http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
آرشیوی
شبکه‌های موبایل باند پهن هزینه‌های کشور را می‌کاهد
شبکه‌های موبایل باند پهن هزینه‌های کشور را می‌کاهد

هشتمین همایش فناوری اطلاعات و ارتباطات اسفند ماه سال‌جاری در هتل المپیک تهران برگزار خواهد شد.

با فراگیر شدن شبکه‌های 3G/4G و خدمات الکترونیکی آن بسیاری از هزینه‌های تحمیلی به کشور بابت واردات سوخت از جمله بنزین کاهش یافته و موجب ارتقای شاخص‌های زیست محیطی می‌شود که این امر در کلانشهرها مشهودتر خواهد بود.
غلامعلی حسنی صدر، عضو کمیته علمی هشتمین همایش فناوری اطلاعات و ارتباطات با اعلام این مطلب گفت: با توجه به ضریب نفوذ بالای تلفن همراه در کشور که در حدود 100درصد است با ایجاد و راه‌اندازی شبکه‌های‌ ‌‌موبایل باند پهن 3G/4G زیر ساخت لازم جهت انجام تمامی امور اداری، اقتصادی، فرهنگی، دولتی به صورت الکترونیکی و تحقق کامل تجارت الکترونیکی، دولت الکترونیکی، بانکداری الکترونیکی و در نهایت تحقق جامعه اطلاعاتی اتفاق می‌افتد.
به گزارش عصر ارتباط، رییس ​مرکز آموزش عالی علمی کاربردی مخابرات ادامه داد: با این ویژگی بزرگ شبکه‌های موبایل باند پهن 3G/4G ضریب نفوذ دسترسی به اینترنت به حدود 100درصد می‌رسد که در جهت ارتقای شاخص‌های ICT جهانی نیز مهم و در خور توجه خواهد بود و طبق اعلام ITU، به ازای افزایش هر 10 درصد باند پهن در کشورها حدود 100 هزار شغل جدید ایجاد می‌شود و باعث افزایش اشتغال‌زایی در کشور می‌شود.
حسنی‌صدر یکی از مهم‌ترین پیش نیازهای استقرار شبکه‌های موبایل باند پهن 3G/4G را بحث آموزش نیروی انسانی مورد نیاز این تکنولوژی دانست و گفت: در صورت عدم سرمایه‌گذاری مناسب در این زمینه ورود این تکنولوژی به عرصه اقتصادی با مشکلات عدیده‌ای از جمله اختلالات برقراری ارتباط با اینترنت از طریق تلفن همراه خواهد بود.
حسنی صدر افزود: بحث استانداردسازی شاخص‌های کیفیت سرویس‌های ارایه‌شده بر بستر شبکه‌های موبایل باند پهن3G/4G بسیارمهم است که باید تا پیاده‌سازی شبکه به صورت کامل مورد تدوین قرار گیرد و جهت ارزیابی سرویس‌ها از این استانداردها بهره جست.
هشتمین همایش فناوری اطلاعات و ارتباطات اسفند ماه سال‌جاری در هتل المپیک تهران برگزار خواهد شد.


  مطالب مرتبط
  نظرات کاربران

  ارسال نظر در مورد این مطلب:
  نام شما : *
  آدرس ایمیل : *
  متن نظر : *
  کد امنیتی :
  Refresh Code

  لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

  *
   


  کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
  انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
  تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
  این پرتال قدرت گرفته از :
  سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
  ارتباط با ما : 1000030200