http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
سه شنبه 19 ارديبهشت 1396
رقم پرداختی FBI برای رمزگشایی موبایل آیفون 5C فاش شد
رقم پرداختی  FBI برای رمزگشایی موبایل آیفون 5C فاش شد

اوایل سال 2016 اپل نبردی جنجالی را با اف بی آی (FBI) بر سر حریم شخصی کاربران آغاز کرد و از رمزگشایی موبایل آیفون 5C به جا مانده از حادثه تروریستی سن برناردینو سر باز زد.

اوایل سال 2016 اپل نبردی جنجالی را با اف بی آی (FBI) بر سر حریم شخصی کاربران آغاز کرد و از رمزگشایی موبایل آیفون 5C به جا مانده از حادثه تروریستی سن برناردینو سر باز زد. در ادامه، پلیس فدرال آمریکا توانست نرم افزاری را از یک شرکت ثالث خریداری کرده و با استفاده از آن قفل موبایل را باز کند.

در آن زمان FBI تلاش زیادی کرد تا روش رمزگشایی آیفون مورد بحث را پنهان نگه دارد، اما به تازگی «دایان فاینستاین» سناتور آمریکایی فاش ساخته که دسترسی به اطلاعات داخلی این موبایل برای دولت آمریکا 900 هزار دلار هزینه در پی داشته است.
 

البته این رقم کمتر از پیش بینی های قبلی است. حدود یک سال قبل «جیمز کومی» رئیس پلیس فدرال آمریکا اظهار داشت رقم پرداختی این نهاد امنیتی معادل هفت سال و چهار ماه حقوق او بوده که محاسبات سرانگشتی، رقم 1.3 میلیون دلاری را نشان می دادند، اما اکنون مشخص شده که این رقم به درستی محاسبه نشده بود.

به هر حال سناتور فاینستاین که عضو ارشد دموکرات در کمیته نظارت بر FBI مجلس سنای آمریکا به شمار می رود، در جلسه اخیر کمیته قضایی سنا این موضوع را مطرح ساخت و البته از پرداخت این مبلغ اظهار تعجب نمود. گفتنیست تا قبل از برگزاری جلسه فوق، اف بی آی هیچگاه به طور رسمی در مورد هزینه قفل گشایی آیفون حادثه سن برناردینو صحبت نکرده و هویت فرد یا کمپانی عامل این هَک را فاش نساخته بود.

 


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200