http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
يكشنبه 5 مهر 1394
سیمای گروه مخابرات ایران در نمایشگاه تلکام شانزدهم
سیمای گروه مخابرات ایران در نمایشگاه تلکام شانزدهم

پس از چند دوره تجربه موفق شرکت‌های زیرمجموعه گروه مخابرات در همراهی با یکدیگر این بار نیز گروه مخابرات ایران با شعار «اول‌ها رمز همدلی» در نمایشگاه تلکام حضور یافته‌اند؛ جمعی از شرکت‌هایی که در حوزه فعالیتی خود نخستین برند هستند و تجربه سالها حضور در صنعت مخابرات و فناوری‌های ارتباطی را به یادگار دارند.

در متن حاضر به معرفی خلاصه‌ای از شاخص‌ترین فعالیت‌های هر یک از شرکت‌های حاضر در گروه مخابرات می‌پردازیم :

شرکت مخابرات ایران
در همه کشورها، مخابرات، از نظر زیرساختی، سودآوری و مشارکت در توسعه­ی کشور، نقش مهم و حیاتی دارد. در کشورهای پیشرفته، مخابرات خصوصی است و این امر در ایفای نقش بنیانی آن در توسعه بخوبی نمایان  است.
بر این اساس، طبق مصوبه اسفند ۱۳۸۵ هیات وزیران، شرکت مخابرات ایران مشمول واگذاری به بخش خصوصی از طریق عرضه سهام آن در بورس اوراق بهادار تهران شد. در تاریخ ۱۹ مرداد ۱۳۸۷، پنج درصد از سهام این شرکت، با قیمت اولیه ۱۵۰۰ ریال از طریق بورس عرضه شد که در مدت ۸ دقیقه و با ارزش ۳۴۴ میلیارد تومان به فروش رفت.
در آذر ۱۳۸۸، نیز، در بزرگترین معامله تاریخ بورس ایران، بلوک سهام پنجاه به‌علاوه یک درصدی شرکت مخابرات ایران توسط کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین به ارزش حدود هشت هزار میلیارد تومان خریداری شد. شرکت مخابرات ایران به عنوان اپراتور غالب کشور جمهوری اسلامی‌ایران توانسته است همگام با روند صنعت در جهت ارایه خدمات نو و رضایت مشتریان گام برداشته و در سطح کشور “پیشرو” باشد. این شرکت حدودا سهم کاملی از بازار تلفن ثابت و بخش اعظمی‌از مشترکان تلفن همراه کشور (با ضریب نفوذ 5/80 درصد) را دارد. همین امر شرکت مخابرات ایران را در منطقه بی‌رقیب کرده است. شرکت‌های گروه مخابرات ایران : شرکت مخابرات ایران (سهامی‌عام)، شرکت ارتباطات سیار،شرکت‌های مخابراتی استانی و شرکت سامان سازه غدیر.
راهبرد شرکت: شرکت مخابرات ایران، به عنوان اپراتور پیش کسوت و مسلط بر بازار ارتباطات کشور، و با اتکا به جایگاه فنی، اجتماعی، و تاریخی خود، و فعالیت در سه بخش ارتباطات ثابت، سیار و اینترنت و دیتا، همگام با پیشرفت صنعت و فناوری، با جلب خرسندی مشتریان و مشترکان و مردم و افزایش سودآوری، می‌کوشد هم‌افزایی میان ارتباطات ثابت و سیار را فراهم کند.
اهداف راهبردی شرکت مخابرات ایران  : رشد وسودآوری پایدار، همکاری راهبردی با ذینفعان کلیدی، هم‌افزایی ثابت وسیار، ارائه خدمات نوآورانه و باکیفیت به مشتریان، تعالی عملکرد درIT و شبکه، چابک‌سازی سازمان و حفظ و توسعه منابع انسانی
چشم انداز و ماموریت
چشم‌انداز : بیشینه‌سازی، هم افزایی بین ثابت وسیار برای تامین منافع
ماموریت: ایجاد ارتباط مناسب مورد نیاز عموم با ارایه خدمات متنوع ICT و تاکید بر ارزش‌آفرینی حداکثری برای ذی‌نفعان
شرکت مخابرات ایران ارایه دهنده خدمات اینترنت، تلفن همراه، ثابت است که در قالب شرکت‌های استانی و شرکت ارتباطات سیار نسبت به ارایه خدمات اقدام می‌کند.

شرکت مخابرات استان تهران
شرکت مخابرات استان تهران با در اختیار داشتن شبکه قوی و گسترده و زیر ساخت‌های ارتباطی یکی از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات ارتباطی و مخابراتی بوده و در گستره 18 هزار و 813 کیلومتر مربعی دو استان تهران و البرز خدمت رسانی می‌کند. این شرکت با بهره گیری از جدیدترین فناوری‌های روز دنیا تاش کرده علاوه بر خدمت رسانی تلفن، سرویس‌های متنوع ارزش افزوده از جمله اینترنت پرسرعت، شبکه هوشمند (IN)، ویدئو کنفرانس، فون واژه، خدمات الکترونیک و سرویس‌های جدید را به مشترکان ارائه می‌کند.

شرکت خدمات اول
شرکت خدمات اول مخابرات در سال 1391 با مصوبه مجمع شرکت مخابرات ایران، با نام اختصاری خدمات اول مخابرات و با هدف بازاریابی و فروش محصولات و خدمات شرکت مخابرات استان تهران و البرز تاسیس و با بیش از 160 شعبه و 2500 نفر نیروی انسانی فعالیت خود را آغاز کرد.
از ابتدای سال 1393 جذب نیروهای قراردادی و پیمانی مخابرات کشور نیز به شرکت خدمات اول مخابرات واگذار شد.  این شرکت در حال حاضر مدیریت بیش از 28000 نفر نیروی انسانی را در زمینه‌های گوناگون خدمات مخابراتی و ارتباطی در سطح کشور بر عهده دارد.
شرکت خدمات اول مخابرات به عنوان مجری انحصاری ارائه خدمات مخابراتی در شعب سراسر کشور، به مشرکین خدمت رسانی می‌نماید و مجری ایجاد و بهره برداری از بزرگترین مرکز تماس (Contact Center) بخش خصوصی کشور و مرکز داده (Data Center)   و فروشگاه‌های زنجیره ای شرکت مخابرات ایران است.

شرکت ارتباطات سیار ایران
شرکت ارتباطات سیار ایران به مدیرعاملی وحید صدوقی، اولین و بزرگترین اپراتور شبکه تلفن همراه در ایران است.
این شرکت از ۱۹ مرداد ماه ۱۳۷۳ با وا گذاری سیم کارت‌های دائمی، آغاز به کار کرده و از سال ۱۳۸۶ عرضه سیم‌کارت‌های اعتباری را نیز به سبد محصولات خود افزوده است. همراه اول در سال ۱۳۸۹ سهام خود را در بازار بورس کشور عرضه کرد.
همراه اول به عنوان یک شرکت پیشرو در زمینه ارائه خدمات مخابراتی در ایران، هم ا کنون با ۷۳.۸ میلیون سیم کارت وا گذار شده، ضریب نفوذ ۸۰.۴ درصد در کشور داشته و ۶۱ درصد سهم بازار سیم کارت‌های فعال کشور را در اختیار دارد و تمامی‌شهرهای کشور  (۱۲۴۲ شهر)، بیش از ۴۳۷۷۰ روستا و بیش از ۷۰ هزار کیلومتر از جاده‌های کشور را پوشش داده است و ارتباط رومینگ بین الملل با 265  اپراتور در ۱۱۰ کشور برقرار کرده است.
شرکت ارتباطات سیار ایران از نظر تعداد مشترکین، رتبه ۱ را در کشور، خاورمیانه و آسیای جنوبی و در دنیا نیز رتبه ۱۵ را در بین ۱۰۰۳ اپراتور داراست. چشم انداز همراه اول، تبدیل شدن به محبوبترین شرکت ایرانی برای مشتریان، جامعه، کارکنان، سهامداران و شرکای تجاری اش است.

شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی
شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی در آبان ماه سال 1363 با توجه به نیاز صنعت مخابرات و با هدف تولید انواع کابلهای مخابراتی و توسعه ارتباطات و گسترش شبکه عظیم مخابراتی کشور، تحت پوشش وزارت پست، تلگراف و تلفن وقت، در شهر یزد و در زمینی به وسعت یک میلیون متر مربع و با نام کانال‌های مخابراتی شهید قندی تاسیس شد. در سال 1382 پیرو اصل 44 قانونی اساسی وارد بورس شد و سهام آن در اختیار بخش خصوصی قرار گرفت و در سال 1389 به شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی تغییر نام داد.
شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی با تکیه بر نیروی انسانی مجرب و متخصص به عنوان مهمترین مزیت رقابتی و با استفاده از فنآوری روز جهان، توانسته است خود را به عنوان بزرگترین تولیدکننده و تامین‌کننده انواع کابلهای مخابراتی نوری و مسی در کشور معرفی کند و اکنون پس از ایجاد برند معتبر در کشورهای منطقه، حضور موثر دربازارهای جهانی را به‌ عنوان هدف خود برگزیده است.

شرکت پرتو داده
پرتوداده در سال 1375 ثبت و تاسیس شد و از آغاز با تکیه بر بنیه علمی‌گردآوری شده هدف خود را در اجرای پروژه‌های تحقیقاتی و دانش بنیان متمرکز کرده است. در فاصله سالهای 1375 الی 1382 تمامی‌پروژه‌های انجام شده در صنعت هوانوردی اعم از فرودگاه‌ها و شرکت‌های هواپیمائی بوده است.
از سال 1382 تا کنون توان فنی و مهندسی شرکت  در طراحی و توسعه مراکز تماس تلفنی (Contact center ) و مراکز پیام رادیوئی (Radio Dispatch) مبتنی بر تکنولوژی  Voice Over IP , Radio Over IP  تمرکز یافته و خوشبختانه  در این راه پروژه‌هائی در سطح ملی و استانی اجرا شده است.
پرتوداده هم اکنون با در اختیار داشتن تیم فنی و عملیاتی مرکب از 25 کارشناس ارشد و کارشناس در جهت طراحی و توسعه مراکز تماس تلفنی و رادیوئی فعالیت می‌نماید و مفتخر است که بر اساس آخرین دستاوردهای علمی ‌و تکنولوژی جهانی محصولات خود را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.

شرکت ارتباطی ضحی کیش
شرکت ارتباطاتی ضحی کیش با هدف سرمایه گذاری در صنعت مخابرات و صنایع وابسته در سال 1380 تاسیس و با اخذ پروانه اپراتوری تلفن ثابت در سال 1383 به عنوان یکی از پیشگامان خصوصی سازی در صعنت مخابرات مطرح شد.
این شرکت از زمان تاسیس همواره درصدد توسعه دامنه فعالیت‌ها و تنوع بخشی به خدمات خود بوده و بدین ترتیب توانسته است به تدریج از قالب یک شرکت به یک گروه و هلدینگ تخصصی فعال در صنعت مخابرات، فنآوری اطلاعات و ارتباطات تبدیل گردد و در سال 1390 با الحاق به گروه تخصصی تجارت الماس مبین به عنوان بازوی مخابراتی این گروه، فعالیت خود را در سراسر کشور توسعه داده است  و این مهم با ایجاد هم افزایی درون گروهی مجموعه ضحی را به عنوان مجموعه ای منعطف، بهره ور، ریسک پذیر و متخصص توانمند ساخته است.
در حال حاضر، گروه ضحی طیف گسترده ای از فعالیت‌ها را از توسعه زیرساخت‌های مخابراتی تا ارائه خدمات ارزش افزوده را انجام می‌دهد.

جیرینگ (شرکت پرداخت اول کیش)
همراه اول با بیش از 44 میلیون مشترک که به عنوان بزرگترین اپراتور خاورمیانه با پوشش سراسری، همواره در ارائه خدمات همراه پیشگام بوده، پس از استقبال بی نظیر مخاطبین از کیف پول همراه درنمایشگاه تلکام سال 1389 و به منظور توسعه خدمات مالی همراه و پاسخگویی به نیازمشتر کین برای دسترسی مطمئن، سریع و امن به خدمات مالی، همگام با تکنولوژی روز دنیا، در اسفند همان سال، اقدام به تاسیس شرکت پرداخت اول کیش با نام تجاری جیرینگ کرد.
جیرینگ پس از راه اندازی کیف پول همراه، به منظور پوشش سراسری خدمات مالی همراه و با توجه به نیاز جامعه، سرویس‌های همبانک، جیرینگ کارت و رمز یکبارمصرف، را در حوزه بانکداری همراه ارائه کرد.
این شرکت به عنوان اپراتوری برای ارایه خدمات حوزه مالی در کنارهمراه اول فعالیت می‌کند.
خدمات ارایه شده توسط جیرینگ عبارتند از :
همبانک با بانک‌های انصار، ملت، سینا، آینده، پارسیان، مسکن، صادرات، حکمت ایرانیان
جیرینگ کارت
سرویس قبض #707*
کیف پول همراه جیرینگ
سرویس اطلاع رسانی یارانه‌ها
فروش شارژ جیرینگ #777*

آی‌سیما      
آی‌پی‌ تی‌وی، تلویزیون اینترنتی یا به طور کلی ویدئویی که بر بستر آی‌پی ارائه می‌شود، برای اولین بار در سال ۱۹۹۵ در دنیا مورد استفاده قرار گرفت و فناوری آن برای نخستین بار در سال ۱۹۹۹ در کانادا تجاری‌سازی و به مرور زمان در سطح کشورهای بیشتری فراگیر شد.
آی‌پی‌ تی‌وی از جمله سرویس‌هایی است که در کشورهای زیادی به مردم ارائه می‌شود و به خاطر امکان‌های متعدد آن، از جمله ارائه یا پخش در زمان دلخواه محتواهای اختصاصی برای مخاطبان می‌تواند تا حدودی جذاب باشد. در واقع به هر خدمت صوتی و تصویری اینترنتی که وابسته به یک اپراتور خاص در لایه شبکه نباشد،‌OTT  گفته می‌شود. به عبارت دیگر OTT عبارت است از مجموعه فناوری‌ها و توانمندی‌هایی که ما را قادر می‌سازد بدون انجام تنظیمات خاص در لایه شبکه خدماتی با کیفیتی بالا به کاربران ارائه دهیم.

شرکت بهینه پردازش
شرکت بهینه پردازش سپهر پارس، حسب 10 سال فعالیت تخصصی و علمی‌در حوزه و صنعت ICT و با اتکا بر دانش و توانمندی بومی‌و داخلی، موفق به طراحی و تولید سیستم‌های متعدد نرم افزاری مفید و موثری در سطح ملی در بخش عملیات مدیریت مالی و درآمد با عنوان Billing  شده است که ارمغان این تلاش و همکاری ارزشمند، پیاده سازی، انتشار و توسعه محصول Hotbilling  در سطح 25 استان از مجموعه شرکت مخابرات ایران بوده است.
رئوس مباحثی که از سوی این شرکت ارایه می‌شود به این شرح است:
پروژه Total Billing Solution
پروژه بیلینگ دیتا و مشترکین خاص با محوریت مدیریت جامع عملیات مالی و درآمد
طرح نوین و موثر Promotion $ Sampling  (بسیار مهم و تاثیر گذاردر بعد افزایش درآمد )
سرویس مدیریت بروز ارتباطات بین الملل و جلوگیری از لاوصولی مشترکین
سیستم مدیریت درامد  و وصول بروز خدمات اینترنت پرسرعت ADSL (Postpaid & Prepaid )
درگاه‌های نوین پرداخت و دریافت خدمات غیر حضوری به مشترکین (مهم)
طرح و پروژه قبض سبز
طرح ایزوله کردن شبکه سوئیچ و فرایند ممانعت هدر رفت و نشت درآمد در حوزه تلفن ثابت (RA)
سیستم نوین اعتباری شناور و فرایند حذف لاوصولی و وایجاد وصول میان دوره
سیستم نوین پرداخت قبوض آنی در دفاتر ICT شامل : استعلام، پرداخت و وصل آنی
سامانه متمرکز کشوری فراز

شرکت فرآزپنداران آریا موج (فرپام)
شرکت فرآزپنداران آریا موج (فرپام) که از سال 1388 به همت جمعی از دانش آموختگان دانشگاه شریف با رویکرد ارتقاء سطح دانش صنعت مخابرات و برق  کشور، تاسیس شده است با رشد سریع در این حوزه‌ها موفق به ارائه مدل جدیدی در تولید محصولات بومی ‌شده است.
این شرکت با بهره گیری از از نیروهای با تجربه و پرانگیزه خود و دانش فنی درباره راه کارهای اجرا شده در سایر کشورها و نیز با استفاده از خلاقیت سازنده و شناخت توانمندی‌های داخلی در نظر دارد تا خود را به عنوان یکی از تامین کنندگان اصلی صنعت برق و مخابرات در کشور مطرح نماید.
شاخص ترین  فعالیت‌ها:
-  راه اندازی خط تولید باتری‌های سرب اسید با ظرفیت 400 هزار بلوک در سال
-  اخذ پروانه بهره برداری کارخانه تولید باتری
-  اخذ نمایندگی شرکت‌های Delta سوئیس،
Sunlight یونان، RECOM آلمان، Growatt، Datang Telecom، Vision و LDK چین
- فروش گسترده یو پی اس به بانک‌های مختلف
-  اجرای بیش از 5/1 مگاوات واحد نیروگاه خورشیدی متصل به شبکه
- راه اندازی واحدهای تحقیقاتی و اجرایی مرتبط با انرژی خورشیدی، باد، زیست توده و زباله سوز
- برنامه ریزی جهت راه اندازی کارگاه تولیدی (کوپل) دیزل ژنراتور
- راه اندازی خط تولید رکتیفایرهای مخابراتی


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200