http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
يكشنبه 17 بهمن 1395
جیمیل در مرورگر کروم ویندوزهای XP و ویستا غیر فعال خواهد شد
 جیمیل در مرورگر کروم ویندوزهای XP و ویستا غیر فعال خواهد شد

اگر مدت زمان نسبتاً زیادی است که مرورگر کروم خود را آپدیت نکرده اید، احتمالاً در تاریخ 20 بهمن ماه با پیغامی در رابط کاربری جیمیل مواجه خواهید شد که به شما یادآوری می کند از نسخه های 53 یا قدیمی تر به آخرین ورژن یعنی 55 بروز رسانی کنید.

اگر مدت زمان نسبتاً زیادی است که مرورگر کروم خود را آپدیت نکرده اید، احتمالاً در تاریخ 20 بهمن ماه با پیغامی در رابط کاربری جیمیل مواجه خواهید شد که به شما یادآوری می کند از نسخه های 53 یا قدیمی تر به آخرین ورژن یعنی 55 بروز رسانی کنید.

این اقدام از آن جهت مهم است که نسخه 55 دارای آپدیت های امنیتی مهمی بوده و بسیاری از باگ های مربوطه را برطرف نموده است. زمانی که شما مرورگرتان را بروزرسانی کنید، پیغام مذکور حذف خواهد شد اما تنها در یک صورت شما کماکان با بنر مورد اشاره مواجه خواهید شد؛ زمانی که ویندوزتان ویستا یا XP باشد.

گفتنی است آخرین نسخه گوگل کروم ارائه شده برای ویندوزهای ویستا و XP، ورژن 49 بوده و به دلیل عدم پشتیبانی مایکروسافت از سیستم عامل های مورد بحث، گوگل کروم نیز از آنها پشتیبانی نخواهد کرد.

گوکل عنوان کرده است اگر به هر دلیلی موفق به آپدیت مرورگر کروم خود نشوید، جیمیل تا اواخر سال 2017 به شکلی عادی به سرویس رسانی خود ادامه خواهد داد اما پس از آن تاریخ، به هنگام ورود به ایمیل به طور خودکار نسخه مبتنی بر HTML در دسترس شما قرار خواهد گرفت که خطرات امنیتی را بیشتر نیز خواهد کرد.

پیشنهاد گوگل این است که هر چه سریع تر سیستم عامل کامپیتر خود را آپدیت و ویندوزهای XP و ویستا را رها کنید.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200