http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
شنبه 16 ارديبهشت 1396
قابلیتی مخفی در ماشین حساب آيفون
 قابلیتی مخفی در ماشین حساب آيفون

چند بار شده که موقع وارد کردن یک عدد در اپلیکیشن ماشین حساب آیفون متوجه شده اید که آن عدد اشتباه بوده، آن را به طور کامل پاک کرده اید و دوباره از اول به انجام محاسبات خود پرداخته اید؟ قاعدتا این اشتباه را نباید به دفعات زیادی تکرار کرده باشید، چرا که اپ ماشین حساب آیفون از سال 2010، یعنی زمانی که iOS 4 منتشر شد دارای یک گزینه بک اسپیس برای تصحیح اشتباهات بوده است.

چند بار شده که موقع وارد کردن یک عدد در اپلیکیشن ماشین حساب آیفون متوجه شده اید که آن عدد اشتباه بوده، آن را به طور کامل پاک کرده اید و دوباره از اول به انجام محاسبات خود پرداخته اید؟ قاعدتا این اشتباه را نباید به دفعات زیادی تکرار کرده باشید، چرا که اپ ماشین حساب آیفون از سال 2010، یعنی زمانی که iOS 4 منتشر شد دارای یک گزینه بک اسپیس برای تصحیح اشتباهات بوده است.

اما جالب اینجاست که تا امروز و در حالی که در سال 2017 به سر می بریم ظاهرا خیل عظیمی از کاربران iOS از وجود چنین قابلیتی خبردار نبوده اند! دو روز پیش کاربری به نام censoredialogue@ توییتی در خصوص کشف یک بک اسپیس مخفی در اپلیکیشن ماشین حساب آیفون انجام داد.

یک سوایپ به چپ و راست روی محل نمایش اعداد کافیست تا بتوانید آخرین عدد وارد شده را پاک کنید.

شاید این موضوع برای اپل امری واضح و بدیهی بود، اما توییت این شخص به شدت مورد توجه اهالی دنیای مجازی قرار گرفت، طوری که در مدت زمانی کوتاه به 34 هزار لایک و 29 هزار بار ریتوئیت رسید. حتی نشریه USA Today هم تیتر اول خود را به کشف این موضوع در اپلیکیشن ماشین حساب آیفون اختصاص داد. اما چگونه باید از این بک اسپیس مخفی استفاده کرد؟

به راحتی، یک سوایپ به چپ و راست روی محل به نمایش درآمدن اعداد کافیست تا بتوانید آخرین عدد وارد شده را پاک کنید. این کار را تا جایی می توانید ادامه دهید که همه اعداد روی نمایشگر به طور کامل پاک بشوند.

جالب است بدانید که این قابلیت مخفی در حال حاضر به سوژه بسیار داغی در اینترنت و شبکه های اجتماعی تبدیل شده، و کاربران با ساخت انواع و اقسام Meme و جوک ساختن در رابطه با این موضوع نسبت به وجود این قابلیت واکنش نشان داده اند.

آیا شما هم تا حالا از وجود چنین قابلیتی خبر نداشتید؟ یا این که همیشه آن را می دانستید و برایتان یک قابلیت معمولی بوده است؟ با ما در میان بگذارید.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200