http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
آرشیوی
10 پیشنهاد برتر برای خرید حافظه فلش USB 3.0
10 پیشنهاد برتر برای خرید حافظه فلش USB 3.0

اندک زمانی پیش از این، دیسک‌های نوری مهم‌ترین ابزارهای انتقال اطلاعات نزد کاربران محسوب می‌شدند؛ سی‌دی‌های کلاسیک با حجم ذخیره‌سازی 700 مگابایتی، DVDهای تک‌لایه و دولایه با حجم حداکثر هشت گیگابایت و سرانجام دیسک‌های نوین Blu-ray با حجم بالاتر از 50 گیگابایت راه‌حل‌های متفاوت این رده به حساب می‌آیند.

 مشکل اصلی استفاده از دیسک برای ذخیره اطلاعات، نبود دسترسی دائم به دستگاه‌های رایتر برای انتقال اطلاعات بوده و از این گذشته لپ‌تا‌پ‌های سبک‌وزن و مدرن امروزی نیز غالبا بدون درایو نوری به بازار ارائه می‌شوند. راه‌حل معمول این روزها برای انتقال اطلاعات بدون دردسرهای مختلف دیسک‌های نوری، استفاده از حافظه‌های فلش یا USB Driveها است که در ظرفیت‌های گوناگون با فناوری و قیمت‌های مختلف در بازار حضور دارند. استفاده از حافظه‌های فلش در سال‌های اخیر به دلیل افزایش چشمگیر حجم حافظه ذخیره‌سازی و گذر از حجم‌های بالاتر از 128 گیگابایت از یک‌سو و کاهش قیمت از سوی دیگر صورت پذیرفته است. در گام بعدی، تغییر فناوری انتقال اطلاعات از USB 2.0 به USB 3.0 و ارتقاي چند برابری سرعت دلیل موجه دیگری برای انتخاب این رده پیش روی کاربران قرار داده است. با اشباع بازار از حافظه‌های رنگارنگ مبتنی بر USB 3.0 با رده‌های قیمتی مشابه انتخاب در این رده برای کاربران با دشواری‌های مشخصی روبه‌رو می‌شود. نیازهای متفاوت کاربران در زمینه‌هایی همچون حجم حافظه، قیمت، سرعت، طراحی و دوام بدنه در نهایت به انتخاب‌های مختلفی در این رده منجر می‌شود. در مقاله پیش رو به بررسی اجمالی 10 حافظه فلش USB 3.0 در کلاس‌های مختلف می‌پردازیم.
ADATA DashDrive UE700
برای برخی از کاربران ظاهر فلش از اهمیت چنداني برخوردار نبوده و سرعت و امکانات آن بسیار مهم‌تر است. در این دسته حافظه‌های فلش خاص با سرعت بالا و امکانات حرفه‌ای مطرح می‌شوند که UE700 یکی از آنها است. این فلش نسبتا بزرگ در بخش طراحی نیز جذاب به‌نظر می‌رسد و دایره‌های هم‌مرکز روی دستگاه ظاهر خاصی به آن بخشیده‌اند. همراه این مدل بند نسبتا بزرگی نیز ارائه می‌شود. UE700 تست انتقال فایل 100 مگابایتی را با 181MB/s در نوشتن و 48MB/s در خواندن پشت سر می‌گذارد که قیمت نسبتا بالای دستگاه نیز به‌دلیل همین سرعت زیاد است.
 
 10 پیشنهاد برتر برای خرید حافظه فلش USB 3.0
 
 
pqi i-Lock
حافظه‌های فلش با طراحی خاص از طرفداران فراوانی در میان کاربران برخوردارند و i-Lock با طراحی قفلی‌شکل به این دسته تعلق دارد. این فلش که مثل تقریبا تمامی محصولات pqi به رنگ نقره‌ای طراحی شده است، از دو قسمت جداگانه تشکیل شده که با رو به بالا کشیدن زبانه قفل پورت اصلی آن نمایان می‌شود. طراحی چشمگیر به‌عنوان نکته مثبت و وزن نسبتا بالای بخش جداشونده پایینی، نکات منفی قابل ذکر در مورد این فلش را تشکیل می‌دهند. در تست سرعت این مدل در انتقال یک‌باره یک فایل 100 مگابایتی به رقم 144 مگابایت در ثانیه در خواندن و 10.8MB/s در نوشتن دست پیدا می‌کنیم.
 
 10 پیشنهاد برتر برای خرید حافظه فلش USB 3.0
 
ADATA S107
بزرگ‌ترین اندازه فلش میان نمونه‌های مورد بررسی به S107 تعلق دارد. این فلش با بدنه پلاستیک نرم بیشتر مناسب کاربران ورزشی است. مهم‌ترین نکته قابل اشاره در مورد این حافظه فلش، مقاومت آن در برابر ضربه و آب است که در شرایط سخت بسیار سودمند خواهد بود. بخش دایره‌شکل بالایی به‌صورتی انعطاف‌پذیر ساخته شده و در حافظه برای جلوگیری از گم شدن به‌سادگی در این قسمت قرار می‌گیرد. وزن این فلش 16 گرم است. در تست سرعت این حافظه و در انتقال فایل 100 مگابایتی به سرعت 87.9MB/s درخواندن و 45.9MB/s در نوشتن دست پیدا می‌کنیم که سرعت مناسبی را در نوشتن نشان می‌‌دهد.
 
 10 پیشنهاد برتر برای خرید حافظه فلش USB 3.0
 
ADATA UD311 
در برخی کاربری‌های این کلاس نیاز به ابعاد بسیار کوچک و اندک وجود دارد. یکی از این کاربری‌ها استفاده از حافظه همراه برای پخش موسیقی در سیستم‌های صوتی خودرو است. در این مورد خاص امکان آسیب رسیدن به حافظه فلش در حین رانندگی با برخورد دست با آن وجود دارد و نمونه‌های کوچک از مزیت فراوانی برخوردارند. UD311 یکی از بهترین مثال‌ها در این زمینه است. این فلش کوچک پس از ورود به پورت USB حجم بسیار اندکی را اشغال می‌کند، اما کاور آن به‌سادگی امکان گم شدن دارد. در تست سرعت این حافظه به 85MB/s در خواندن و 11.7MB/s در نوشتن دست پیدا می‌کنیم.
 
 10 پیشنهاد برتر برای خرید حافظه فلش USB 3.0
 
pqi i-Tiff 
از i-Tiff به‌عنوان نسخه بدون بخش جداشونده پایینی i-Lock می‌توان یاد کرد. حذف این قسمت از ساختار این مدل، وزن دستگاه را از 14 گرم به حوالی 5/3 گرم کاهش داده است. طراحی این مدل نیز همچون یک قفل کوچک و باریک به‌نظر می‌رسد و از لحاظ زیبایی نمونه مناسبی به‌نظر می‌رسد. این فلش مثل تمامی دیگر نمونه‌های کوچک به‌سادگی امکان گم شدن خواهد داشت. از سوی دیگر، استحکام بدنه را نيز می‌توان به‌عنوان نکته مثبت آن برشمرد.
i-Tiff در تست سرعت نتیجه مشابهی نسبت به i-Lock از خود نشان می‌دهد و 143.5MB/s در خواندن و 10.7MB/s در نوشتن را ثبت می‌کند.
 
 10 پیشنهاد برتر برای خرید حافظه فلش USB 3.0
 
pqi i-Neck 
این فلش همان‌طور که از نام آن مشخص است، برای قرارگرفتن در گردن طراحی شده و شکل ظاهری آن با محل بند در بخش بالایی این موضوع را تایید می‌کند. i-Neck از i-Tiff نیز سبک‌تر بوده و تنها 2/3 گرم وزن دارد. به این ‌ترتیب مشکلی برای کاربران در حمل آن در گردن ایجاد نمی‌شود. جنس بدنه این مدل نیز همچون دیگر نمونه‌ها نسبتا مقاوم است و با اینکه در برابر آب مقاوم نیست، اما آسیب‌های فیزیکی مشکل چندانی را برای آن ایجاد نمی‌کند. این‌ مدل در تست سرعت بار دیگر تفاوت خاصی با دیگر هم‌نامان خود ندارد؛ 145MB/s در خواندن و 11.1MB/s در نوشتن.
 
 10 پیشنهاد برتر برای خرید حافظه فلش USB 3.0
 
ADATA S102 Pro 
ظاهر چندوجهی و بدنه مستحکم این فلش نخستین نکته مثبت پس از در دست‌گرفتن آن به‌نظر می‌رسد. طراحی خاص بخش پشتی این فلش امکان قرار دادن در دستگاه در این قسمت برای جلوگیری از گم‌شدن آن را فراهم می‌کند و از این بابت نسبت به دیگر نمونه‌ها برتری محسوسی دارد. بدنه دستگاه از جنس آلومینیوم با پوشش مقاوم تیتانیوم است و ذکر عنوان Pro‌ در نام آن نیز به‌سرعت بالای فلش اشاره دارد. در تست انتقال فایل 100 مگابایتی به‌سرعت 98.3MB/s در خواندن و 49.8MB/s در نوشتن دست پیدا می‌کنیم که سرعت بسیار بالایی را در نوشتن نشان می‌دهد.
 
 10 پیشنهاد برتر برای خرید حافظه فلش USB 3.0
 
Silicon Power Marvel M50 
بدنه آلومینیومی Marvel M50 مهم‌ترین نکته مثبت قابل اشاره در مورد این مدل است. خطوط موازی روی بدنه و قسمت‌های براق داخلی از جذابیت‌های بصری این مدل به حساب می‌آیند. وزن دستگاه نزدیک به 10 گرم اعلام شده که برای یک فلش اصطلاحا فول‌سایز با بدنه جداشونده رقم مناسبی به حساب می‌آید. پوشش جدا شونده دستگاه از پورت اصلی فلش تا حدودی در برابر ضربات فیزیکی و رطوبت محافظت می‌کند. این فلش در تست سرعت و در انتقال یک فایل 100 مگابایتی به‌صورت یک‌تکه به رقم 137MB/s در خواندن و 17.5MB/s در نوشتن دست پیدا می‌کند که در رده متوسط این کلاس قرار می‌گیرد.
 
 10 پیشنهاد برتر برای خرید حافظه فلش USB 3.0
 
Silicon Power Blaze B10 
B10 یکی از باسابقه‌ترین فلش‌درایوهای USB 3.0 بازارهای داخلی است که به لطف قیمت نسبتا مطلوب، فروش مناسبی را تجربه می‌کند. جالب‌ترین نکته در مورد این حافظه فلش، طراحی آن با جوهر حساس به گرما در بخش رویی دستگاه است که با بالا رفتن دما با تغییر رنگ روبه‌رو می‌شود. رنگ این جوهر در حالت عادی و قبل از گرم شدن آبی است و به‌تدریج با بالا رفتن دما و گرم شدن دستگاه به رنگ قرمز تغییر پیدا می‌کند. در تست سرعت این حافظه فلش به 152MB/s در خواندن یک فایل 100 مگابایتی و 17.5MB/s در نوشتن همین فایل دست پیدا می‌کنیم.
 
 10 پیشنهاد برتر برای خرید حافظه فلش USB 3.0
 
Silicon Power Jewel J10 
نام این فلش به‌خوبی تعلق آن به دسته جواهرنشان و فانتزی را مشخص می‌کند. ابعاد این حافظه نسبت به مدل‌های کوچک pqi بزرگ‌تر بوده و همین مسئله در کنار ارائه یک زنجیر کوچک فلزی، از گم شدن دستگاه جلوگیری می‌کند. سطح براق بدنه در این فلش به‌سادگی آثار انگشت را جذب می‌کند و پس از چند بار قرارگرفتن در درایو نیز خراشیده می‌شود. در کل ظاهر زیبا مهم‌ترین نکته مثبت در مورد این مدل را تشکیل می‌دهد. J10 در انتقال یک فایل 100 مگابایتی به‌صورت یک‌باره به سرعت 43MB/s درخواندن و 5.5MB/s در نوشتن دست پیدا می‌کند.
 
10 پیشنهاد برتر برای خرید حافظه فلش USB 3.0 


مطالب مرتبط
نظرات کاربران
فریدون1394/07/20
با سلام شما یکی از بهترین برندها رو از رده خارج کرده اید هم از نظر ظاهر هم بزرگی هم سرعت فلش Patriot Boost 16GB USB 3.0

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200