http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
دوشنبه 15 شهريور 1395
فقط اپل و سامسونگ سودده هستند
فقط اپل و سامسونگ سودده هستند

فقط اپل و سامسونگ سودده هستند! می‌دانستیم که حال برخی شرکت‌های صنعت موبایل از جمله سونی، HTC و ال‌جی خوب نیست و برخی از این شرکت‌ها به علت زیان‌های متوالی حتی اقدام به اخراج مدیران و کارکنان زیادی کرده‌اند، اما نمی‌دانستیم که در صنعت موبایل و از میان بیش از 20 برند شناخته شده، تنها اپل و سامسونگ سودده هستند.

فقط اپل و سامسونگ سودده هستند!

می‌دانستیم که حال برخی شرکت‌های صنعت موبایل از جمله سونی، HTC و ال‌جی خوب نیست و برخی از این شرکت‌ها به علت زیان‌های متوالی حتی اقدام به اخراج مدیران و کارکنان زیادی کرده‌اند، اما نمی‌دانستیم که در صنعت موبایل و از میان بیش از 20 برند شناخته شده، تنها اپل و سامسونگ سودده هستند.
این موضوع را نخستین بار موسسه آماری Cannccord Genuity اعلام کرد. این موسسه با بررسی حساب و کتاب شرکت‌های تولید‌کننده موبایل و البته تخمین هزینه تولید هر گوشی برای این شرکت‌ها به این نتیجه رسید که اپل با فاصله 38 درصدی نسبت به رقبا سودده‌ترین شرکت و سامسونگ نیز با 17 درصد اختلاف دومین شرکت سودده در صنعت موبایل هستند. البته شرکت سومی در کار نیست و بقیه از نظر این موسسه سودی به جیب نمی‌زنند.
به گزارش این موسسه HTC و مایکروسافت هردو ضرری ۲۲ درصدی را در واحدهای موبایل خود تجربه می‌کنند و ال‌جی نیز با ضرر پنج درصدی مواجه می‌شود.
کمپانی چینی لنوو که موتورولا را خریداری کرد تا از سقوط تجارت اسمارت‌فون خود پیشگیری کرده و شرایط را تلطیف کند هم ضرری ۱۰ درصدی را تجربه می‌کند.
ناگفته نماند که تمام این ارقام براساس آمار سه ماهه مالی جاری کمپانی‌های مورد اشاره به دست آمده‌اند، اما اوضاع زمانی جالب می‌شود که بدانیم در همین بازه زمانی طی سال گذشته میلادی، شرایط به کلی متفاوت بوده است. در واقع طی آن زمان، واحد موبایل ال‌جی سودده بوده و زیان‌های مالی HTC هم کمتر برای این کمپانی تایوانی خطرآفرین تلقی می‌شدند.
چیزی که البته شاید آمار این موسسه را کمی زیر سوال ببرد، علت سرپا ماندن این شرکت‌ها است. به عبارت دیگر از آنجا که زیان‌های مالی این شرکت‌ها اصولا ارقام بزرگی را شامل می‌شود سرپا ماندن آنها اندکی اسرارآمیز است. البته شاید دیر یا زود خبری از شرکت‌های در آستانه ورشکستگی و حذف از بازار را بشنویم. 

@asreertebatweekly


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200