http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
يكشنبه 3 بهمن 1395
سامسونگ و جایگاه دوم در بازار فروش چیپ و اینتل کماکان صدرنشین
سامسونگ و جایگاه دوم در بازار فروش چیپ و اینتل کماکان صدرنشین

بر اساس گزارشی که مشاور فناوری اطلاعات «گارتنر» منتشر کرده، بازار فروش نیمه هادی ها با رشدی 1.5 درصدی نسبت به سال گذشته مواجه شده و به رقم 339.7 میلیارد دلار رسیده است.

بر اساس گزارشی که مشاور فناوری اطلاعات «گارتنر» منتشر کرده، بازار فروش نیمه هادی ها با رشدی 1.5 درصدی نسبت به سال گذشته مواجه شده و به رقم 339.7 میلیارد دلار رسیده است. طبق همین گزارش مجموع درآمد 25 شرکت تراز اول در صنعت نیمه هادی با افزایشی 7.9 درصدی رو به رو شد و در مجموع 75.9 درصد از فروش کل بازار در اختیار این شرکت ها بوده است.

«گارتنر» اعلام کرده که اینتل توانست در سال 2016 حدود 15.9 درصد از فروش بازار را به خود اختصاص دهد و برای بیست و پنجمین سال پیاپی در مقام اول قرار بگیرد. پس از آن سامسونگ الکترونیکس با 11.8 درصد برای پانزدهمین سال متوالی موفق شد که در جایگاه دوم قرار بگیرد. پس از آنها نیز کوالکام و SK هاینیکس به ترتیب رتبه های سوم و چهارم به خود اختصاص دادند.

گفتنی است طبق توضیحات بیان شده توسط مؤسسه گارتنر «در سال گذشته بخش های وایرلس و محاسبات به عنوان دو قطب اصلی بازار در دو جهت متفاوت حرکت کردند. افزایش درآمد 9.6 درصدی در قسمت وایرلس به لطف رونق بازارهای موبایل های هوشمند و مموری ها صورت گرفته در حالی که کاهش سود 8.3 درصدی بخش محاسبات را می توان به تنزل بازار کامپیوترهای شخصی نسبت داد.»

سامسونگ به سختی در حال تلاش است تا بتواند سهمی حتی بیشتر از بازار مورد اشاره را کسب کند و در این مسیر با کمپانی های همکاری کرده تا استفاده از نیمه هادی ها را افزایش دهد و فرصت های جدیدی برای رشد فراهم کند.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200