http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
آرشیوی
با برنامه سلامتی اپل چه می‌توان کرد
با برنامه سلامتی اپل چه می‌توان کرد

برنامه سلامتی از نسخه 8 آی‌او‌اس روی تقریبا هر گوشی به‌روز شده به‌طور پیش‌فرض قرار گرفته است. کار با این برنامه در اولین نگاه، ساده به‌نظر می‌رسد، اما بسیاری از داده‌ها و عملیات پیشرفته آن پنهان هستند

در واقع با این برنامه کاربران اپلی می‌توانند تمامی داده‌های سلامتی‌شان را یکجا ببینند. برای شروع کار برنامه را باز کنید تا صفحه اصلی آن برایتان به نمایش درآید. چنانچه گوشی شما نسخه 6 یا 6 پلاس آی‌فون است، سنسور گام‌شمار دستگاه داده‌های مربوط را به همراه دیگر اطلاعات فعالیت فیزیکی نمایش می‌دهد. این سنسور گام‌های کاربر، فاصله پیموده‌شده و صعود از تپه یا پله را برایتان فهرست می‌کند. از این‌رو می‌توانید بفهمید در طول روز، هفته، ماه یا سال چقدر فعالیت فیزیکی داشته‌اید. درصورتی‌که آی‌فون 6 یا 6 پلاس دارید، بدون نیاز به برنامه یا گجت اضافی به‌سرعت به داده‌های سلامتی مطلوبی دسترسی خواهید داشت.
شناسه سلامتی (Medical ID)
زبانه Medical ID به شما امکان می‌دهد یک شناسه سلامتی ایجاد کنید. این اطلاعاتی است که در صفحه قفل و بدون نیاز ه بازکردن آن به‌نمایش درمی‌آید. ایده اصلی آن است که بتوانید اطلاعاتی به برنامه بیفزایید که در شرایط اضطراری مفید هستند؛ از جمله اطلاعات می‌توان به شرایط سلامتی، آلرژی‌ها، گروه خونی، وضعیت اعضا، تماس اورژانسی و غیره اشاره کرد. این جزيیات مهم در شرایط اضطراری و اورژانسی از صفحه قفل قابل مشاهده می‌شوند.
در واقع این قابلیت نسخه دیجیتال مچ‌بندهای Medical ID است، اما در شرایطی کاربرد دارد که فرد دیگری مجبور به مطالعه اوضاع سلامتی شما باشد. البته در حال حاضر دسترسی به این بخش اورژانسی ساده نیست؛ کاربر باید گزینه Emergency را از صفحه قفل انتخاب و سپس با بازکردن شماره‌گیر اورژانسی گزینه Medical ID را لمس کند. اگر افراد در آینده از این امکان بیشتر استفاده کنند دسترسی به آن هم برایشان ساده‌تر خواهد بود؛ از این‌رو می‌توان گفت مچ‌بندهای معمولی در شرایط این‌چنینی عملکرد بهتری نسبت به این نسخه دیجیتالی دارند.
داده‌ها (Health Data)
زبانه Health Data فهرست گسترده‌ای است از انواع و اقسام داده‌های مربوط به سلامتی از جمله تناسب اندام، تغذیه، خواب و موارد دیگر. در واقع در این بخش تمامی اطلاعاتی که در سرویس HealthKit هستند قابل مشاهده است. سرویس HealthKit به ابزارها و گجت‌های سلامتی شخص ‌ثالث امکان اشتراک داده و به كمك برنامه Health دسترسی به این اطلاعات را فراهم می‌کند. اگر برنامه یا دستگاهی دارید که می‌تواند با HealthKit ادغام شود، این ابزارها به‌طور خودکار داده‌هایشان را به این سرویس می‌فرستند. برای نمونه ساعت هوشمند اپل هم شامل قابلیت‌هایی خواهد بود که با HealthKit قابلیت ترکیب دارند.
در این بخش می‌توانید داده‌های زیادی را به‌طور دستی وارد کنید. برای مثال، اجازه دهید فرض کنیم شما روزانه وزن خودتان را اندازه می‌گیرید. در این‌صورت می‌توانید به بخش Health Data و Body Measurements رفته و با ورود به Weight گزینه‌Add Data Point را لمس کنید. چنانچه هر روز این‌کار را انجام دهید و گزینهShow on Dashboard را روشن کنید، این داده‌ها در صفحه اصلی برنامه به نمایش در می‌آیند.
منابع (Sources)
زبانه Sources به‌طور پیش‌فرض زبانه‌ای بي‌استفاده و تنها به‌نظر می‌رسد. برنامه‌های نصب‌شده از اپ‌استور احتمالا نیاز به داده‌های به‌روز برنامه سلامتی دارند و در صورت کسب مجوز از طرف شما چنین کاری را انجام می‌دهند. این زبانه فقط وقتی مهم است که مجوز دسترسی به چنین برنامه‌هایی را داده باشید.
برای مثال، فرض کنید مچ‌بند سلامتی‌ دارید که زمان خواب را اندازه گرفته یا با بلوتوث وزن شما را گزارش می‌کند. این برنامه‌ها احتمالا از شما اجازه می‌گیرند که با HealthKit اپل همگام شوند. سپس داده‌هایشان را برای دسترسی سریع‌تر در برنامه سلامتی می‌گذارند. این داده‌ها را سپس می‌توان با دیگر برنامه‌ها هم به‌اشتراک گذاشت تا پس از یک‌ماه یا یک‌سال دیدی کلی از سلامتی به دست آورد.
در حقیقت این برنامه آن‌قدرها هم اپلی به نظر نمی‌رسد؛ صفحه اصلی یا Dashboard آن طراحی خوبی دارد و بخش Medical ID هم ویژگی‌های مفیدی ارايه می‌کند، اما چنانچه با محیط آن کار نکنید کمی دچار سردرگمی خواهید شد. هرچند این امکان وجود دارد که داده‌ها را به‌طور دستی هم وارد کنید، هدف اصلی از تولید برنامه آن بوده که از گجت‌ها و ابزارهای دیگر این داده‌ها به‌طور خودکار به برنامه وارد شوند. برای یافتن این برنامه‌ها هم باید در جاهای دیگری جست‌وجو کنید.


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200