http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
سه شنبه 29 خرداد 1397
استخراج ارز مجازی با برنامه شبیه ساز اندروید Andy OS مراقب باشید
استخراج ارز مجازی با برنامه شبیه ساز اندروید Andy OS مراقب باشید

علی رغم اینکه ارزش برخی از ارزهای مجازی در هفته های اخیر کاهش یافته ولی بسیاری از سوء استفاده کنندگان به دنبال بهره بردن رایگان و بدون اجازه از منابع سخت افزاری کاربران هستند تا به این ترتیب بتوانند پولی به جیب بزنند.

علی رغم اینکه ارزش برخی از ارزهای مجازی در هفته های اخیر کاهش یافته ولی بسیاری از سوء استفاده کنندگان به دنبال بهره بردن رایگان و بدون اجازه از منابع سخت افزاری کاربران هستند تا به این ترتیب بتوانند پولی به جیب بزنند. اکنون گزارش شده که Andy OS، شبیه ساز محبوب اندروید روی کامپیوترهای دسکتاپ، به منظور استخراج ارز مجازی اقدام به سوء استفاده از منابع کامپیوتر کاربران می کند.

اگر با شبیه سازهای اندروید آشنایی ندارید باید بگوییم که به کمک آنها می توانید محیط اندروید را در سیستم عامل دیگری (از جمله ویندوز) شبیه سازی کنید. به عبارتی به لطف شبیه سازها می توانید هر اپلیکیشن یا بازی را روی کامپیوتر اجرا کنید.

یکی از کاربران Andy OS به تازگی دریافته که دمای پردازنده در هنگام اجرای این شبیه ساز افزایش قابل توجهی نسبت به میزان معمول دارد و در عین حال کارایی کامپیوتر در بازی ها بیش از حد معمول کاهش می یابد. این کاربر در بررسی ها دریافته که مشکل از فایلی به نام updater.exe سرچشمه می گیرد.

ظاهراً این فایل در فرایند نصب شبیه ساز مورد بحث نصب می شود. در بررسی فایل مشخص شده که این فایل به استخراج کننده های ارز مجازی آلوده است که به صورت مخفیانه و بدون اطلاع به کاربر، با استفاده از منابع سخت افزاری سیستم اقدام به استخراج رمز پول می کند.

اشاره شده که مشکل از ابزار نصب کننده Andy OS نیست و به خود سیستم عامل شبیه ساز باز می گردد. به عبارتی نرم افزار اندی به واسطه ارتباط با یک آدرس IP اقدام به دریافت فایل های مورد نیاز برای معدن کاوی روی سیستم می کند.

بنا بر ادعای نماینده ای از اندی، سیستم عامل از فناوری بلاک چِین بهره می برد و به همین دلیل است که فایل updater به عنوان یک تهدید شناخته می شود. با این حال برخی اعتقاد دارند که ابزار استخراج کننده در واقع بخشی از سیستم عامل مورد بحث نیست و توسط فایل ثالثی روی سیستم نصب می شود.

هنگامی که تلاش شده برای حل مشکل با کمپانی تماس گرفته شود، به نظر می رسد تماس ها سانسور شده اند. به این ترتیب باید گفت که اگر این شبیه ساز را نصب کرده اید، بهتر است به دنبال جایگزین دیگری برای آن باشید و به روشی که در انجمن ردیت تشریح شده، اقدام به حذف آن کنید.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200