http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
سه شنبه 14 مهر 1394
مرحله پایانی استارت‌آپ تلنت همراه اول برگزار شد
مرحله پایانی استارت‌آپ تلنت همراه اول برگزار شد

اولین استارت‌آپ تلنت اپراتورهای موبایلی کشور توسط همراه اول برگزار شد.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، استارت‌آپ تلنت همراه اول؛ اولین رویداد استارت‌آپی اپراتورهای موبایل کشور با حمایت مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی شریف همزمان با شانزدهمین نمایشگاه ایران تلکام، در باشگاه ونک با حضور هیات‌مدیره، مدیران ارشد اپراتور اول، شرکت‌کنندگان، اسپانسرها و منتورها، حسین مزروعی؛ نماینده جهانی استارت‌آپ ویکند در این رویداد، برگزار شد.
این رویداد با هدف ایجاد پل ارتباطی موثر میان ایده‌پردازان، کارآفرینان و شرکت ارتباطات سیار ایران و جذب ایده‌های نوآورانه در حوزه موبایل به همت شرکت همراه اول و حمایت مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی شریف مطابق با استاندارد‌های استارت‌آپ ویکند از روز اول نمایشگاه ایران تلکام ۴ مهر ماه و با دو سخنرانی کلیدی برگزار شد و در روز ۷ مهر ماه با سخنرانی سرائیان عضو هیات‌مدیره ، سیدحسن سیدموسوی مشاور مدیرعامل، عطوفی معاون بازاریابی و فروش، زرگر مدیرکل دفتر مدیرعامل و هیات‌مدیره، آصفی مدیرکل نوآوری، توتونچی افشار معاون عملیات شبکه شرکت ارتباطات سیار ایران، ربیعی ريیس مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی شریف، نجف‌پور مدیر برنامه‌ریزی و توسعه کسب و کار شرکت نور دنا، امیر صالحی مشاور و سرمایه‌گذار VC (خطر پذیر) شرکت نور دنا و انتخاب سه تیم برتر خاتمه یافت. اهدای جوایز نیز در آخرین روز نمایشگاه تلکام انجام پذیرفت.
بر اساس این گزارش، مهدی ناصری، محمد زاهدی، مهدی نیازی‌منش، احسان امیری، مجید علوی‌زاده، محمد حمیدی اصفهانی، پویا محمودیان مربیان رویداد استارت‌آپ تلنت همراه اول بودند. همچنین تعدادی از مدیران ارشد همراه اول و جمعی از فعالان عرصه کارآفرینی، ایده‌های این رویداد را داوری کردند.
در استارت‌آپ‌ تلنت همراه اول، ۸ تیم با ایده‌های «موتور جست‌وجوی همراه اول»، «سامان: سامانه الکترونیکی مدیریت آموزش نوین»، «NET GAT سیستم اعلام اشکالات فنی اپراتور»، «ثبت هوشمند وضعیت نامطلوب مشترکین»، «همراه پایشگر: مودم باندل با قابلیت ویژه»، «TV mobile »,«voice box cloud»،«ناب: نظام ارجاع الکترونیکی بیمار»، «Cloud voice box: صندوق صوتی ابری» به رقابت پرداختند و در داوری برنامه‌ها معیارهایی نظیر میزان نوآوری ایده، نحوه تشخیص نیاز یا خلق نیازهای جدید، نحوه پیاده‌سازی، اعتبارسنجی ایده، تجربه کاربری، کیفیت و جذابیت ظاهری محصول، مدل کسب و کار ایده و قابلیت تجاری‌سازی محصول در نظر گرفته شده بود که در پایان ایده‌هایNET GAT ، NFC، صندوق صوتی ابری به ترتیب به عنوان سه تیم برتر انتخاب شدند.
این رویداد با ارایه ایده‌ها، در روز اول شروع شد و با انتخاب ۸ ایده برتر، تیم‌سازی، برگزاری کارگاه بوم مدل کسب و کار و کارگاه MVP (Minimum viable product حداقل محصول پذیرفتنی)، فعالیت و شروع کار تیم‌ها، حضور تیم‌ها در نمایشگاه تلکام و بازدید از سالن اختصاصی همراه اول برای اعتبارسنجی (Validation) ایده‌ها در روز‌های دوم و سوم ادامه یافت.
روال حضور در این استارت‌آپ بدین شکل بود که یک پیش‌رویداد در تاریخ ۱۸ شهریور ماه برگزار شد که در آن رویداد از بین ۲۰۰ ایده تعداد ۷۰ ایده به مرحله دوم راه یافت و در شروع رویداد استارت‌آپ تلنت از آن ۷۰ ایده ۸ ایده برتر به مرحله نیمه نهایی راه یافت. همراه اول به‌عنوان اپراتور اول حامی‌ نوآوری در کشور، رویداد سه روزه استارت‌آپ تلنت را همزمان با نمایشگاه تلکام برگزار کرد و موجی جدید در فضای کارآفرینی کشور را موجب شد. در مراسم اختتامیه و اهدای جوایز این رویداد، آصفی؛ مدیرکل نوآوری و توسعه کسب و کار ضمن خوش‌آمد‌گویی و اعلام آمادگی جهت برگزاری رویدادهای مشابه ماهانه در همراه اول گفت: در تلاشیم جرقه این همایش به همین جا ختم نشود و حتی استارت‌آپ‌ها و رویدادهای کارآفرینی استانی داشته باشیم و در این زمینه حمایت حداکثری خود را از صاحبان ایده و کسب و کار برای عرضه هر چه بهتر خدمات به جامعه و مردم خواهیم داشت.
آصفی با بیان خبر امضای تفاهمنامه با مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی شریف ادامه داد: تفاهمنامه‌های متعددی با مراکز رشد و بنگاه‌های کارآفرینی در حال امضا است و امیدواریم این اتفاق مبارک به کسب و کار‌های فعال منجر شود و ضمن اشتغال‌زایی کسب و کار همراه اول و جامعه رونق یابد.
سرائیان عضو هیات‌مدیره شرکت ارتباطات سیار ایران با اشاره به قدرت نوآوری در ایجاد تحول در رشد GDP جهان گفت: نوآوران همواره پیشران توسعه و خلق ثروت برای افراد، شرکت‌ها و ملت‌ها هستند.
در ادامه توتونچی با اشاره به اینکه در این روزها دانش ابزار تمایز نیست بلکه کالای مصرفی محسوب می‌شود افزود: حتی دانشگاه MIT هم هر موضوعی عرضه کند، در عرض یک ساعت بعد می‌توان از نتایج آن بر روی اینترنت استفاده کرد.
مدیرکل عملیات شبکه همراه اول با توضیح انواع نوآوری در محصول، فرایند و مدل کسب و کار ادامه داد نوآوری مساوی است با اجتماع خلق امنیت با تحویل دادن و وقتی مفهوم می‌یابد که این خلاقیت به محصول تبدیل شود و این تبدیل شدن باتوجه به مزیت رقابتی آن با محصولات مشابه است.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که این رویدادها همیشگی بوده و با سازماندهی مناسب شاهد استفاده از فرصت محدود ایجاد شده در میان خیل عظیم و متنوع رویدادها باشیم.
عطوفی نیز با اشاره به روند ارزیابی انتخاب ایده در اداره کل نوآوری و توسعه کسب و کار همراه اول به صاحبان ایده توصیه کرد تا دنبال ایده‌های پیچیده نباشند و با تشخیص نیاز مشترکان و شنود و گفت در فضاهای نمایشگاهی محصولی پر مخاطب مثل فیلم‌نت تشخیص داده و تولید کنند.
در انتهای مراسم از برگزیدگان سه تیم برتر در نمایشگاه تلکام تقدیر شد؛ تیم اول پنج سکه بهار آزادی، تیم دوم پنج نیم‌سکه بهار آزادی و تیم سوم پنج ربع‌سکه دریافت کردند.
استارت‌آپ ویکند یک رویداد آموزشی-تجربی (Experiential Education) در سراسر دنیا است که در ۳ روز متوالی (در انتهای هفته) برگزار می‌شود. در این برنامه شرکت‌کنندگان پرانگیزه‌ای شامل برنامه‌نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارت‌آپ، بازاریاب‌ها و طراحان گرافیک گرد هم می‌آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده‌هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده‌ای را اجرا کند. در روز نخست، پس از مطرح کردن ایده‌ها، برترین آنها برای اجرا انتخاب می‌شوند. شرکت‌کنندگان در روز دوم به تیم‌های ۷ یا ۸ نفره تقسیم شده و تلاش خود را برای پرورش ایده و رساندن آن به مرحله اجرا آغاز می‌کنند. روز سوم زمان ارايه کارهای تکمیل شده تیم‌ها به هیات داوران است و در پایان تیم‌های اول، دوم و سوم انتخاب شده و جوایزی را برای پیشبرد کسب و کار خود دریافت می‌کنند.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200