http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
چهارشنبه 1 شهريور 1396
خریداران موبایل های ضد آب اکسپریا از ضد آب نبودن آن شکایت کردند
خریداران موبایل های ضد آب اکسپریا از ضد آب نبودن آن شکایت کردند

بازپرداخت نیمی از مبلغ دستگاه یا تمدید 12 ماهه گارانتی، گزینه های فعلی سونی هستند در حکم مورد بحث آمده که کمپانی سونی، با تبلیغات گمراه کننده کاربران را فریب داده و دستگاه های تولیدی این شرکت، صرفاً در مقابل آب مقاوم بوده و کاملاً «ضد آب» نیستند.

خریداران موبایل های ضد آب اکسپریا در آمریکا که به دلیل خرابی دستگاه بر اثر نفوذ آب دچار خسارت شده اند، حالا بر اساس حکمی از سوی دادگاهی در نیویورک می توانند نیمی از مبلغ پرداختی بابت خرید دستگاه را به عنوان غرامت از سونی دریافت کنند.

بازپرداخت نیمی از مبلغ دستگاه یا تمدید 12 ماهه گارانتی، گزینه های فعلی سونی هستند

در حکم مورد بحث آمده که کمپانی سونی، با تبلیغات گمراه کننده کاربران را فریب داده و دستگاه های تولیدی این شرکت، صرفاً در مقابل آب مقاوم بوده و کاملاً «ضد آب» نیستند. دادگاه مذکور همچنین گزینه تمدید 12 ماهه گارانتی را نیز برای سونی در نظر گرفته که البته حکم نهایی، دهم آذر ماه و در جلسه دفاع کمپانی ژاپنی صادر خواهد شد.
 

لازم به ذکر است که لیستی از 24 موبایل و تبلت اکسپریا (به همراه قیمت و مبلغ غرامت) که تحت پوشش حکم اخیر قرار می گیرند نیز منتشر شده، که در آن به جز مدل های «M2 Aqua» و «M4 Aqua» بقیه دستگاه ها از سری Z محصولات سونی هستند.

متاسفانه چنین اتفاقاتی در کشور ما سابقه نداشته و نهادهای مسئول، چندان پیگیر حمایت از حقوق مصرف کنندگان نیستند. به همین خاطر انتظار می رود شرکت های فعال در بازار داخلی، به مشتریان ایرانی احترام بیشتری گذاشته و خدماتی که در سایر نقاط دنیا ارائه می دهند را اینجا نیز به مردم عرضه کنند.

 


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200