http://www.ictnews.ir/
http://ictnews.ir
چهارشنبه 1 مهر 1394
سرعت بيشتر با يکپارچه‌سازي چند ارتباط اينترنتي
سرعت بيشتر با يکپارچه‌سازي چند ارتباط اينترنتي

​با توجه به توسعه اپراتورهای تلفن ‌همراه و رقابت آنها در ارايه خدمات باکیفیت‌تر و در سوی دیگر وجود انواع شرکت‌های ارايه‌دهنده خدمات اینترنت پرسرعت در حال حاضر گزینه‌های زیادی براي استفاده از اینترنت با سرعت‌های متفاوت وجود دارد.

با توجه به توسعه اپراتورهای تلفن ‌همراه و رقابت آنها در ارايه خدمات باکیفیت‌تر و در سوی دیگر وجود انواع شرکت‌های ارايه‌دهنده خدمات اینترنت پرسرعت در حال حاضر گزینه‌های زیادی براي استفاده از اینترنت با سرعت‌های متفاوت وجود دارد. با وجود این گزینه‌های متنوع، در هر کجا و هر زمان می‌توان به چند نوع ارتباط دسترسی داشت. براي نمونه، در محیط خانه یک خط تلفن متصل به سرویس ADSL  و در کنار آن چند تلفن‌ همراه با قابلیت استفاده از سرویس‌های 3G یا 4G وجود دارد، اما در حالت عادی همزمان تنها از یکی از آنها می‌توان بهره گرفت. آیا راهی برای ترکیب پهنای باند این اتصالات با هم و استفاده همزمان از آنها وجود دارد؟ باید گفت بله، اما بسیاری از این راه‌ها به سرویس‌های پولی با نیاز به شارژ ماهیانه یا سالیانه ختم می‌شوند. در ادامه این متن به یک روش کاملا رایگان و ساده برای ترکیب اتصالات مختلف اینترنت با هم و استفاده از پهنای باند مجموع اشاره خواهیم کرد. شاید این روش در مرور ‌سایت‌ها و جست‌وجو در اینترنت تفاوت چندانی ایجاد نکند، اما در زمان دانلود می‌توان به‌خوبی از مزیت‌های استفاده از آن آگاه شد. برنامه‌ای که براي ترکیب اتصالات اینترنت از آن استفاده خواهیم کرد، Dispatch-Proxy نام دارد؛ برنامه‌ای رایگان و متن‌باز با قابلیت ترکیب چند اتصال اینترنت و تبدیل آنها به یک اتصال واحد. با کمک این برنامه می‌توان چند اتصال Wi-Fi، اترنت، 3G یا 4G را در قالب یک اتصال با پهنای باند بالا استفاده کرد. برنامه Dispatch-Proxy با ساخت یک پروکسی محلی در روی دستگاه شما و تقسیم عملیات‌های ورودی و خروجی میان اتصالات مختلف عمل می‌کند و به این ترتیب عملیات بارگذاری با سرعت بیشتری انجام می‌‌گیرد. این عملیات در اصطلاح تعدیل بارگذاری (Load Balancing ) نامیده می‌شود و به شکل خودکار انجام خواهد گرفت، اما در صورت نیاز امکان تنظیم دستی آن و اولویت دادن به برخی از اتصالات اینترنت وجود دارد. به وجود این امکان می‌توان به اتصال اینترنت باکیفیت و پایداری بالاتر وظیفه بیشتری سپرد. در برنامه‌های مدیریت دانلود و برنامه‌ای نظیر BitTorrent به بهترین شکل ممکن مزایای استفاده از این روش را درک خواهید کرد. 
 نحوه نصب Dispatch-Proxy
برای اجرای Dispatc-Proxy ابتدا باید Node.js را دانلود و نصب کنید. پس از نصب Node.js با تایپ CMD در منوی استارت Command Prompt را با کلیک‌راست و استفاده از گزینهRun as Administrator اجرا کنید. در پنجره بازشده دستور ‌npm install –g dispatch-proxy‌ را تایپ و اجرا کنید تا برنامه به‌صورت خودکار دانلود و نصب شود. برای اطمینان از نصب درست و بدون مشکل برنامه می‌توان از دستور ‌dispatch -V  استفاده کرد که با اجرای آن شماره نسخه نصب‌شده برنامه نمایش داده می‌شود. 
 چگونه از Dispatch-proxy استفاده کنیم؟
این برنامه از دو نوع پروکسی پشتیبانی می‌کند که عبارتند از SOCKS5 و HTTP. پروکسی HTTP همان‌طور که از نام آن نیز مشخص است، تنها باید برای مرور وب یا دانلود از سرورهای HTTP مورد استفاده قرار بگیرد. در طرف مقابل SOCKS5 اتصال خود را در سطح TCP برقرار کرده و از قابلیت‌هایی همچون تایید هویت و پشتیبانی از انواع پروتکل‌ها روی تمامی پورت‌ها برخوردار است. اگر از برنامه‌هایی مانند اسکایپ یا BitTorrent استفاده می‌کنید، باید از پروکسی SOCKS5 بهره بگیرید. برای شروع پروکسی HTTP از فرمان ‌dispatch start –http‌ و برای استفاده از پروکسی SOCKS5 از فرمانDispatch Start‌ استفاده می‌شود. با استفاده از فرمان‌های مذکور برنامه به شکل خودکار سرویس پروکسی خود را در درگاه Localhost:1080 آغاز می‌کند. برای استفاده از این سرویس پروکسی در برنامه‌های خود ابتدا باید به تنظیمات برنامه مورد نظر اعم از مرورگر و یا مدیریت دانلود مراجعه کرده و در قسمت تنظیمات پروکسی عبارت Localhost و درگاه 1080 را تایپ کنید. اگر در قسمت قبل پروکسی HTTP را راه‌اندازی کرده‌اید، آدرس پروکسی را باید در کادر مخصوص HTTP و در غیر این‌صورت در کادر SOCKS وارد کنید. با انجام این تنظیمات برنامه به شکل خودکار از امکانات Dispatch-proxy بهره خواهد گرفت.
 اولویت دادن به اتصالات مختلف اینترنت
برای تعیین اولویت جهت استفاده از اتصالات اینترنت باید از آدرس IP هر اتصال آگاهی داشته باشید که برای این کار کافی است از دستور Dispatch List استفاده کنید. پس از اجرای این دستور نام اتصالات به همراه آدرس IP آنها نمایش داده می‌شود و حالا برای تعیین اولویت باید از دستور Dispatch Start‌، آدرس IP اتصال و شماره اولویت بهره بگیرد. براي نمونه، ‌Dispatch Start 117.254.238.77@1‌. گفتنی است شماره اولویت می‌تواند چیزی ميان 1 تا 10 باشد. 


مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*
 


کليه حقوق اين سایت متعلق به ICTNEWS است.
انتشار مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت مجاز است.
تماس با ما: 88946450  فرم تماس با ما
این پرتال قدرت گرفته از :
سیستم مدیریت پرتال و خبرگزاری دیاسافت
ارتباط با ما : 1000030200