http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
يكشنبه 28 خرداد 1396
تلاش هوآوی برای ثبت 4D Touch
 تلاش هوآوی برای ثبت 4D Touch

شرکت هوآوی که از جمله بزرگ ترین تولیدکنندگان موبایل در دنیا به شمار می رود اخیرا درخواست ثبت یک علامت تجاری را برای تکنولوژی تازه ای به نام 4D Touch به سازمان های مربوطه ارائه کرده است.

شرکت هوآوی که از جمله بزرگ ترین تولیدکنندگان موبایل در دنیا به شمار می رود اخیرا درخواست ثبت یک علامت تجاری را برای تکنولوژی تازه ای به نام 4D Touch به سازمان های مربوطه ارائه کرده است.

این درخواست حدودا 9 روز پیش تسلیم سازمان مالکیت معنوی مالزی (به اختصار MyIPO) شده و قرار است که پیش از ثبت هرگونه علامت تجاری بازنگری های لازم روی آن صورت بگیرد.

البته باید اشاره کنیم که در فهرست متعلق به MyIPO هیچگونه جزئیات خاصی به چشم نمی خورد، با این همه از روی نام این علامت تجاری می توان دریافت که به نوعی تکنولوژی برای تعاملات کاربر با نمایشگر و انجام تسک های مختلف مربوط می گردد.

هوآوی اولین شرکتی بود که تکنولوژی تاچ حساس به فشار را به تلفن های همراه آورد

اگر خاطرتان باشد هوآوی اولین شرکتی بود که با ارائه محصولی به نام میت اس در سال 2015  تکنولوژی تاچ حساس به فشار را به تلفن های هوشمند آورد. البته باید اضافه کنیم که فناوری مذکور صرفا روی نسخه های گران قیمت این موبایل فراهم بود، با این همه کاربران به لطف آن می توانستند با زیاد و کم کردن فشار وارده به نمایشگر فعالیت های مختلفی را از طریق آن به انجام برسانند.

اما ایده استفاده از این فناوری را هم هوآوی از تکنولوژی فورس تاچ مورد استفاده روی اپل واچ و همچنین ترکپد مک بوک گرفته بود که بعدها تحت عنوان 3D Touch همراه با آیفون در اختیار  کاربران قرار داده شد.

حالا که هوآوی در پی ثبت علامت تجاری 4D Touch است به نظر می رسد که این شرکت تکنولوژی بزرگ تر و البته بهتری را توسعه داده.

با این همه، اینکه 4D Touch دقیقا چه قابلیت هایی دارد، مساله ایست که با گذشت زمان مشخص می شود اما آنطور که در لیست MyIPO ذکر شده این فناوری در هر گجتی که به نمایشگر مجهز شده باشد، از موبایل گرفته تا تبلت، اسمارت واچ، کامپیوتر، دوربین، مچبند و عینک های هوشمند قابل استفاده است.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200