http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
سه شنبه 11 اسفند 1394
چطور بدانیم که یک اپلیکیشن امن است؟
چطور بدانیم که یک  اپلیکیشن امن است؟

اگر شما از اسمارت‌فون یا تبلت استفاده می‌کنید، بدون شک بارها با دانلود اپلیکیشن سروکار داشته‌ايد.

با توجه به سلیقه و نوع نیازتان شما هر روزه اپلیکیشن‌های متفاوتی را از طریق فروشگاه‌های اینترنتی خارجی مانند گوگل پلی‌استور، اپ‌استور یا از طریق فروشگاه‌های اینترنتی داخلی دانلود می‌کنید.
اگر شما از اسمارت‌فون یا تبلت استفاده می‌کنید، بدون شک بارها با دانلود اپلیکیشن سروکار داشته‌ايد. با توجه به سلیقه و نوع نیازتان شما هر روزه اپلیکیشن‌های متفاوتی را از طریق فروشگاه‌های اینترنتی خارجی مانند گوگل پلی‌استور، اپ‌استور یا از طریق فروشگاه‌های اینترنتی داخلی دانلود می‌کنید.
حجم گسترده‌ای از اپ‌ها در فروشگاه‌های اندرویدی موجود است. براي مثال، در گوگل ‌پلی‌استور به‌تنهایی بیش از 500 هزار اپلیکیشن مختلف وجود دارد. اگر در گوگل‌پلی نرم‌افزاری را برای رفع مشکل بی‌خوابی به زبان انگلیسی جست‌وجو کنید، بیش از 180 اپلیکیشن مختلف به شما پیشنهاد می‌شود که هر یک با قیمت‌های متفاوتی عرضه شده‌اند. این حجم گسترده نرم‌افزارهای تولیدشده به این معنی است که فروشگاه‌های اندرویدی به حجم گسترده‌ای از افراد مستقل اجازه می‌دهند اپلیکیشن خود را ساخته و به قیمت دلخواه عرضه کنند. طبیعی است که هر یک از سازندگان این برنامه‌ها هم میزان دانش متفاوتی درباره ساخت نرم‌افزار و رعایت کردن نکات امنیتی در آن دارند، پس طبیعی است اولین دغدغه شما این باشد که بخواهید اپی که دانلود می‌کنید ایمن باشد.
اولین گام برای حصول اطمینان از امنیت اپلیکیشن‌های دانلودی، دانلود کردن یک نرم‌افزار آنتی‌ویروس است. همان‌طور که شما در کامپیوترتان به نرم‌افزارهای امنیتی از اين‌ نوع نیاز دارید در موبایلتان هم حتما به یک آنتی‌ویروس خوب نیاز دارید.
 در گام بعدی بايد توجه داشته باشید که پيش از دانلود هر اپلیکیشنی، کمی در مورد آن در اینترنت جست‌وجو کرده و چند نقد در مورد بهترین‌ اپ‌ها در رده‌ای که می‌خواهید داشته باشید بخوانید تا از بهترین‌ و امن‌ترین اپ‌ها اطلاع یابید.
به‌علاوه حتما به سایت توسعه‌دهنده اپ هم سری بزنید.‌ از این طریق می‌توانید ببینید که آن توسعه‌دهنده چه اپ‌های دیگری ساخته است. بهتر است از توسعه‌دهندگانی اپ دانلود کنید که شناخته‌شده و خوش‌نام هستند. همچنین در هنگام انتخاب اپلیکیشن خود توجه داشته باشید که اجازه دسترسی به چه مواردی را به اپ مورد نظر می‌دهید. اپلیکیشن بايد تنها اجازه دسترسی به مواردی را بخواهد که به کارایی آن مربوط است. براي مثال، طبیعی است که یک نرم‌افزار مکان‌یاب اجازه دسترسی به موقعیت شما را بخواهد، اما اجازه دسترسی به فهرست تماس‌های شما برای چنین نرم‌افزاری به‌هیچ‌وجه صحیح و منطقی نیست.

منبع: عصر ارتباط


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200