http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
يكشنبه 27 اسفند 1396
فرمت فشرده ساز HEIF به ویندوز 10 می آید
فرمت فشرده ساز HEIF به ویندوز 10 می آید

فرمت HEIF هم از یک تکنولوژی خاص برای فشرده سازی تصاویر استفاده می کند تا بتوانید در عین حفظ کیفیت، آن ها را با حجم کمتری در اختیار داشته باشید. گفته می شود که تصاویر HEIF می توانند دو برابر تصاویر JPEG فشرده تر باشند.

درست مثل JPEG، فرمت HEIF هم از یک تکنولوژی خاص برای فشرده سازی تصاویر استفاده می کند تا بتوانید در عین حفظ کیفیت، آن ها را با حجم کمتری در اختیار داشته باشید. گفته می شود که تصاویر HEIF می توانند دو برابر تصاویر JPEG فشرده تر باشند.

اما به غیر از این مزیت دیگر فرمت HEIF سازگاری آن با تصاویر زنده، تصاویر زنجیره ای، صحنه های سه بعدی، صدا و فرمت های دیگر است. به عبارت دیگر با استفاده از این فرمت نه تنها تصاویرتان فضای کمتری در حافظه اشغال می کنند، بلکه می توانید با آخرین تکنولوژی های عکاسی دیجیتالی نیز همگام باشید.

به گفته دو تن از اعضای تیم مایکروسافت ویندوز فرمت HEIF به طور آزمایشی در بیلد ۱۷۶۲۳ ویندوز ارائه شده و هم اکنون تعداد محدودی از کاربران ویندوز به آن دسترسی دارند. البته در بیلد فعلی هنوز امکان ویرایش این تصاویر فشرده را نخواهید داشت، اما این خصوصیت را در آپدیت های بعدی تجربه خواهید کرد.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200