http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
پنجشنبه 20 ارديبهشت 1397
باگ نقطه سیاه و ارسال آن موجب هنگ کردن آیفون می شود
باگ نقطه سیاه و ارسال آن موجب هنگ کردن آیفون می شود

پیش از این باگ مورد بحث روی گوشی های اندرویدی مشاهده شده بود. برخی از کاربران ادعا کرده بودند که پیامی حاوی کدهای یونی کد ویژه ای را دریافت کرده اند که با لمس آن گوشی موبایلشان هنگ می کند. با این حال نقطه سیاه روی آیفون به گونه متفاوتی عمل می کند. هنگامی که کاربران پیامی حاوی این باگ را دریافت کرده و آن را لمس می کنند، برنامه پیام رسان گوشی آنها هنگ می کند.

پیش از این باگ مورد بحث روی گوشی های اندرویدی مشاهده شده بود. برخی از کاربران ادعا کرده بودند که پیامی حاوی کدهای یونی کد ویژه ای را دریافت کرده اند که با لمس آن گوشی موبایلشان هنگ می کند.

با این حال نقطه سیاه روی آیفون به گونه متفاوتی عمل می کند. هنگامی که کاربران پیامی حاوی این باگ را دریافت کرده و آن را لمس می کنند، برنامه پیام رسان گوشی آنها هنگ می کند.

دلیل هنگ کردن گوشی ها با لمس کاراکترهای مذکور، در رشته های حاوی هزاران کاراکتر یونی کد درون آنها نهفته است. هنگامی که کاربر کاراکتر را لمس می کند، پردازنده دستگاه در چرخه های نزدیک به بی نهایت شروع به تلاش برای پردازش آنها می کند. در صورتی که این کاراکترها به پیام رسان گوشی ارسال شود، هرگاه که کاربر بخواهد پیام را بخواند، دستگاه او هنگ می کند.

قبلاً مشابه این باگ روی واتس اپ در موبایل های اندرویدی مشاهده شده بود.

بنا بر ادعای وبسایت 9TO5Mac این باگ پلتفرم های دیگر را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. هنگامی که این رشته کاراکترها در کامپیوترهای مک کپی شده، میزان استفاده از رم دستگاه به طور غیر قابل کنترلی تغییر کرده است. ممکن است نقطه سیاه برای گجت های مبتنی بر واچ او اس و نیز تی وی او اس نیز مشکل ساز شود. انتظار می رود اپل به روز رسانی هایی را برای حل این مشکل ارائه کند.

در صورتی که روی آیفون خود این پیام را دریافت کرده و به مشکل بر خورده اید، تا پیش از عرضه آپدیتی برای حل آن کافی است به طریقی از صفحه پیام مربوطه خارج شوید. برای این منظور باید اپ Messages را بسته و با استفاده از 3D Touch یک پنجره جدید اپ Messages را باز کنید. در ادامه با باز شدن صفحه اصلی پیام ها، مکالمه ای که شامل پیام مشکل دار بوده را پاک کنید.

همچنین می تواند با اتصال از راه دور از طریق یک دستگاه دیگر که با اکانت iCloud همگام شده، اقدام به حذف پیام نمایید.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200