http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
سه شنبه 31 شهريور 1394
تقویم تاریخ ICT ایران این مطلب MTN
تقویم تاریخ ICT  ایران این مطلب MTN

10سال پیش در چنین هفته‌ای، مذاکره با شرکتMTN درحالی از سوی شرکای داخلی کنسرسیوم ایرانسل آغاز شد که هنوز وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نظر رسمی خود را در خصوص حضور یا عدم حضور ترکسل در اپراتور دوم تلفن همراه ایران اعلام نکرده بود.

رییس هیات‌مدیره کنسرسیوم ایرانسل که در آن زمان در شرکت صاایران به‌عنوان یکی از سهامداران داخلی کنسرسیوم فعال بود، اعلام کرد مذاکرات با MTN طی یک هفته آتی به نتیجه می‌رسد. این در حالی بود که وزارت ارتباطات هنوز نظر رسمی خود را در این مورد اعلام نکرده بود و در حال بررسی گزارش‌های ارایه‌شده از سوي رگولاتوری بود. ابهام در سرنوشت ترکسل تاثیر منفی بر فروش سهام این شرکت در بورس داشت، اما مسوولان ترکسل در این خصوص سکوت کرده بودند. گفته می‌شد دلیل عمده اختلاف طرف خارجی با سهامداران داخلی وضعیت 21درصد سهامی بوده که طبق توافق باید در اختیار بانک ملی و پست‌بانک قرار می‌گرفت. این درحالی بود که وضعیت 21درصد سهام به‌گونه‌ای بود که ترکسل به‌عنوان شریک داخلی از انتقال این سهام به بانک ملی اطمینان نداشت و معتقد بود این سهام امانی در اختیار بانک بوده و همین موجب فاینانس نشدن پروژه از سوی بانک‌های بین‌المللی می‌شود.
10سال پیش در چنین هفته‌ای، قرار شد شرکت‌های ارایه‌دهنده خدمات پرداخت به‌صورت مستقیم به بانک مرکزی و سوییچ ملی شتاب وصل شوند. معاون وقت اداری و مالی بانک مرکزی با اعلام این خبر گفت؛ احتمال دارد ظرف10روز آینده تکلیف چگونگی اتصال PSPها به شبکه شتاب و بانک مرکزی مشخص شود. تا قبل از اینPSPها از طریق بانک‌ها به شتاب وصل می‌شدند و این روند موجب هماهنگ نشدن با PSPها و در نتیجه کند بودن روند نصب پایانه‌های فروش در فروشگاه‌ها شده بود. پیش از این به دلایل امنیتیPSPها ابتدا به بانک‌ها و بانک‌ها به سوییچ ملی شتاب وصل می‌شدند؛ به همین دلیلPSPها برای ارایه خدمات پرداخت بايد حتما با یک بانک وارد مذاکره می‌شدند، ولی در صورت اتصال مستقیمPSPها به شتاب آنان فقط با فروشگاه‌ها قرارداد همکاری منعقد می‌کردند.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200