http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
سه شنبه 23 خرداد 1396
آشنایی با قبله یاب (Qibla Finder) گوگل
آشنایی با قبله یاب (Qibla Finder) گوگل

گوگل به تازگی در وب سایت ویژه ماه رمضان به نام Ramadan Hub از سرویس جدیدی به نام «قبله یاب» (Qibla Finder) رونمایی کرده که با استفاده از آن می توانید راستای قبله را با استفاده از واقعیت افزوده تشخیص دهید.

گوگل به تازگی در وب سایت ویژه ماه رمضان به نام Ramadan Hub از سرویس جدیدی به نام «قبله یاب» (Qibla Finder) رونمایی کرده که با استفاده از آن می توانید راستای قبله را با استفاده از واقعیت افزوده تشخیص دهید.

قبله یاب گوگل از طریق مرورگرهای دسکتاپ یا موبایل در دسترس است، اما گوگل می گوید در صورتی که از موبایل استفاده کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت. در دستگاه های اندرویدی، اپلیکیشن تحت وب می تواند خطی فرضی را به شکل واقعیت افزوده به تصویر دوربین اضافه کند و راستای قبله را به شما نشان دهد. در دستگاه های مبتنی بر iOS فقط راستای قبله نشان داده شده و از واقعیت افزوده خبری نیست.
گفتنیست با جستجو برای قبله در گوگل معمولاً به وب سایت ها و اپلیکیشن های جهت یابی بر اساس قطب نما و موقعیت مکانی هدایت می شوید. حال گوگل با ارائه این سرویس، سعی کرده تا یافتن قبله را برای مسلمانان ساده تر کند.
از جمله دیگر خدمات گوگل برای ماه رمضان می توان به نوتیفیکیشن های مخصوص این ماه، استیکرهای ویژه در پیام رسان Allo و تخفیف برنامه های مرتبط در گوگل پلی اشاره کرد. البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که متاسفانه وب سایت رمضان و سرویس قبله یاب برای کاربران ایرانی عمل نمی کنند.

 


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200