http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
آرشیوی
روزگار سیاه بازار سیم‌کارت
روزگار سیاه بازار سیم‌کارت

10 سال پیش در چنین هفته‌ای، در سی و ششمین شماره هفته‌نامه عصر ارتباط در 12 آبان‌ سال 82، اعلام شد دو شرکت خصوصی موافقت اصولی تاسیس PAP گرفتند.

به‌دنبال اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر واگذاری ارايه خدمات انتقال داده‌ها به بخش خصوصی، تا چنین روزی در تاریخ فناوری اطلاعات کشور، 74 درخواست از شرکت‌ها و موسسات خصوصی به این وزارت ارايه شده بود که از میان آنها هشت شرکت یا موسسه نسبت به تکمیل فرم مورد نیاز اقدام کرده بودند.
10 سال پیش در چنین هفته‌ای، انجمن شرکت‌های انفورماتیک ایران نسبت به زمان طولانی روند تایید طرح‌های ارجاعی به شورای راهبری تکفا معترض و خواستار افزایش ضریب سودآوری دولت با توجه به آموزش‌های پایه‌ای و به‌روز در زمینه IT بودند.
همایون یزدان‌پناه، رييس وقت هیات مدیره انجمن شرکت‌های انفورماتیک ایران- کمینه اصفهان با اعلام این مطلب از جذب 30 درصد از کل اعتبار تخصیص‌یافته برای طرح تکفا در سه ماهه اول سال 82 خبر داده و گفته بود: «بین علم IT و کاربرد آن فاصله است و در این زمینه با توجه به بي‌اعتمادي بعضی مدیران میانی دولت به بخش خصوصی زمینه رشد این بخش فراهم نشده است و در صورت ادامه این روند و احساس حمایت نكردن دولت بخش خصوصی بیش از این وارد میدان نمی‌شوند، در نتیجه شرکت‌های بزرگ در زمینه IT که توانایی اجرای پروژه‌های عظیم و گسترده را داشته باشند نیز تشکیل شده و شرکت‌های تحقیقاتی هم رویکرد بازرگانی خواهند یافت.»
10 سال پیش در چنین هفته‌ای، سیم‌کارت 12درصد ارزان شد. در چنین زمانی قیمت سیم‌کارت تلفن همراه حدود 10 تا 12 درصد کاهش پیدا کرد و فقط پیش‌شماره 0911 مقداری قیمتش بالا بود که انتظار می‌رفت بعد از آغاز دور جدید واگذاری‌ها در همان زمان کاهش یابد.
ابراهیم درستی، ريیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی و تصویری در آن زمان گفته بود: «باتوجه به اینکه قرار است تا پایان برنامه چهارم توسعه حدود 40 میلیون سیم‌کارت واگذار شود، شرکت مخابرات باید خدماتش را پیگیری کند تا قیمت‌ها بیش از این کاهش یابد.»


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200