تلفن ثابت تنها 50 هزار تومان می‌پردازد. علاوه براین، در حال حاضر به دلیل همین ارزانی ودیعه و همچنین نداشتن آبونمان، برخی از مشترکان چند خط تلفن ثابت بي‌استفاده دارند که تنها از یکی از آنها به‌طور جدی استفاده می‌کنند.
بنابراین، مواردی چون پایین بودن تعرفه‌های مکالمه با تلفن ثابت، بالا بودن هزینه‌های نگهداری خط تلفن ثابت، ارزان بودن ودیعه‌ها و... همگی بر زیان‌ده بودن شبکه تلفن ثابت برای مخابرات ایران تاکید می‌کند.
بر این اساس، شرکت مخابرات ایران دو سال‌ونیم پیش، بر آن شد تا با ارایه بسته پیشنهادی خود به سازمان تنظیم مقررات، خواهان افزایش تعرفه‌های تلفن ثابت شود. سازمان تنظیم مقررات تاکنون به این پیشنهاد مخابرات پاسخ مثبت نداد تا اینکه امسال، بررسی‌های خود را آغاز کرده است و خبرهایی مبنی بر اینکه قرار است تعرفه‌های تلفن ثابت افزایش پیدا کند، از سوی دولت منتشر شده است.
اما نه هنوز به بار است ونه به دار، برخی دلسوزان ملت که شاید اطلاع درستی از مسایل قانونی و روند صحیح این افزایش و دلایل آن نداشته باشند؛ این پول را حق مردم دانسته و خواهان بازگرداندن این پول از دست رفته به جیب مردم هستند!
ضمن اینکه بايد اعلام کرد که هنوز مخابرات هیچ پولی دریافت نکرده است. باید تاکید کرد که در صورتی که هم تعرفه‌های تلفن ثابت افزایش یابد، باز هم سودش نه به جیب مخابرات بلکه به جیب مردم می‌رود.
افزایش تعرفه‌های مخابراتی راه را بر توسعه و سرمایه‌گذاری باز می‌کند، بنابراین‌ آن عزیزانی که خود را مدافع حقوق مردم می‌دانند، آگاه باشند که مخابرات ایران نیز یکی از آنهایی است که خود را خدمتگزار مردم و ملت شریف می‌داند و بخش قابل توجهی از آن را برای خدمت‌رسانی بهتر و بیشتر به مردم هزینه خواهد کرد. همگی با هم در مسیر توسعه و سازندگی برای زندگی بهتر مردم عزیزمان حرکت کنیم. چون مردمی داریم که لایق بهترین‌ها هستند.
منبع : هفته نامه عصر ارتباط
نويسنده : زهرا بلبلی- کارشناس روابط عمومی شرکت مخابرات ایران

 


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200